Weekendowe okazje! Stoliki do -60% ☕
Czego szukasz?
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Pralka z inteligentnym systemem dozowania – dlaczego warto ją mieć?

Wybierając pralkę z automatycznym dozowaniem, tylko raz napełniasz zbiornik płynem do prania. Przez kolejnych 20 cykli pralka będzie sama pobierać dokładnie taką ilość płynu i wody, jaka jest potrzebna do jednego prania. Wygodne, prawda? Wkrótce się przekonasz, że pralki z automatycznym dozownikiem detergentu są również skuteczne, oszczędne i przyjazne środowisku.

Jak działa pralka z dozownikiem detergentu?

Pralki Bosch i-DOS to urządzenia z inteligentnym systemem dozowania. Same ważą pranie, wykrywają rodzaj tkanin i określają stopień ich zabrudzenia. Uwzględniają przy tym twardość wody i stężenie detergentu. Na tej podstawie pralki automatycznie dostosowują ilość płynu potrzebną na jedno pranie. Pobierają też dokładnie tyle wody, ile muszą zużyć.

Oszczędne pranie – dla budżetu i środowiska

Jak zaoszczędzić na praniu? Ustaw niższą temperaturę, segreguj ubrania według koloru i pierz tylko wtedy, gdy bęben jest całkowicie zapełniony. To oczywiste. Problem pojawia się jednak, kiedy wsypujesz do zbiornika za dużo proszku. Oznacza to nie tylko marnowanie detergentu, ale i wymuszanie dodatkowego płukania, a więc generowanie kosztów za wodę i prąd. Te zaś oczywiście nie są korzystne ani dla Twojego budżetu, ani dla naszej planety.

Dzięki pralce z dozowaniem środka piorącego nie musisz już specjalnie zabiegać o oszczędności. Tanie i ekologiczne pranie za każdym razem odbędzie się automatycznie. Zaoszczędzisz nawet do 38% detergentu. Unikniesz zbędnych cykli płukania, dzięki czemu nie będziesz marnował wody. Pranie z optymalnie dobraną ilością płynu i wody będzie także trwało krócej. Tym samym zużyjesz też mniej prądu. Przyczynisz się zatem do ochrony środowiska, a to, co zaoszczędzisz na rachunkach za energię elektryczną, będziesz mógł przeznaczyć na coś przyjemnego. Może na nowy ciuch, który w każdej chwili możesz szybko, skutecznie i wygodnie wyprać?

Ile proszku do prania wsypać do pralki?

Kupując pralkę z automatycznym systemem dozowania, raz na zawsze pozbędziesz się tych rozterek. Zyskasz zaś to, co dziś najcenniejsze – wolny czas i święty spokój. Póki co to pytanie może spędzać Ci sen z powiek, mimo że etykiety na proszkach czy płynach do prania wskazują sposób ich dozowania. Trudno jednak samodzielnie określić wagę prania czy twardość wody. Zastanawianie się nad rodzajem pranych tkanin i stopniem zabrudzenia ubrań bywa z kolei czasochłonne.

W efekcie zwykle używamy zbyt dużo proszku lub płynu. Skutkuje to nie tylko jego marnowaniem, ale i widocznymi resztkami detergentów na ubraniach lub utratą intensywności ich kolorów. Jeśli zaś dodasz zbyt mało detergentu, plamy mogą nie zniknąć. Dobrze wiemy, jak frustrujące bywa nieefektywne pranie.

Pralka Bosch z systemem i-DOS – poza czasem i pieniędzmi – oszczędzi Ci takich rozczarowań. Dobrze dobrana ilość płynu do prania przynosi najlepsze rezultaty. Zobaczysz, że biała koszula po praniu będzie nadal śnieżnobiała, a elegancka czarna bielizna zachowa swoją delikatność i głębię koloru. Nie obawiaj się, że perfekcyjnie czyste ubrania przypłacisz dużym wysiłkiem. Wystarczy, że włożysz ubrania do pralki i wybierzesz uniwersalny program. Pralka z automatycznym dozowaniem płynu resztę zrobi za Ciebie.

Jaką pralkę z automatycznym dozowaniem wybrać?

Najtańsza pralka wcale nie jest dobrym pomysłem, jeśli liczysz na długofalowe oszczędności. Tu na pewno lepiej sprawdzi się jednorazowa inwestycja, która przyniesie efekt w postaci niższych rachunków i perfekcyjnie czystych ubrań przez długie lata. Ceny pralek Bosch z systemem i-DOS zdecydowanie przekładają się na ich jakość i funkcjonalność. Automatyczny system dozowania znajdziesz w wybranych modelach z kolekcji Serie | 6 i HomeProfessional. Jaką pralkę wybrać?

  • Serie | 6 i-DOS Wśród modeli z tej serii wyposażonych w system dozowania możesz wybrać pojemność pralki – 8 lub 9 kg. We wszystkich znajdziesz zaś funkcję VarioDrum, czyli bęben o specjalnej strukturze, który gwarantuje delikatne i skuteczne pranie. Bardzo wygodny jest też duży ekran dotykowy, który pozwala w intuicyjny sposób korzystać ze wszystkich funkcji. Pralka z kolekcji Serie | 6 i-DOS sprawdzi się u Ciebie, jeśli jesteś miłośnikiem zaawansowanych technologii, a jednocześnie cenisz sobie oszczędność i wygodę.
  • HomeProfessional i-DOS Oprócz inteligentnego systemu dozowania i wspomnianych wyżej funkcji pralka jest wyposażona w Home Connect. Dzięki niemu możesz połączyć się z pralką online i uruchomić pranie z dowolnego miejsca, np. będąc jeszcze w pracy czy w drodze do domu. Pralka pierze też wyjątkowo cicho.* Będzie zatem idealna dla wygodnych i zabieganych.

Pralka z dozownikiem detergentu automatycznie sprawdza wagę prania, rodzaj tkanin i stopień ich zabrudzenia. Dopasowuje do tego ilość potrzebnego płynu, którego nie musisz już samodzielnie odmierzać. To zatem rozwiązanie stworzone dla Ciebie, jeśli w codziennych obowiązkach cenisz sobie czas i wygodę. Pralka Bosch i-DOS sprawdzi się również, jeżeli dbasz o środowisko i domowy budżet. Najlepsza pralka to w końcu taka, która zapewni Ci komfortowe i oszczędne pranie, a Twoim ubraniom – perfekcyjną czystość.


*Pralka emituje hałas na poziomie 48 decybeli w trakcie prania i 72 podczas wirowania. Pranie upłynie więc ciszej niż standardowy dzień w biurze, a wirowanie – niż spacer po ruchliwej ulicy.


Artykuł powstał we współpracy z marką Bosch.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności