Żaluzje aluminiowe dwukierunkowe – jaki model wybrać? Podpowiadamy!

Choć to właśnie latem przykładamy największą uwagę do osłaniania okien, to temat ten pozostaje aktualny przez cały rok. Wybór odpowiedniej osłony przeciwsłonecznej pozwoli nam utrzymać odpowiednie warunki optyczne w każdym wnętrzu, a co za tym idzie – znacząco wpłynąć na komfort codziennego użytkowania domowej przestrzeni. Osłony okienne są niezbędne nie tylko w sypialni, ale również w często użytkowanym salonie, kuchni, łazience, domowym biurze, czy pokoju ucznia. Niezależnie od tego, czy przeprowadzamy generalny remont, czy szukamy osłon dopasowanych do aktualnej aranżacji wnętrz, żaluzje aluminiowe są zawsze doskonałym rozwiązaniem.

Żaluzje aluminiowe – najważniejsze właściwości

Żaluzje aluminiowe to rozwiązanie znane od wielu lat – mimo to, nadal są bardzo chętnie wybierane do różnego rodzaju pomieszczeń. W ostatnim czasie przechodzą prawdziwy renesans. Nowoczesne żaluzje są nie tylko bardziej estetyczne i idealnie wpisują się w minimalistyczne trendy aranżacji wnętrz, są również bardziej funkcjonalne i wygodniejsze w obsłudze. Żaluzje aluminiowe skutecznie chronią wnętrza przed przegrzewaniem, równocześnie umożliwiając zachowanie odpowiedniej cyrkulacji powietrza, poprzez możliwość ustawienia optymalnej pozycji lamel. Są lżejsze niż klasyczne żaluzje drewniane, a podniesione lamele zajmują mniejszą przestrzeń w oknie.

żaluzje aluminiowe w sypialni

Nowość marki Anwis – żaluzja aluminiowa Juun – to zupełnie nowy system żaluzji, który odznacza się wyjątkowym designem oraz wygodnym i precyzyjnym sterowaniem, dostępnym dotychczas jedynie w plisach. Konstrukcja Juun jest wytrzymała i bezpieczna, dlatego sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, także w pokoju dziecka.

Dlaczego warto wybrać żaluzje Juun?

żaluzje aluminiowe w pokoju dziecka
  • Połączenie zalet dwóch najbardziej popularnych systemów w osłonach wewnętrznych: żaluzji poziomej oraz plisowanej.
  • Nowoczesny design rynny i uchytów sterujących.
  • Dwukierunkowe sterowanie osłoną przy użyciu górnego i dolnego wałka sterującego.
  • Swobodne operowanie ilością światła, które wpada do pomieszczenia.
  • Brak sznurków i łańcuszków sterujących sprawia, że jest to produkt bezpieczny dla dzieci.
  • Proste parametry pomiaru oraz szybki montaż, dzięki uniwersalnemu wieszakowi kątowemu.
  • 8 kolorów systemu w standardzie oraz możliwość wyboru dowolnego koloru z palety RAL.
  • Możliwość wyboru koloru taśm aluminiowych spośród 85 różnych wariantów.
Dowiedz się więcej o żaluzjach JUUN >>

Dwukierunkowe sterowanie – jak to działa?

Żaluzja aluminiowa Juun wykonana jest z lameli o szerokości 25 mm, które zawieszone są na drabince sznurkowej, umieszczonej pomiędzy dwoma ruchomymi wałkami – górnym i dolnym. Zmieniając pozycje wałków, decydujemy o tym, który fragment okna chcemy zasłonić, a dzięki ukrytemu w rurce hamulcowi możemy zatrzymać osłonę w wybranym przez nas położeniu. Dzięki temu żaluzja może pełnić np. funkcję zazdrostki. Kiedy żaluzja jest całkowicie złożona, przesłania jedynie niewielką część szyby. Taki sposób sterowania pozwala na płynne przejście od zaciemnienia, po całkowite nasłonecznienie.

