MINIMALIZM UDOMOWIONY - zobacz dekoracje w trendzie!🤍
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
ANWIS Sp. z o.o.
ANWIS Sp. z o.o.
Opublikowany:  

Moskitiera plisowana – skuteczna bariera przeciw komarom

Otwierając drzwi na balkon lub taras, nie musimy obawiać się, że do wnętrza przedostaną się nękające nas komary. Jednym z rozwiązań, które zabezpieczą nasz dom przed wszystkimi rodzajami owadów, są moskitiery plisowane. Razem z firmą ANWIS podpowiadamy, na czym polega ich działanie i gdzie sprawdzają się najlepiej.

Jak działa moskitiera plisowana?

Moskitiera plisowana ANWIS to praktyczna siatka składana w harmonijkę. Osadzona na aluminiowej ramie może być zsuwana i rozsuwana w dowolnej chwili. W pozycji złożonej całkowicie chowa się w profilu bocznym, przez co nie zajmuje dodatkowego miejsca w obrębie drzwi. Zastosowana w niej siatka, dzięki strukturze małych oczek, zatrzymuje owady oraz przedostające się z zewnątrz zanieczyszczenia. Nie utrudnia przy tym takich czynności jak wietrzenie pomieszczeń, czy mycie okien. Moskitiera zawsze posiada odpowiednio napiętą siatkę, co chroni ją przed przypadkowym wypchnięciem, np. podczas silnego wiatru.

Moskitiera na drzwi – dlaczego warto postawić na model plisowany?

Moskitiery plisowane najlepiej sprawdzą się jako osłona dużych przeszklonych powierzchni: drzwi balkonowych, altan i ogrodów zimowych. Ponadto, zastosowana w nich składana klamka pozwala na bezproblemowe funkcjonowanie moskitiery w drzwiach uchylno-przesuwnych. Niezależnie od gabarytów, moskitiery plisowane ANWIS zawsze gwarantują szczelność i stabilną pracę. Mogą występować w systemie jedno lub dwuskrzydłowym. Niskoprogowa konstrukcja oraz brak widocznych mechanizmów, stanowią doskonałe rozwiązanie, np. w domach, w których przebywają małe dzieci. Niski próg moskitiery zapobiega również gromadzeniu się nieczystości.

Moskitiera a rolety zewnętrzne

Profile moskitiery plisowanej ANWIS umożliwiają równoległy montaż z roletami zewnętrznymi. Dzięki temu mogą być używane niezależnie od siebie. Pakiet moskitiery możemy w dowolnym momencie zdjąć i np. zabezpieczyć do kolejnego sezonu. Tak samo sprawnie poradzimy sobie z jej myciem i konserwacją. Do odświeżenia moskitiery wystarczy nam lekki detergent i wilgotna ściereczka.

Jak dopasować moskitierę do koloru okien?

Wybór dodatkowych elementów wyposażenia okien bywa problematyczny, szczególnie jeśli zależy nam na tym, by osłony były idealnie dopasowane do koloru naszej stolarki. Firma ANWIS wychodzi naprzeciw zróżnicowanym upodobaniom estetycznym i oferuje moskitiery plisowane w różnych odsłonach. Dostępność moskitier plisowanych ANWIS w wielu modnych kolorach, takich jak: biel kremowa, antracyt, anoda silver czy bazaltowy szary oraz możliwość zastosowania oklein drewnopodobnych (złoty dąb, orzech, winchester), pozwala na ich łatwe dopasowanie do kolorów profili okiennych w całym domu.

Moskitiery plisowane to praktyczne osłony okienne, które w okresie wiosny i lata, zapewnią nam możliwość swobodnego wentylowania pomieszczeń. Otwarte drzwi prowadzące na balkon lub taras w obecności moskitiery plisowanej, skutecznie zabezpieczą mieszkanie przed komarami i innymi owadami, które niejednokrotnie zakłócają nasz odpoczynek.

Moskitiera plisowana ANWIS

Moskitiera plisowana ANWIS

Moskitiera przesuwna ANWIS

Moskitiera przesuwna ANWIS

Moskitiera ramkowa ANWIS

Moskitiera ramkowa ANWIS

Moskitiery ANWIS

Moskitiery ANWIS


Inne artykuły w tej kategorii