Drzwi przesuwne, czyli sposób na płynne przejście z domu na taras

Granice między poszczególnymi sferami życia już dawno zaczęły się zacierać. Nierzadko zdarza się, że pracę zabieramy do domu, a czas wolny łączymy z aktywnością zawodową. Trend płynnych granic obserwujemy również w przestrzeniach mieszkalnych, w których to, co na zewnątrz stanowi integralną całość z wnętrzem. Dom wkomponowany w krajobraz i na odwrót – sceneria tarasu lub ogrodu jako przedłużenie salonu to ideał nowoczesnej, otwartej architektury, która może się ziścić dzięki odpowiedniemu wykończeniu i wyposażeniu.

Kluczową rolę w budowaniu tego efektu odgrywają przesuwne drzwi tarasowe, które zapewniają stały dopływ światła, optycznie powiększają przestrzeń i pozwalają na jej optymalne wykorzystanie. Oprócz niekwestionowanych walorów wizualnych drzwi mają do spełnienia szereg funkcji, jak choćby ochrona przez zimnem, hałasem czy włamaniem. Które najlepiej sprawdzą się w tych rolach – drzwi wykonane z PVC czy aluminium? W naszym poradniku przedstawiamy propozycje marki Schüco, wśród których wybierzesz drzwi perfekcyjnie dopasowane do Twoich potrzeb i stworzysz idealne przejście z domu na taras!

drzwi przesuwne, drzwi na taras, szklane drzwi

Drzwi z PVC – dlaczego warto wybrać je na taras?

Nadchodząca wiosna sprzyja rozwiązaniom, które pozwalają zbliżyć się do piękna otaczającej nas natury oraz ją chronić. Do takich należą wielkoformatowe drzwi przesuwne z tworzywa sztucznego. Dzięki nim możemy nie tylko stworzyć wypełnione światłem, otwarte wnętrza z widokiem na taras lub ogród, ale i zapewnić im znakomitą ochronę cieplną. Izolacja termiczna progu drzwiowego w parze z profesjonalnym wykonawstwem drzwi to gwarancja komfortowych i przyjaznych środowisku pomieszczeń o stałym klimacie. Warto pamiętać o tym, że aby drzwi zachowały swoje termoizolacyjne właściwości, konstrukcja musi być uszczelniona i fachowo zamontowana. Między skrzydłami i ramą drzwi nie mogą powstać miejsca powodujące ucieczkę ciepła, byśmy mogli cieszyć się niższym zużyciem energii, a co za tym idzie – niższymi kosztami eksploatacji budynku. To dobra wiadomość nie tylko dla domowników, ale i inwestorów, bo zgodność z ekologicznymi standardami znacznie podnosi wartość domu.

drzwi na taras, drzwi przesuwne, drzwi tarasowe

Drzwi wykonane z PVC są także bardzo proste w obsłudze i funkcjonalne – przejście przez niski próg odbywa się niemal niezauważalnie. Nasz komfort zwiększa szeroki wybór rozwiązań dopasowanych do indywidualnych wymagań. Jeśli odczuwasz potrzebę bezpieczeństwa, możesz zdecydować się na wersję antywłamaniową. Jeżeli natomiast ważna jest dla Ciebie przede wszystkim estetyka i indywidualny styl, starannie dobierz okleinę wewnętrznej i zewnętrznej powierzchni ram oraz klamkę, by pasowały do aranżacji Twojego wnętrza i aranżacji. Do dyspozycji masz bogatą paletę kolorów i oklein imitujących różne gatunki drewna oraz folii przypominających metalizowane lakiery.

drzwi na tras, drzwi przesuwne, drzwi tarasowe

Drzwi przesuwne Schüco dają możliwość dużego wyboru nie tylko w zakresie wykończenia ram, ale i wariantów otwierania. Sześć sposobów otwierania można zrealizować w ramach trzech systemów konstrukcyjnych:

Schüco LivIngSlide

Nowy system podnoszono-przesuwny to najlepszy dowód na to, że wysoka termoizolacyjność może iść w parze ze smukłym designem. Ten rodzaj drzwi z tworzywa sztucznego to długoterminowa inwestycja w ochronę przed deszczem, wiatrem i hałasem oraz oszczędność energii. Dzięki płaskiemu progowi i niewielkiej głębokości zabudowy przejście z domu na taras będzie wyjątkowo płynne. Możesz też skorzystać z opcji łączenia drzwi z przeszkleniem panoramicznym o bardzo wąskich ramach, które zagwarantuje jeszcze bardziej spektakularny widok.

drzwi przesuwne, drzwi na taras, drzwi tarasowe, drzwi szklane

Schüco ThermoSlide

Ten system wyróżnia ergonomiczny, wielokomorowy, płaski próg wykonany z aluminium, który zapewnia świetną ochronę przed przenikaniem wiatru, deszczu i hałasu. Innowacyjne rozwiązanie znacznie zmniejsza ryzyko pojawienia się „zimnego obszaru” w strefie przypodłogowej. To idealna propozycja także dla posiadaczy tarasów o naprawdę dużej powierzchni – drzwi są łatwe w obsłudze nawet przy dużych rozmiarach i masie skrzydeł.

