🎄 Święta w Twoim domu - odkryj świąteczny niezbędnik!
Czego szukasz?
Zobacz także
MAXFLIZ
MAXFLIZ
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Jak wybrać oświetlenie dopasowane do Twoich potrzeb?

Wpływa na komfort i samopoczucie, kreuje atmosferę we wnętrzu i stanowi ważny element jego wystroju. Rola oświetlenia, bo o nim mowa, jest nie do przecenienia, dlatego warto jak najlepiej dobrać je do specyfiki pomieszczenia i oczekiwań jego użytkowników. Żadne oświetlenie nie będzie jednak tak idealnie dopasowane do Twoich potrzeb jak to, które stworzysz sam! Taką możliwość otwiera przed nami lampa CREATION, która świetnie wpisuje się w trend aranżowania zindywidualizowanych wnętrz tworzących prywatny mikrokosmos domowników. Lampa jest pierwszym w pełni autorskim projektem Katarzyny Kurleto zaprojektowanym dla Maxfliz. Poznaj jej wszystkie zalety i dowiedz się, jak skonfigurować lampę, by uzyskać w swoim wnętrzu zamierzony efekt.

Katarzyna Kurleto, kreator marki MAXFLIZ

Katarzyna Kurleto, kreator marki MAXFLIZ

W tworzeniu nowych produktów bardzo ważne są dla mnie funkcjonalność i prostota, która stanowi o ich elegancji. Ta lampa jest funkcjonalna, ponieważ dopasowuje się do potrzeb kupującego. Nie dołączamy do niej typowej instrukcji montażu. Ma ona formę trzech prostych elementów, zawieszonych na linkach. W zależności od tego, w którym miejscu na suficie są zamocowane linki, lampa przybiera różny kształt. Decyduje o tym klient. Jeżeli chce mieć lampę nieregularną – montuje ją ukośnie, jeżeli chce mieć formę symetryczną – tak ją układa. W ten sposób zmienia się również rozkład światła.

Optymalny kolor, natężenie i źródło światła

Choć aranżując wnętrza, lubimy kierować się obowiązującymi trendami, chcemy też, by wyglądały dokładnie tak, jak sobie wymarzymy. To założenie na pewno mamy szansę spełnić w kwestii oświetlenia, wybierając lampę, którą możemy zainstalować w wybranym przez siebie ustawieniu. Lampa CREATION jest odpowiedzią na te współczesne potrzeby, bo powstała dzięki inspiracji projektantki podróżami i rozmowami z przedstawicielami różnych kultur. Lampa stanowi hołd dla wolności i kreatywności w tworzeniu przestrzeni, jednak pewne rzeczy pozostają niezmienne. To m.in. optymalna dla naszego organizmu ciepła barwa światła, zbliżona do światła dziennego, która powinna mieścić się w zakresie 2700-3300 K. Światło lampy CREATION ma temperaturę 3000 K. Trzy ledowe źródła światła o mocy 12 W każde emitują 2200 lumenów. W lampie zastosowano też sprawdzone podzespoły, dzięki czemu może nam efektywnie służyć nawet przez dwadzieścia lat.

Podłużne listwy lampy CREATION kierują światło raczej punktowo. Jeśli jednak zamocujesz linki prowadzące do jednej listwy na różnych wysokościach, ustawisz je pod kątem, dzięki czemu możesz bardziej rozproszyć światło na zewnątrz i łagodnie oświetlić większą część pomieszczenia. Na jakiej wysokości zawiesić lampę? W wolnej przestrzeni lampa nie powinna wisieć niżej niż na wysokości 2 metrów, by nie utrudniać poruszania się. Im wyżej zawieszona lampa, tym większą powierzchnię będzie oświetlać. Im niżej – tym wnętrze wygląda przytulniej. Jeśli chcesz powiesić lampę nad stołem, pamiętaj o zachowaniu minimum 60 cm odstępu od blatu. Dzięki temu stół będzie równomiernie oświetlony, a światło nie będzie nikogo razić.

Design lampy, który współgra ze stylem wnętrza

Oświetlenie to nie tylko strona praktyczna, a więc dostarczanie wnętrzu światła, w którym będziemy mogli wygodnie funkcjonować. Dla naszego komfortu równie ważna jest spójna aranżacja pomieszczeń, której istotną częścią jest odpowiednia lampa. Trzy świetlne listwy lampy CREATION, które mogą tworzyć względem siebie rozmaite konfiguracje, składają się na niezwykle efektowny, ale prosty design. Dzięki temu lampa będzie pasowała do różnych pomieszczeń i to utrzymanych w rozmaitych stylach. Który z nich jest Ci najbliższy i jak wyeksponować w nim walory wyjątkowej lampy?

Wyrazista lampa świetnie odnajdzie się w stylu minimalistycznym, w którym będzie stanowić mocny, przyciągający wzrok akcent. Ascetyczna forma i czarne brzegi listew doskonale pasują też do industrialnych wnętrz, w których goszczą stonowane barwy i surowy beton lub cegła. Pomieszczenia zaaranżowane w zgodzie z najmodniejszymi trendami tego sezonu, a więc w stylu eklektycznym, dzięki lampie nabiorą jeszcze bardziej wyjątkowego charakteru. Lampa zamocowana w odważnej konfiguracji będzie kolejnym ciekawym elementem wśród miszmaszu wzorów, stylów i kolorów.

Ze względu na spore wymiary lampy (każda listwa ma 100 cm długości) najbardziej przyjaznym dla niej środowiskiem będą przestronne wnętrza, np. otwarty salon czy hol. W mniejszym pomieszczeniu koniecznie ulokuj lampę na środku, by zostawić wokół niej jak najwięcej wolnej przestrzeni. Lampa pięknie będzie się prezentować również nad stołem – zwłaszcza tym prostokątnym lub kwadratowym, z którego prostymi liniami będzie korespondował smukły kształt listew CREATION. Dla okrągłych lub owalnych stołów zarezerwuj lampy w kształcie klosza.

Niezawodna funkcjonalność i efektowny design to gwarancja udanych produktów, które chcemy mieć w swojej przestrzeni. Jeśli dodamy do tego możliwość wpływu na ich konfigurację, za którą idzie pożądany przez nas wygląd i działanie, otrzymujemy idealny element spersonalizowanego wnętrza. Taka jest właśnie nowoczesna lampa, której możesz być współtwórcą i jednocześnie kreatorem swojej optymalnie oświetlonej i zaaranżowanej przestrzeni.


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności