Czego szukasz?
Zobacz także
ANWIS Sp. z o.o. ANWIS Sp. z o.o.
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Sterowanie dwukierunkowe – trend w osłonach okiennych

Osłony wewnętrzne powinny być nie tylko estetycznie wykonane, ale również funkcjonalne i wygodne w codziennej obsłudze. Coraz więcej modeli posiada możliwość dwukierunkowej obsługi. Dlaczego warto je wybrać i gdzie sprawdzą się najlepiej? Podpowiadamy razem z firmą ANWIS.

Jak wykorzystać potencjał „dwukierunkowości”?

rolety dwukierunkowe

Możliwość ustawienia górnej i dolnej pozycji osłony pozwoli ochronić dom przed nadmiernym nasłonecznieniem wnętrza, a jednocześnie dostarczy nam tyle światła, ile w danym momencie potrzebujemy. Gdy słońce znajduje się nisko na horyzoncie możemy przesłonić jedynie dolną część szyby. Wraz ze zmianą pory dnia w łatwy sposób skorygujemy położenie osłony, zatrzymując ją w najbardziej komfortowej pozycji na oknie. To doskonałe rozwiązanie do mieszkań, które wystawione są na nadmierne działanie promieni słonecznych. Ale nie tylko. Tego typu osłony doskonale sprawdzą się we wnętrzach o niskiej zabudowie lub zlokalizowanych w bliskim sąsiedztwie innych budynków mieszkalnych. W ten sposób ochronią nas również przed niechcianymi spojrzeniami z zewnątrz.

Którymi osłonami możemy sterować w dwóch kierunkach?

Wśród osłon dostępnych w ofercie ANWIS dwukierunkową obsługę umożliwiają żaluzje plisowane, aluminiowe, oraz rolety rzymskie. W każdym z przypadków sterowanie może odbywać się przy użyciu uchwytów sterujących. Rozwiązanie to odznacza się minimalistycznym designem, który idealnie wpasowuje się w estetykę każdego okna.

Jakie są największe zalety osłon z dwukierunkowym sterowaniem?

Dwukierunkowe osłony zapewniają szeroki zakres regulacji ich położenia. W żaluzjach aluminiowych ANWIS poza osłonięciem wybranej części szyby mamy także możliwość ustawienia kąta nachylenia lamel. Wystarczy, że obrócimy uchwyt umieszczony na górnym wałku sterującym. W ten sposób będziemy mogli jeszcze dokładniej zarządzać światłem docierającym do wnętrza. W przypadku rolet rzymskich ważnym elementem jest ich dekoracyjność. Dzięki dwukierunkowemu sterowaniu efektowną falę możemy utworzyć na każdej wysokości okna. To wyjątkowe rozwiązanie, które zachwyci niejednego miłośnika dekoracji wnętrz.

Możliwość montażu osłon dwukierunkowych w świetle szyby to doskonałe rozwiązanie dla okien, które często użytkujemy. Z powodzeniem sprawdzą się w kuchni, jadalni czy salonie. Każdy z rodzajów osłon posiada również możliwość szybkiego demontażu, co ułatwi nam wykonywanie codziennych porządków.

Żaluzja aluminiowa Juun 25

Żaluzja aluminiowa Juun 25

Żaluzja plisowana EVIE

Żaluzja plisowana EVIE

Rolety rzymskie RVS ANWIS

Rolety rzymskie RVS ANWIS

Żaluzja/roleta plisowana VS

Żaluzja/roleta plisowana VS

Jakie możliwości aranżacyjne zapewniają osłony dwukierunkowe?

Dwukierunkowe osłony oferują bardzo szeroką możliwość personalizacji. Możemy wybierać nie tylko kolor tkanin lub aluminiowych taśm, ale również osprzętu, w tym detali wykonanych z tworzywa (uchwyty sterujące). Wśród nich znajdują się między innymi takie kolory, jak: bazaltowy szary, anoda silver, brązowy czy antracytowy, a więc te które coraz częściej goszczą w naszych domach. Osoby, które chcą dodać do wnętrza nieco więcej barw, mogą również wybierać spośród bogatej palety kolorów RAL.

Osłony sterowane dwukierunkowo poza interesującym designem zapewniają nam płynne sterowanie ilością światła słonecznego docierającego do wnętrza. Pomagają nam również zachować prywatność bez konieczności całkowitego przesłonięcia okien. To rozwiązanie niezwykle proste w obsłudze, które sprawdzi się w całym domu.


Inne artykuły w tej kategorii