Żaluzje drewniane – ponadczasowe osłony do każdego wnętrza

Drewno to naturalny i ekologiczny akcent domu, który nigdy nie wyjdzie z mody. Wnosi do pomieszczeń klimat, nastrój i elegancję. Każdy gatunek posiada jednak inne właściwości, kolorystykę oraz fakturę. Wspólnie z firmą Anwis przedstawiamy te, które najlepiej sprawdzą się w roli osłon okiennych. Zobacz co je wyróżnia oraz w jakich wnętrzach możesz zastosować ich poszczególne odmiany.

Wielki abachi

Abachi to gatunek drewna, który występuje w lasach deszczowych Afryki Zachodniej. Jest odporny na działanie wysokich temperatur, dlatego nazywany jest „zimnym drewnem”. To przydatna cecha, którą wykorzystują m. in. producenci żaluzji drewnianych. Lamele wykonane z drewna abachi stanowią skuteczną ochronę wnętrza przed słońcem. Są trwałe i odporne na odkształcenia. Dzięki temu mogą być stosowane na oknach o dużej powierzchni. W ofercie Anwis osiągają długość nawet do 3,6 m.

Drewno abachi wyróżnia się widoczną fakturą, która ociepli i nada elegancji osłanianym pomieszczeniom. Idealnie wpasowuje się w obecne trendy dekoracyjne, które w dużej mierze czerpią z natury. Surowe drewno w jasnym kolorze i o ciekawej strukturze stanowi designerski element urządzanych pomieszczeń.

W kolekcji Anwis znajdują się m.in. naturalne kolory lamel (pokryte bezbarwnym lakierem), które w pełni odpowiadają odcieniom pozyskanego surowca. Znajdziesz wśród nich modne barwy ziemi (kolory Natural), które wprowadzą szyk i harmonię w dekorowanym wnętrzu. Doskonale odnajdą się, np. w stylu klasycznym. Urządzając dom warto także rozważyć lamele barwione. Wśród nich występuje paleta kolorów Unique i Ashen, gdzie dominują odcienie beżów i szarości. Możesz je wykorzystać w nieco nowocześniejszych aranżacjach.

Wybierz idealne żaluzje drewniane do swojego wnętrza >>

Subtelna wyrazistość

Innym gatunkiem drewna, z którego tworzone są żaluzje Anwis jest basswood - drewno azjatyckie. Wykorzystywane m.in. w rzeźbiarstwie, odznacza się subtelną teksturą - równomierną o delikatnym, prawie niewidocznym wzorze. Jego struktura pozwala na dokładne zabarwienie powierzchni lamel w jednolitym kolorze. Dzięki temu basswood z powodzeniem odnajduje się w minimalistycznym designie. Zgodnie z ofertą Anwis, kolekcja Modern występuje w odcieniach bieli, kremów, brązów i szarości, a także w kolorze głębokiej czerni. Odpowiednio dobrana może stać się wyjątkową dekoracją okien i całego wnętrza.

Naturalnie Faux Wood

Drewno typu basswood i abachi doskonale sprawdzi się w salonie, sypialni czy pokoju dziecka. Jeśli poszukujesz rozwiązań do pomieszczeń szczególnie narażonych na wilgoć, powinieneś zdecydować się na żaluzje Faux Wood. Jest to kompozyt naturalnego drewna i PCV, który wyróżnia się odpornością na działanie wody. Wyglądem przypomina klasyczne osłony drewniane, przez co stanowi wyjątkową ozdobę łazienek i kuchni, tworząc w nich iście salonowy klimat.

Wybierając żaluzje drewniane warto zwrócić uwagę na zastosowany w nich gatunek drewna. Każdy odznacza się innymi właściwościami, co może wpłynąć na jakość oraz długość użytkowania osłony. Dobrana z uwzględnieniem pomieszczeń, w których będzie użytkowana stanie się wyjątkową dekoracją oraz praktyczną ochroną przed słońcem.

>> ANWIS <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Dekoracja okna
Zobacz więcej artykułów w kategorii Dekoracja okna
Komentarze
super
  • Dodano 2 dni temu