drzwi tarasowe, drzwi na taras, drzwi przesuwne

Schüco EasySlide

Zależy Ci na podreperowaniu budżetu i ochronie środowiska dzięki oszczędności energii? Wybierz system z aluminiowym, niskim progiem zintegrowanym z przekładką termiczną i spienionym izolatorem. Takiej konstrukcji z trzema płaszczyznami uszczelniania niestraszny będzie nawet najsilniejszy wiatr, deszcz czy hałas. Dodatkowo stolarka odznacza się subtelnym designem, w którym zagustują wszyscy miłośnicy wysmakowanych aranżacji.

drzwi na taras, drzwi przesuwne, drzwi tarasowe
Dowiedz się więcej o drzwiach przesuwnych Schüco >>

Drzwi aluminiowe – poznaj ich wszystkie zalety!

Aluminium jest materiałem imponującym swoją trwałością i wytrzymałością. Dzięki dużej odporności na niekorzystne warunki atmosferyczne to najlepszy kompan odważnych projektów architektonicznych, takich jak duże, przeszklone drzwi przesuwne prowadzące na taras. Drzwi wykonane z aluminium idealnie nadadzą się do urzeczywistnienia naszych marzeń o otwartej przestrzeni, bo wytrzymała konstrukcja udźwignie nawet wielkogabarytowe przeszklenia. Aluminiowe drzwi są przy tym lekkie i ciche, a więc funkcjonalne w codziennym użyciu i nie wymagają konserwacji. W ich komfortowej bezpiecznej obsłudze mogą ponadto pomóc elektryczne napędy, które można uruchamiać zdalnie, nie podnosząc się z fotela. Podobnie jak drzwi z PVC, można je wykonać w wielu wariantach kolorystycznych, co pozwoli na dopasowanie stolarki do stylu wnętrza i osiągnięcie wizualnej harmonii pomiędzy salonem a tarasem czy ogrodem.

Marka Schüco oferuje ponadto możliwość wyboru sposobu otwierania drzwi, byś mógł wybrać dla siebie najbardziej praktyczne lub efektowne rozwiązanie.

Panoramiczne drzwi przesuwne Schüco ASS 77 PD i ASS 67 PD

Efekt maksymalnie płynnego przejścia między tarasem a salonem gwarantują bardzo wąskie profile, ukryte ościeżnice i zlicowany z posadzką próg. To inteligentne drzwi, które możesz otwierać i zamykać za pomocą przycisku na smartfonie lub panelu sterowania. Inteligentne sensory czuwają nad Twoim bezpieczeństwem, dlatego znika ryzyko przypadkowego przytrzaśnięcia dłoni. Dzięki dwutorowej lub trzytorowej prowadnicy możesz też tworzyć różne typy otwarć dostosowane do kształtu wnętrza. Tradycjonaliści mogą wybrać obsługę manualną.

Drzwi podnoszono-przesuwne Schüco ASE 80.HI

Obawiasz się, że duże i ciężkie skrzydła drzwi będą sprawiały trudności w obsłudze? Nic podobnego! Aluminiowymi drzwiami podnoszono-przesuwnymi możesz bez problemu sterować estetyczną dźwignią. Podczas otwierania skrzydło jest lekko unoszone, by łagodnie sunąć po prowadnicy. Zwolennicy automatyki i inteligentnego budownictwa mogą wybrać wersję z obsługą zdalną.

Drzwi składano-przesuwne Schüco ASS 80 FD.HI

To idealne rozwiązanie, jeśli chcesz maksymalnie powiększyć przestrzeń salonu. Drzwi, które cicho i płynnie składają się jak harmonijka, pozwalają na niemal całkowite otwieranie rozległej powierzchni przeszklonych ścian. Możesz je wybrać w wariancie zapewniającym izolację termiczną, by cieszyć się otwartą, komfortową i ciepłą przestrzenią nawet w chłodniejsze dni.

drzwi przesuwne, drzwi na taras, drzwi tarasowe, drzwi harmonijka

Drzwi uchylno-przesuwne Schüco AWS PASK

Jeśli przed wyborem drzwi przesuwnych powstrzymywał Cię brak możliwości ich uchylenia, to nie musisz dłużej się obawiać. Wybierz drzwi uchylno-przesuwne, które gwarantują zarówno płynne przejście z salonu na taras, jak i możliwość wietrzenia wnętrza. W zamkniętej pozycji drzwi gwarantują szczelność i wysoką izolacyjność cieplną.

Nowoczesne drzwi przesuwne to nie tyko sposób na zapewnienie domowi bezpieczeństwa i oszczędności energii. Możliwość wyboru materiału – praktycznego PVC lub trwałego aluminium, koloru wykończenia oraz profesjonalne wykonawstwo drzwi pozwalają na stworzenie efektownego, płynnego przejścia z domu na taras. Tym samym zyskujemy spójną, otwartą, przyjazną środowisku i naszemu budżetowi przestrzeń, której harmonią możemy cieszyć się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz naszego domu.

>> Schüco Premium Partner <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Wokół domu
Zobacz więcej artykułów w kategorii Wokół domu
Komentarze