Plisy, czyli funkcjonalna osłona dużych przeszkleń. Poznaj zalety żaluzji plisowanych

Żaluzje plisowane doskonale wpisują się w nowoczesną architekturę, która coraz częściej łączy wnętrze domu z jego otoczeniem. Wspólnie z firmą ANWIS podpowiadamy jak przy pomocy plis stworzyć efektowną i funkcjonalną dekorację okien o dużych gabarytach.

plisy okienne

Jakie wybrać żaluzje do dużych okien?

W nowoczesnych domach popularnym trendem stają się duże przeszklenia. Łączą wnętrze domu z jego otoczeniem, a także zapewniają naturalne oświetlenie wszystkich pomieszczeń. Powinniśmy jednak pamiętać, że szklane powierzchnie ścian wymagają zastosowania odpowiednich przesłon okiennych, które zapewnią nam prywatność i ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Niezwykle wygodną obsługę oferują dwukierunkowe żaluzje plisowane od firmy ANWIS. Ich tkanina rozpięta jest pomiędzy dwoma ruchomymi rynnami (górną i dolną). Każdą z rynien możemy swobodnie sterować - podnosić lub opuszczać wzdłuż listew przyszybowych – osłaniając dowolnie wybrany fragment okna. Dwukierunkowa plisa może na przykład pełnić funkcję zazdrostki. Z jednej strony ochroni nas przed niechcianymi spojrzeniami z zewnątrz, z drugiej umożliwi przenikanie promieni słonecznych do wnętrza. Plisa może również przesłonić całą szklaną powierzchnię, zapewniając nam kameralny klimat we wszystkich pomieszczeniach. Warto również wspomnieć, że złożona żaluzja zajmuje niewielką przestrzeń szyby. W każdej chwili możemy ją całkowicie zsunąć, ciesząc się nieograniczonymi widokami za oknem.

żaluzje plisowane
Dowiedz się więcej o żaluzjach plisowanych ANWIS >>

Żaluzje plisowane – jaki materiał wybrać?

Domy wystawione na silne promieniowanie słoneczne wymagają zastosowania odpowiednich tkanin. W takiej roli doskonale sprawdzą się tzw. duo plisy (tkaniny o przekroju plastra miodu). Składają się z dwóch warstw tekstylnych, które tworzą powietrzną warstwę izolującą. W ten sposób duo plisy zmniejszają nagrzewanie się pomieszczeń latem oraz spowalniają utratę ciepła podczas zimy. We wnętrzach, które wymagają całkowitego zaciemnienia możemy również zastosować tkaniny blackoutowe o pojedynczej strukturze materiału. Pokryte specjalną powłoką odbijającą światło, zatrzymają 100% promieni słonecznych przedostających się przez szyby.

plisy

Oferta firmy ANWIS obejmuje również szeroką gamę materiałów transparentnych i półprzezroczystych. Z uwagi na swój delikatny i dekoracyjny charakter często zastępują montowane w oknach firanki. Na dużych oknach chętnie łączone są z wysoko upiętymi zasłonami, które wprowadzają do wnętrza ciepły i przytulny charakter. Gdy jednak stawiamy na minimalizm a osłaniane przez nas pomieszczenie łączy funkcję pokoju dziennego i sypialni, możemy wybrać plisę, która umożliwia zastosowanie dwóch tkanin w jednej żaluzji, np. przezroczystej i zaciemniającej (jedna nad drugą, rozdzielone aluminiową ruchomą rynną).

Plisy idealnie dopasowane do stylu wnętrza

Plisy odznaczają się minimalistycznym designem, który doskonale odnajduje się w nowoczesnych i tradycyjnych aranżacjach. Harmonijkowy układ materiału, o szerokości zakładki ok. 2 cm wraz z odpowiednio zaprojektowanym kształtem profili sprawia, że osłona tworzy harmonijny wystrój okien i wnętrza. W zależności od rodzaju sterowania (sznurkiem, łańcuszkiem lub elektrycznie) plisy mogą osłaniać duże przeszklenia, nawet do 3 metrów szerokości oraz 2,6 metra wysokości. W ich zaaranżowaniu pomogą nam różnorodne wzory i desenie materiałów, których w ofercie ANWIS jest ok. 300. Z łatwością dopasujemy je do stylu wnętrza, a także do koloru okien, dzięki możliwości pomalowania rynien żaluzji na dowolny kolor z palety RAL. Odpowiednio dopasowana plisa – poza stroną praktyczną – stanie się wyjątkową dekoracją wnętrza.

Plisy to niewątpliwie skuteczne osłony okienne o szerokich możliwościach aranżacyjnych. Ich różnorodne sposoby montażu i sterowania sprawiają, że wnętrze jest zawsze funkcjonalne i dopasowane do naszych potrzeb. Dlatego śmiało można stwierdzić, że w miejscach w których inne przesłony okienne nie spełnią swojego zadania, plisy sprawdzą się idealnie!

>> ANWIS <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Dekoracje
Zobacz więcej artykułów w kategorii Dekoracje
Komentarze