Trwa letnia wyprzedaż Selsey ☀️ Rabaty aż do -70% ‼️
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
ARCHIPELAG Pracownia Projektowa
ARCHIPELAG Pracownia Projektowa
Opublikowany:  

6 domów energooszczędnych dla każdego – zobacz nowoczesne i ekologiczne projekty!

Marzycie o nowoczesnym i energooszczędnym domu, który będzie jednocześnie maksymalnie komfortowy i tani w użytkowaniu? Poznajcie kolekcję projektów ENERGO PLUS – te domy spełniają wszystkie oczekiwania.

Nowocześnie, czyli oszczędnie

Nowoczesny dom to dom energooszczędny, który nie tylko zużywa mniej energii, ale także aktywnie ją pozyskuje ze źródeł naturalnych, a tym samym pozwala zaoszczędzić na kosztach utrzymania. Od 2021 roku na terenie Unii Europejskiej będą mogły powstawać jedynie inwestycje o bardzo niskim zapotrzebowaniu na energię, które przynajmniej częściowo będą musiały być zasilane z odnawialnych źródeł. Kolekcja projektów ENERGO PLUS już dziś spełnia wszystkie wymagania WT 2021.

Projekty z tej serii w standardzie są wyposażone w pompę ciepła, wentylację mechaniczną z rekuperacją, a także system solarny lub fotowoltaikę. Wyróżniają się również znakomitym dociepleniem i maksymalnym doświetleniem wszystkich pomieszczeń, dzięki czemu mieszka się w nich niezwykle przyjemnie i wygodnie. Wśród gotowych propozycji z kolekcji ENERGO PLUS każdy znajdzie coś dla siebie. Do wyboru są m.in.: małe domy do 100 m², domy z poddaszem do adaptacji, ergonomiczne domy parterowe, nowoczesne domy-stodoły, a także domy z płaskim dachem. Projekty ENERGO PLUS są dostępne w wielu wariantach, dzięki czemu z łatwością dopasują się do indywidualnych potrzeb współczesnej rodziny.

Za innowacyjność oraz pełną harmonię komfortu życia i efektywności energetycznej kolekcja domów ENERGO PLUS została wyróżniona znakiem jakości HOME ZONE 2018. Zobaczcie domy, które już dziś osiągają wartość EP poniżej 70 kWh/(m²rok). Wybraliśmy dla Was 6 gotowych propozycji.

Projekt domu Ralf II G1 ENERGO PLUS | 89,66 m²

Mały dom o wielkich możliwościach, który mimo niedużej powierzchni zaskakuje swoją przestronnością. W projekcie zastosowano konstrukcję dachu w systemie drewnianych prefabrykowanych wiązarów, których dolny pas nie jest poziomym elementem, a posiada kąt nachylenia 15 stopni – takie rozwiązanie pozwoliło na uzyskanie bardzo ciekawego efektu wizualnego we wnętrzach, zwiększając jednocześnie ich kubaturę.

Projekt domu Marcel III G2 ENERGO PLUS | 130,54 m² + 66,29 m² poddasze do adaptacji

Dom parterowy z poddaszem do późniejszej adaptacji jest chętnie wybierany przez młode małżeństwa, które w przyszłości planują powiększenie rodziny. Ponad 66 m² na drugiej kondygnacji, w zależności od indywidualnych potrzeb, można w późniejszym terminie przeznaczyć na osobne pokoje dla najmłodszych, zaciszną pracownię lub komfortową sypialnię rodziców z własną łazienką i garderobą. Dużym plusem projektu jest również przytulny taras, który dzięki częściowemu zadaszeniu umożliwia przyjemny relaks także w mniej pogodne dni.

Projekt domu EX 19 G2 ENERGO PLUS | 174,08 m²

Nowoczesny dom-stodoła dla miłośników wnętrz otwartych na ogród. Energooszczędny, przytulny i ze świetnie zorganizowanym układem pomieszczeń. Prosty i jednocześnie niebanalny. Wizytówką tego projektu jest przeszklona witryna ogrodowa, dzięki której granica między wnętrzem a otoczeniem subtelnie się zaciera, a taras staje się naturalnym przedłużeniem salonu i jadalni. Zgodnie z aktualnymi trendami, przydomowa strefa wypoczynkowa została wykończona materiałami, które spójnie dialogują z elewacją budynku, tworząc elegancką, harmonijną kompozycję. Dodatkowym atutem domu jest wiata zaprojektowana w lekkiej konstrukcji z wbudowanymi żaluzjami w płaszczyźnie ścian oraz dachu pozwalającymi na optymalne dopasowanie stopnia zacienienia do potrzeb inwestorów.

Projekt domu Daniel V G2 ENERGO PLUS | 238,22 m²

Elegancja i naturalność, prostota i lekki, nowoczesny design to słowa, które najlepiej odzwierciedlają charakter domu Daniel V G2 ENERGO PLUS. Jego dużym atutem są panoramiczne przeszklenia, które maksymalnie doświetlają wnętrze i zapewniają domownikom stały kontakt z przyrodą. Ten projekt jest chętnie wybierany przez rodziny wielopokoleniowe i inwestorów, którzy często przyjmują gości (na parterze przewidziano dodatkową sypialnię z własną garderobą i łazienką, co zapewnia komfort i prywatność).

EX 17 W2 ENERGO PLUS | 168,78 m²

Ten projekt udowadnia, że dom na wąską działkę nie musi mieć małej powierzchni użytkowej. Szerokość budynku to zaledwie 8,7 m, przy czym jedna ze ścian bocznych nie posiada okien i drzwi. Uwagę zwraca interesująco zaprojektowana wiata samochodowa, zgrabnie wkomponowana w bryłę budynku. Dużym plusem projektu jest świetnie zorganizowana strefa wypoczynkowa – rodzinny salon z bezpośrednim przejściem na taras, a także atrakcyjny balkon-loggia na poziomie poddasza. Charakterystycznym elementem projektu jest również nowoczesne okno do dachów płaskich firmy FAKRO, które nie tylko pięknie doświetla przestrzeń sypialni, ale również tworzy wyjątkowo przytulny klimat tej części domu.

Projekt domu EX 2 ENERGO PLUS | 125,03 m²

Nowoczesny dom-kostka spełni oczekiwania inwestorów marzących o komfortowej, miejskiej willi. Dzięki swojej kompaktowej formie i małej powierzchni zabudowy projekt z powodzeniem sprawdzi się na niewielkiej działce. Prosta konstrukcja ze stropodachem oferuje parter i piętro pozbawione skosów, które można w pełni wykorzystać na cele mieszkalne. Duże przeszklenia od strony południowej przy jednoczesnej minimalizacji ich ilości od strony północnej wpływają na energooszczędność budynku, a jednocześnie pozwalają ograniczyć wydatki związane z ogrzewaniem i oświetleniem.

Zalety kolekcji ENERGO PLUS

  • EP < 70 – najlepsza klasa energetyczna, wzrost wartości nieruchomości
  • Gwarancja spełnienia warunków WT 2021
  • Komplet energooszczędnych instalacji w standardzie
  • Niskie koszty użytkowania
  • Ekologiczny charakter, ograniczona emisja CO₂
  • Jasne, świetliste pomieszczenia
  • Zdrowe i czyste powietrze
  • Najwyższy komfort cieplny i użytkowy
  • Nowoczesny design
  • Dyskretny luksus

Zamieszkaj w zdrowym domu!


Inne artykuły w tej kategorii