Elektronika w łazience – niepotrzebna fanaberia czy komfort, na który zasługujesz?

Nowoczesne technologie w salonie, kuchni czy biurze są codziennością. Stały się tak ważnym elementem życia, że bez niektórych udogodnień często nie wyobrażamy sobie funkcjonowania. Zaawansowane systemy antywłamaniowe, piekarnik sterowany za pomocą aplikacji mobilnej i wiele innych narzędzi sprawiają, że dom działa jak dobrze naoliwiona maszyna, a centrum jej dowodzenia znajduje się w zasięgu ręki – w telefonie lub tablecie.

nowoczesna łazienka

Elektronika w łazience jeszcze do niedawna gościła wyłącznie w przestrzeni publicznej pod postacią baterii elektronicznych. W prywatnych pomieszczeniach miarą innowacji określane były bezkołnierzowe miski WC czy nowatorskie systemy hydromasażu, które pozwalały się zrelaksować bez wychodzenia z domu. Postęp technologiczny sprawił jednak, że pula produktów tego typu coraz szybciej się powiększa, a bezdotykowa armatura czy muszla klozetowa bez rantu to jedynie preludium do możliwości, jakie oferuje branża. By nie pozostawać w tyle i wiedzieć, co w świecie wnętrz jest na topie, wspólnie z marką GROHE opracowaliśmy zestawienie rozwiązań, które coraz śmielej wkraczają do naszych domów. To sanitarny przewodnik zarówno dla zapalonych fanów nowoczesności, jak i pragmatyków, którzy stawiają na funkcjonalność.

Toalety na miarę XXI wieku

Nowoczesne łazienki ewoluują, podążając z duchem czasu, czego dowodem jest wzrost popularności toalet myjących. Produkty zajmują tyle samo miejsca co standardowe WC. Zastępują bidet. Odpowiadają za maksymalną higienę, a do tego są ekologiczne, ekonomicznie i wizualnie estetyczne. To w pełni automatyczne rozwiązania, które gwarantują świeżość i czystość po skorzystaniu z WC, bez konieczności używania papieru toaletowego. Z zewnątrz przypominają stylowe miski WC, jednak ich sekret kryje się w tym, co jest w środku – technologii. Poza konstrukcją pozbawioną kołnierza wewnętrznego (ograniczającą osadzanie się zanieczyszczeń i bakterii) to także funkcjonalność, która sprawia, że tradycyjny sedes staje się reliktem przeszłości.

Zwykła toaleta służy do zaspokojenia podstawowych potrzeb fizjologicznych. GROHE Sensia Arena, czyli innowacyjna toaleta myjąca, to coś o wiele bardziej higienicznego oraz komfortowego. W modelu zastosowano technologię GROHE SkinClean, która pozwala na sterowanie rodzajem, natężeniem oraz położeniem natrysku, co umożliwia całkowite dopasowanie parametrów urządzenia do osobistych preferencji. Oprócz natrysków tylnych dostępne są też specjalne strumienie masujące, oscylujące, a także te dedykowane dla kobiet, zapewniające dokładne mycie wrażliwych części intymnych ciała.

toaleta myjąca

Toaleta myjąca GROHE Sensia Arena daje możliwość ustawiania temperatury wody, posiada antybakteryjne dysze, suszarkę, funkcję pochłaniania nieprzyjemnych zapachów, a także automatycznie czyści ramiona natrysku przed i po każdym użyciu, co powoduje, że korzystanie z WC jest – dosłownie i w przenośni – czystą przyjemnością!

Czujnik wody, który strzeże przed potencjalnymi zagrożeniami

Innowacją, która sprawi, że będziemy mieć pewność, że w naszym domu wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku, jest czujnik GROHE Sense. Reaguje on na obecność wody w miejscach, w których nie powinna się ona znaleźć. Nowatorski detektor ochroni mieszkanie przed zalaniem, wyczuje wilgoć (co ustrzeże domowników przed rozprzestrzenianiem się pleśni), poinformuje, gdy poziom wilgotności będzie zbyt niski lub wysoki, a także wykryje potencjalne zagrożenia związane z nadmiernym spadkiem temperatury. Wystarczy umieścić go w pobliżu pralki lub wanny, w łazience lub piwnicy i mieć wszystko pod kontrolą. Urządzenie w razie przecieków lub nieszczelności wyśle sygnał przez aplikację GROHE ONDUS i pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek.

Chromoterapia – dobroczynne działanie światła

Technologiczne nowinki mogą być też receptą na spotęgowanie przyjemności, jaką gwarantuje woda. Nie chodzi jednak o możliwości płynnej regulacji temperatury, ustawianie jej stałej, pożądanej wartości czy zmiany strumienia z deszczowego na masujący i odwrotnie. W strefie prysznica warto zaangażować wszystkie zmysły, a narzędziem do ich stymulacji może być też światło – element chromoterapii, metody leczenia kolorami, znanej już w starożytności. Terapeutyczne właściwości odcieni bazują na tym, że każdy z nich, emitując własną częstotliwość drgań, oddziałuje na różne obszary mózgu, co ma bezpośredni wpływ nie tylko na stronę psychiczną, lecz także fizyczną osoby biorącej kąpiel.

