Rolety rzymskie, czyli funkcjonalna dekoracja okien. Sprawdź, czy sprawdzą się w Twoim domu!

Jeśli chcemy stworzyć wyjątkową aranżację okien, która zapewni skuteczną ochronę przed słońcem warto nieco bliżej przyjrzeć się roletom rzymskim. Razem z firmą Anwis przedstawiamy ich największe zalety.

kuchnia w stylu rustykalnym z roletami rzymskimi na oknach, rolety rzymskie do kuchni w stylu rustykalnym

Dekoracyjne rolety rzymskie

Tkaniny rolet rzymskich składają się z równomiernie rozmieszczonych poziomych tuneli, w których umieszczone są fiszbiny. Dzięki nim materiał układa się warstwami, tworząc serię kształtnych i dekoracyjnych zakładek. Im wyżej podniesiona roleta tym więcej stylowych fal pojawi się w naszym oknie. Ich liczba uzależniona jest od wysokości osłony. Po opuszczeniu rolety, otrzymamy zupełnie płaską i jednolitą powierzchnię materiału, dopasowaną do rozmiaru okna lub wnęki okiennej.

Rolety rzymskie na wymiar – idealnie dopasowane do Twoich okien

Rolety rzymskie doskonale wyglądają na dużych przeszkleniach. W klasycznej formie montowane są do ściany lub sufitu. W zależności od wielkości okien oraz ich rozmieszczenia, osłony mogą być umieszczone osobno w każdym oknie lub zestawione jedna obok drugiej. Ich dopełnienie często stanowią gustownie upięte zasłony, które rozlokowane są pomiędzy wnękami lub na obu krańcach ściany.

Ciekawą propozycją są rolety rzymskie RVS Anwis, które montowane są w świetle szyby. Mogą być obsługiwane dwukierunkowo, dzięki poręcznym uchwytom zlokalizowanym na dolnej i górnej rynnie prowadzącej. W ten sposób utworzą dekoracyjne fale, np. w dolnej części okna. Doskonale sprawdzą się w kuchni, gdzie niezbędny jest wygodny dostęp do okien.

W każdym systemie materiał rolety mocowany jest za pomocą rzepa, co pozwala na jego szybką wymianę oraz łatwe czyszczenie.

kuchnia w stylu rustykalnym z roletami rzymskimi na oknach, rolety rzymskie do kuchni w stylu rustykalnym
Kliknij, a dowiesz się więcej o roletach rzymskich >>

Rolety rzymskie transparentne czy zaciemniające?

Konstrukcja rolety rzymskiej Anwis umożliwia zastosowanie szerokiej gamy tkanin: od transparentnych, po zaciemniające. Lekkie tkaniny idealnie nadają się do tworzenia wyrazistych fal. Pełnią głównie rolę firanki, dzięki czemu gwarantują odpowiednie oświetlenie wnętrza. Nieco grubiej tkane materiały nadają pomieszczeniom wystawny wygląd. Z uwagi na swoją strukturę dbają o naszą prywatność po zmroku. W ten sposób rolety mogą pełnić funkcję zasłon, np. gdy nie mamy na nie wystarczająco miejsca.

Rolety rzymskie – jaki materiał wybrać?

Istotny wpływ na odbiór pomieszczenia ma faktura wybranej tkaniny. Wzorzyste materiały mogą być łączone ze wzorami użytymi już we wnętrzu np. widocznymi na tapicerowanych meblach. Uzupełnią w ten sposób wystrój o charakterystyczny dla niego motyw. Wzory w kwiaty doskonale sprawdzą się we wnętrzach klasycznych czy rustykalnych. Geometryczne wzory będą z kolei współgrały z pomieszczeniami, w których króluje minimalizm.

Jeśli zależy nam na nieco bardziej stonowanych kreacjach, możemy wykorzystać gładkie, jednokolorowe tkaniny. W ten sposób dodamy odrobinę koloru do każdego wnętrza, nie dominując jego aranżacji.

Rolety rzymskie mają lekki i czysty wygląd, a udekorowane okno uzyskuje bardziej opływowy kształt. Dzięki temu wnętrze naszego domu wydaje się bardziej przytulne, a cała aranżacja zyskuje na atrakcyjności.

>> ANWIS <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Dekoracje
Zobacz więcej artykułów w kategorii Dekoracje
Komentarze