Motywy roślinne – gorący trend i inspirujący pomysł na dekorację każdego wnętrza!

Rośliny, jako element dekoracyjny w wystroju wnętrz, przechodzą dziś prawdziwy renesans. Rozłożyste monstery, popularne zamioculcasy czy drobne sukulenty zdobią mieszkania niczym prawdziwe, żywe dzieła sztuki. Miłość do roślin może stać się również twórczą inspiracją, za której sprawą powstają wyjątkowe dekoracje wykorzystujące motywy roślinne. Są wśród nich ścienne plakaty, obrazy czy fototapety, które otaczają nas we wnętrzach, a także zdobiące skórę tatuaże, dzięki którym ukochane rośliny możemy mieć zawsze przy sobie. Przedstawiamy wyjątkową kolekcję #InspiredSpace stworzoną przez markę Decor Mint we współpracy z Klaudią Szewczyk – tatuatorką zakochaną w kwiatach.

fototapeta z motywem roślinnym

Rośliny, tatuaże oraz architektura – inspirujące trio

Choć mogłoby się wydawać, że te trzy dziedziny nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego, okazuje się, że istnieje między nimi wyjątkowa nić porozumienia. To inspiracje, których źródłem może stać się każda z nich. Motywem przewodnim, który połączył pasję oraz pracę Klaudii Szewczyk z dekoracjami #InspiredSpace były rośliny. Soczysta zieleń liści, delikatność kwiatów oraz fuzja kolorów zaczerpniętych prosto ze świata natury pozwoliła stworzyć wyjątkowe grafiki, które ożywią domową przestrzeń każdego miłośnika roślinnych inspiracji.

dekoracje ścienne z motywem roślinnym

Motywy roślinne to wzory najchętniej tatuowane przez Klaudię. Miłość do kwiatów odziedziczyła po babci, w której domu zawsze było ich mnóstwo. Artystka ceni niepowtarzalność roślin, która inspiruje ją do tworzenia nowych wzorów. Kreatywne pomysły tatuatorki to także wynik wnikliwej obserwacji architektury, dostrzegania wyjątkowych detali w miejscach, które pozytywnie wpływają na samopoczucie i sprawiają, że aż chce się w nich przebywać. Wnikliwe oko zobaczy je niemal wszędzie: w detalach wykończenia budynków podczas długiego spaceru, siedząc w oknie ulubionej pijalni czekolady czy odwiedzając wypełnioną roślinami palmiarnię.

>> DECOR MINT <<

Kolekcja została zaprojektowana po to, by inspirować każdego, kto sięgnie po wyjątkowe plakaty, obrazy oraz fototapety. Pozwala na nowo odkrywać motywy roślinne i odmieniać wnętrza, wnosząc do nich powiew pozytywnej energii oraz świeżości. Pomaga wyrażać styl oraz charakter mieszkańców, urządzić kreatywną i inspirującą przestrzeń, w której czujemy się po prostu jak w domu.

fototapeta z motywem kwiatowym

Trend: motywy roślinne we wnętrzach

Dlaczego to wzory roślinne stały się głównym nurtem kolekcji? Ponieważ są one jednym z najbardziej uniwersalnych i stylowych, a przy tym ponadczasowych deseni. To właśnie one dają nam na co dzień to, czego potrzebujemy najbardziej – poprawiają nastrój, uspokajają nerwy, a także przynoszą ulgę zmęczonym oczom. To również jeden z wiodących trendów. Liście monstery, palmy czy bananowców, a także subtelne kwiaty to ulubione motywy dekoracyjne ostatnich sezonów, które pojawiają się zarówno wśród dekoracji ściennych, tekstyliów jak i dodatków, a nawet mebli. Wzory roślinne potrafią całkowicie odmienić każde mieszkanie, zamieniając ją w inspirującą i pełną energii przestrzeń – osobistą, domową dżunglę.

Motyw królujący w kolekcji #InspiredSpace to mocny roślinny akcent. Oryginalne fototapety zadowolą miłośników botanicznych wzorów i pozwolą wprowadzić do wnętrza roślinny motyw w dużym formacie. Taka tapeta może być tematycznym uzupełnieniem wystroju w stylu eko, a także stać się punktem wyjścia dla kolorowej, eklektycznej aranżacji pełnej kontrastów. Warto położyć ją na jednej, wybranej ścianie – tak, by nie przytłoczyć wnętrza. Taka dekoracja stanie się dominującym elementem w pomieszczeniu, pozwoli podkreślić wybrane strefy i doda charakteru nawet najprostszym projektom.

>> Tutaj znajdziesz całą kolekcję #InspiredSpace

Mniejsze dekoracje, takie jak plakaty oraz obrazy mogą posłużyć nam do tworzenia oryginalnych kompozycji ściennych złożonych z różnych wzorów, oraz formatów. Bardzo efektownie prezentują się również solo zawieszone w centralnym punkcie wnętrza. Pamiętajmy, że kolorowe motywy najlepiej wyglądają na jednolitym tle, które subtelnie je podkreśla i nie odciąga uwagi od tego, co najważniejsze – roślinnego wzoru. Taką dekorację warto uzupełnić o dodatki utrzymane w podobnej tonacji kolorystycznej: miękkie tekstylia, dodatki oraz… naturalne rośliny!

Geometria i roślinne wzory

Kolekcja #InspiredSpace to nie tylko roślinne grafiki, ale również geometryczne motywy inspirowane naturą, która tworzy przecież idealne, misterne wzory. Przyglądając się liściom, ich strukturze oraz delikatnym rysunkom przyrody dostrzeżemy subtelne mozaiki, których geometria zachwyci miłośników minimalistycznych dekoracji. Inspirowane nimi fototapety przyciągają spojrzenia i hipnotyzują, działając inspirująco na wyobraźnię. Geometryczna fototapeta może stać się pięknym tłem dla prostych mebli oraz domowej roślinności. Jej minimalistyczny, nienachlany charakter sprawia, że z łatwością dopasujemy wybraną dekorację do stylu oraz kolorystyki wnętrza.

geometryczna fototapeta

Roślinne wzory wciąż zachwycają! Ich ponadczasowa estetyka jest nam bardzo bliska, a wprowadzenie jej do wnętrz domów i mieszkań pozwala zbliżyć się do natury i czerpać z niej to, co najlepsze. Wyjątkowe wzory stworzone przez markę Decor Mint razem z tatuatorką Klaudią Szewczyk mogą stać się piękną i niezwykle inspirującą dekoracją każdej przestrzeni. Może oczarują również Ciebie?

Dowiedz się więcej o roślinnych inspiracjach Decor Mint >>

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Dekoracje
Zobacz więcej artykułów w kategorii Dekoracje
Komentarze