Płynne przesuwanie żaluzji to zasługa linek prowadzących, które pozwalają na wygodne uchylanie i otwieranie okien. Takie żaluzje wewnętrzne pozwalają na zmianę kąta nachylenia lamel, dla jeszcze większej kontroli nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia. W ten sposób nowoczesne żaluzje Juun łączą funkcje żaluzji aluminiowej z dwukierunkowym sterowaniem, dostępnym do tej pory w plisach.

Żaluzje aluminiowe, czyli osłony które pasują do każdego wnętrza

Ze względu na swoją konstrukcję oraz możliwość indywidualnego dopasowania kolorystyki, żaluzje aluminiowe doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu – zarówno pod względem użytkowym, jak i estetycznym. Taka osłona jest odporna na wilgoć, dlatego może być montowana w kuchni czy łazience, czyli miejscach najbardziej narażonych na działanie wody oraz pary wodnej. W salonie lub sypialni pozwoli na odnalezienie idealnego balansu pomiędzy prywatnością a odpowiednim doświetleniem wnętrza. Żaluzje dobrze współgrają z zasłonami, są również odporne na działanie promieni UV, dzięki czemu chronią zawieszone w oknach tkaniny przez żółknięciem.

Żaluzje Juun mogą również stać się praktycznym dodatkiem do pokoju dziecka. Dzięki temu, że ich konstrukcja została pozbawiona zewnętrznych elementów sterujących, takich jak sznurek czy łańcuszek koralikowy, są zgodne z europejską normą Child Safety i pozwalają stworzyć bezpieczne otoczenie dla najmłodszych członków rodziny. Maksymalna kontrola nad dostępem do dziennego światła może okazać się kluczowa w pokoju ucznia, umożliwiając komfortową naukę oraz wypoczynek.

Żaluzje okienne to również niezbędny element wyposażenia biura, również domowego. Taka osłona skutecznie ochroni wnętrze przed zbyt intensywnym światłem, które często utrudnia pracę przy komputerze.

żaluzje aluminiowe w salonie
Tutaj znajdziesz funkcjonalne żaluzje aluminiowe >>

Jak dopasować żaluzje do okien?

Żaluzje aluminiowe Juun pozwolą osłonić okna o powierzchni 1,2 m szerokości oraz 2,2 m wysokości. Możemy instalować je zarówno w świetle szyby (do listew przyszybowych), jak i do profili okiennych. Istnieje również możliwość montażu bezinwazyjnego poprzez nałożenie uchwytów mocujących na ramę okna.

Żaluzje wewnętrzne – jaki kolor wybrać?

Dzięki szerokiej ofercie kolorystycznej, z łatwością dopasujemy żaluzje do każdej aranżacji – od klasycznych po nowoczesne. Wśród 85 kolorów lamel znajdziemy zarówno barwy stonowane, jak i intensywne. Wiele możliwości aranżacyjnych stwarza również możliwość wyboru kolorystyki osprzętu, w skład którego wchodzą elementy sterujące, ruchome wałki oraz uchwyty sterujące. W standardzie mogą występować w 8 kolorach, wśród których znajdziemy m. in.: biel kremową, bazaltowy szary czy antracyt. Te ponadczasowe barwy będą pasowały do większości współczesnych wnętrz. Istnieje również możliwość wyboru niestandardowych kolorów wałków sterujących (wg Palety RAL) – dzięki temu spersonalizujesz swoją żaluzję i nadasz jej określony charakter.

żaluzje aluminiowe w pokoju dziecka

Żaluzje aluminiowe Juun to doskonałe połączenie funkcjonalności oraz estetyki. Zapewniają szybką i wygodną obsługę, a przy tym są niezwykle trwałe, odporne na wilgoć i bezpieczne w użytkowaniu. To osłony, które pozwalają na dwukierunkowe sterowanie, dzięki któremu możemy dowolnie zmieniać ich położenie, a także kąt nachylenia lamel. Charakteru całości dodaje wyjątkowa kolorystyka, dzięki której żaluzje staną się piękną dekoracją, idealnie dopasowaną do naszych oczekiwań oraz aranżacji wnętrza.

>> ANWIS <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Produkty
Zobacz więcej artykułów w kategorii Produkty
Komentarze