chromoterapia w łazience

Sensualne doświadczenia z zestawem świetlnym RainshowerF-series albo deszczownicą sufitową F-series, marki GROHE, wspomogą walkę z problemami zdrowotnymi ciała i ducha, a także staną się solidną dawką pozytywnej energii przed stresującym, zawodowym wyzwaniem lub po ciężkim dniu w pracy. Kolor czerwony podwyższy ciśnienie i doda energii, zielony uspokoi i zrelaksuje, żółty wprawi w dobry nastrój i wzmocni system nerwowy, a niebieski wyciszy, odmłodzi skórę i zmniejszy apetyt. Korzystając z aplikacji GROHE Ondus, można wybrać dowolny kolor światła i kreować pod prysznicem taką atmosferę, na jaką akurat mamy ochotę, zmieniając kabinę w prywatne spa.

zestaw dźwiękowy do kabiny prysznicowej

Zestawy dźwiękowe dla muzycznych doznań pod prysznicem

Do relaksu w całym znaczeniu tego słowa brakuje jeszcze jednego – muzyki! Nie trzeba nikogo przekonywać, że kąpiel w akompaniamencie ulubionych utworów to szybki przepis na odprężenie. Faktem jest jednak to, że urządzenia elektroniczne i woda to niezbyt zgrana para. Dzięki innowacyjnej technologii nie musimy śpiewać wybranych melodii a capella, kupować wodoodpornych smartfonów czy odtwarzaczy, które podołają specyficznemu mikroklimatowi. Rozwiązaniem problemu może być zestaw dźwiękowy Rainshower F-series. To zabezpieczony antykorozyjnie moduł, w skład którego wchodzą dwa głośniki stereo z połączeniem wtykowym.

Moduł dźwiękowy marki GROHE może być zamontowany w ścianie lub na suficie i gwarantuje doskonałą rozrywkę w czasie szybkiego prysznica czy pielęgnacyjnych rytuałów w łazience. Wystarczy go zainstalować, a następnie za pomocą bezprzewodowego połączenia Bluetooth® i aplikacji GROHE Ondus, wybierać utwory z playlisty zapisanej w telefonie lub tablecie.

Sterowniki i przełączniki – elektroniczni zastępcy tradycji

Sanitarne innowacje to nie tyle kwestie przyjemności czy bezpieczeństwa. To również sposób na kontrolę zużycia wody, jej racjonalne wykorzystanie oraz wyższą jakość życia. Przykładem tego może być zastąpienie klasycznych dźwigni i kurków służących do regulacji temperatury elektronicznym panelem sterującym GROHE F-digital oraz – przeznaczonym do strefy kąpieli – przełącznikiem do wanny lub prysznica. Elegancki „krążek” wyposażony jest w funkcję pauzy oraz pamięci, a także sygnalizację LED informującą o osiągnięciu pożądanej temperatury strumienia. Producent wzbogacił system o technologię GROHE SafeStop przy 38°C, co wyeliminuje ryzyko poparzeń, a także automatyczny wyłącznik po upływie 20 minut czy funkcję GROHE EcoJoy, która została opracowana po to, by ograniczyć koszty, optymalizować zużycie i chronić środowisko.

baterie z elektronicznym sterownikiem

Przycisk do WC jeszcze bardziej higieniczny

Elektronika w łazience oznacza też znacznie wyższy standard, jeśli chodzi o zachowanie czystości oraz higienę. Sprzyjają temu bezdotykowe przyciski spłukujące. Umieszczony w nich czujnik na podczerwień daje możliwość uruchamiania wody bez konieczności dotykania panelu, który jest siedliskiem groźnych bakterii i drobnoustrojów. Ma to więc zalety związane nie tylko z ochroną zdrowia, ale wiąże się też z estetyką i oznacza brak widocznych śladów palców na ich powierzchni. Co więcej – jak na produkty do łazienki XXI wieku przystało –ich wygląd idzie w parze z funkcjonalnością. Potwierdzeniem tego mogą być rozwiązania z oferty marki GROHE, które nie dość, że prezentują się oryginalnie i zamienią się w walor pomieszczenia, to też posiadają zewnętrzne podświetlenie, co ułatwi korzystanie z WC w nocy.

Na jaki design postawić? **NOVA CosmopolitanLight** znakomicie podkreśli charakter wystroju klasycznego oraz nowoczesneg ...

Na jaki design postawić? NOVA CosmopolitanLight znakomicie podkreśli charakter wystroju klasycznego oraz nowoczesnego. Chromowane wykończenie GROHE StarLight będzie korespondować z bateriami w takim samym odcieniu, a okrągły kształt przycisku pozwoli na dopasowanie ceramiki o łagodnej, owalnej linii. Propozycja sprawdzi się we wnętrzach utrzymanych w stonowanych kolorach ziemi, szarościach, a także pastelach, ponieważ zdecydowanie wyróżni się na ich tle.

Do minimalistycznych, industrialnych, loftowych aranżacji i pomieszczeń o typowo surowej oraz eleganckiej stylistyce pasować będzie model VerisLight w odsłonie aksamitna czerń. Model będzie ciekawie współgrał z czarną armaturą oraz kontrastował z białymi płytkami na ścianie. Taki zdecydowany akcent doda wnętrzu wyrazistości i otworzy drogę dla ciemnych detali.

Elektroniczne innowacje do łazienki nie są stworzone dla nielicznych. To rozwiązania opracowane z myślą o tych, którzy chcą poprawić funkcjonalność wnętrza, podwyższyć standard życia, zagwarantować higienę i bezpieczeństwo, a także spotęgować przyjemność kąpieli. Oznaczają komfort, w który warto zainwestować!

>> GROHE <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Łazienka
Zobacz więcej artykułów w kategorii Łazienka
Komentarze