Ekspres ciśnieniowy, czyli sposób na idealną kawę! Jakie cechy powinien posiadać?

Dla wielu osób kubek gorącej kawy to codzienny rytuał. Aromatyczna, rozgrzewająca kawa jest napojem, który doskonale rozbudza i pozwala zwiększyć koncentrację. Czy wiesz, że kawowy zastrzyk energii pojawia się już po upływie 10 minut od jej wypicia? Dokładnie tyle czasu potrzeba do wzrostu stężenia kofeiny by nasz organizm otrzymał rozkaz do działania! Efekt pobudzenia odczuwamy nawet do 5 godzin po jej spożyciu, dlatego poranna kawa to idealne rozwiązanie, żeby dobrze zacząć dzień będąc w pełni sił. Co ważne, pijąc kawę regularnie wspomagamy swoje zdrowie! Skąd to wynika? Kawa zawiera ogromną ilość przeciwutleniaczy, które opóźniają proces starzenia i zmniejszają ryzyko zachorowań na takie choroby jak na przykład cukrzyca. Pijmy więc kawę na zdrowie!

Kawa taka, jaką lubisz

Ilu smakoszów kawy, tyle sposobów jej parzenia. W **domowej kuchni** stawiamy jednak często na
bardzo praktyczne urządz ...

Ilu smakoszów kawy, tyle sposobów jej parzenia. W domowej kuchni stawiamy jednak często na bardzo praktyczne urządzenie jakim jest ekspres. Ciśnieniowy ekspres do kawy pozwala w mgnieniu oka przygotować dla siebie i bliskich porcję ulubionej kawy, która od razu stawia na nogi. Przewagą ekspresów ciśnieniowych nad pozostałymi wariantami ekspresów, jest możliwość kreacji wielu jej rodzajów. W zależności od nastroju, pory dnia czy po prostu naszych preferencji, ekspres ciśnieniowy pomoże nam przyrządzić zarówno intensywne w smaku espresso jak i delikatne cappuccino, czy trójwarstwowe latte macchiatto. Wybór mamy więc naprawdę spory! Kluczem staje się tutaj jednak kwestia odpowiedniego ekspresu do kawy. Jaki powinien być najlepszy ekspres? Na które jego funkcje i właściwości musimy zwrócić uwagę by kawa zawsze świetnie smakowała?

Odpowiedni ekspres ciśnieniowy – odkryj sekret udanej kawy

Wielowariantowość parzenia kawy, o której wspomnieliśmy, posiada większość dostępnych ekspresów ciśnieniowych. Nie jest więc ona głównym wyznacznikiem, którym powinniśmy się kierować podczas zakupu. To, na co jednak na pewno warto zwrócić uwagę to ciśnienie – podstawowy parametr obrazujący działanie ekspresów ciśnieniowych. Dobry ekspres powinien dopasować ciśnienie do fazy parzenia kawy. Zbyt gwałtowny wzrost ciśnienia może spowodować, że kawa nie będzie smakować idealnie. Zastosowanie systemu niskociśnieniowego parzenia wstępnego pozwala na stopniowy wzrost ciśnienia. Dzięki temu, zostaje ono rozłożone równomiernie po powierzchni kawy znajdującej się w filtrze dając nam gwarancję odpowiedniej ekstrakcji kawy. Taki system posiada ekspres kolbowy The Barista Express marki Sage. Funkcja krótkiego parzenia wstępnego przy niskim ciśnieniu daje doskonałe rezultaty i wyraźnie wpływa na wzmocnienie walorów smakowych oraz aromatu kawy. Czym jeszcze zainteresować może ten model ekspresu do kawy?

Elektroniczny system kontroli temperatury

Na wyrazisty i intensywny smak kawy zasadniczo wpływa woda, której używamy do jej parzenia, a ściślej mówiąc – temperatura wody. Powinna być ona wyrównana, a następnie utrzymywana na stałym poziomie. Wahania temperatury podczas ekstrakcji mogą spowodować, że kawa straci swój piękny kolor oraz charakterystyczną piankę. W ekspresie z serii SES875 wbudowany został elektroniczny system PID rejestrujący temperaturę w momencie ekstrakcji i wyrównujący jej wahania gwarantując stabilność całego procesu. Dzięki tak bacznej kontroli możemy być pewni, że każda filiżanka kawy powstanie z idealną precyzją.

Znajdź swój wymarzony ekspres ciśnieniowy The Barista Express >>

Zintegrowany młynek stożkowy

Świeżo zmielone ziarna kawy wydobywają z niej to, co najlepsze, czyli niepowtarzalny aromat. Mielenie kawy powinno się odbywać na odpowiednich zasadach i z dbałością o zachowanie cennych walorów tego energetyzującego naparu. W ekspresie The Barista Express znajduje się wbudowany młynek stożkowy wzbogacony o nierdzewne kamienie mielące, który umożliwia mielenie kawy wprost do kolby w idealnie dobranej ilości. Pozwala nam on na samodzielne ustawienie grubości oraz porcji zmielonych ziaren, dzięki czemu zyskujemy okazję do eksperymentów i szukania drogi do stworzenia perfekcyjnej filiżanki kawy. Do swojej dyspozycji mamy aż 18 stopni grubości mielonych ziaren, co powinno zadowolić nawet najbardziej wymagających smakoszy kawy

Wbudowany tamper

Praktycznym rozwiązaniem zastosowanym w The Barista Express jest tamper zgrabnie wkomponowany w całość urządzenia. To nieduże, metalowe akcesorium, doskonale radzi sobie z ubijaniem kawy w zaledwie kilka sekund i nie wymaga od nas użycia żadnej siły ani tym bardziej sprawdzania czy kontrolowania ubitej kawy. Dzięki kompatybilności z całym ekspresem nie musimy się martwić o to, iż tamper nam się zawieruszy wśród pozostałych przyborów kuchennych i nie będziemy go szukać, gdy najdzie nas ochota na aromatyczną kawę.

Funkcjonalność i intuicyjne użytkowanie

Zarówno mistrz parzenia kawy jak i laik pragnie przygotować swój uwielbiany napój bez żadnych
komplikacji. Ważna jest w ...

Zarówno mistrz parzenia kawy jak i laik pragnie przygotować swój uwielbiany napój bez żadnych komplikacji. Ważna jest więc możliwość intuicyjnej obsługi urządzenia, z którą każdy sobie poradzi. Pomocne są również wszelkiego rodzaju udogodnienia oraz dodatkowe akcesoria, dzięki którym kawa w błyskawicznym tempie pojawia się w kubku. The Barista Express posiada swobodną przestrzeń do przygotowania tzw. long coffee, dzięki czemu z łatwością umieścimy w niej wysoką szklankę do pysznej latte. Z kolei 360° obrotowa dysza na parę w mig wyczaruje dla nas idealną, mleczną piankę do cappuccino. Uzbrojeni w tamper, nierdzewny dzbanek do mleka, przyrząd do wyrównywania kawy Razor TM i przede wszystkim w świeże, kawowe ziarna możemy działać w domowej kuchni by tworzyć aromatyczną paletę kaw każdego dnia.

Przygotowywanie kawy niczym profesjonalny barista nie musi być skomplikowane, a The Barista Express zdecydowanie ułatwi to zadanie zapewniając komfort i wygodę użytkowania.

>> Superwnetrze.pl <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Produkty
Zobacz więcej artykułów w kategorii Produkty
Komentarze