Pokój piłkarski dla chłopca – 6 niezbędnych rzeczy do pokoju kibica piłki nożnej

Pokój piłkarski dla chłopca – jak go urządzić? Każdy mały fan piłki nożnej marzy, by jego pokój przypominał boisko piłkarskie. Co możesz zrobić? Może nie wyczarujesz prawdziwej murawy zamiast paneli, ale kilka ciekawych akcesoriów piłkarskich do pokoju chłopca sprawi, że Twoje dziecko jeszcze chętniej będzie spędzało czas w swoim pokoju. Jakie dodatki do pokoju piłkarskiego wybrać? Czytaj dalej!

pokój chłopca piłka nożna
Zobacz wszystkie meble i akcesoria do pokoju dziecka >>

1. Pokój piłkarski dla chłopca – lampa w kształcie piłki

Odpowiednie oświetlenie jest niezwykle istotne w pokoju każdego dziecka. Sufitowa, wisząca lampa z mocną żarówką oświetla cały pokój i umożliwia zabawę oraz układanie puzzli nawet po zmroku, a dobra lampka biurkowa jest niezbędna do nauki. Jeśli chcesz wprowadzić do pokoju swojego dziecka akcent piłkarski, ale wolisz, by nie był to dominujący element, wybierz lampę z motywem piłki nożnej.

pokoj chlopca pilka nożna
Fot. BN Studio STREFA WNĘTRZ Bielsko-Biała

2. Gadżety do pokoju piłkarza – obraz na ścianę

Obraz na ścianę jest bardzo uniwersalnym i łatwym do zamontowania dodatkiem, który w kilka chwil możesz zdjąć ze ściany, w razie, gdyby młody fan piłki nożnej odkrył jednak inną pasję. Jaki obraz wybrać? Pozwól zdecydować dziecku! My podpowiemy tylko, że zamiast zwykłego obrazu możesz kupić obraz magnetyczny, który nie tylko będzie ozdobą pokoju, ale również spełni funkcję tablicy, na której dziecko będzie mogło przypiąć np. plan lekcji.

3. Dywan do pokoju piłkarskiego

Dywan przedstawiający boisko piłkarskie to już klasyk. Sprawdzi się w każdym pokoju małego fana piłki nożnej i będzie stanowił pole niejednej piłkarskiej potyczki. Jeśli wolisz na podłodze w pokoju dziecka położyć coś w neutralnych kolorach, wybierz dywan w kształcie piłki. Czerń i biel będą pasowały do każdego pomieszczenia.

pokój dla chłopca piłka nożna
Fot. Dekoria.pl
Zobacz dywany dziecięce do 200 zł >>

4. Puf do pokoju kibica piłki nożnej

Urządzasz pokój dla chłopca? Piłka nożna jest jego pasją? Każdy młody chłopak pokocha wygodny worek do siedzenia w kształcie piłki, na którym można rozłożyć się i rozegrać pasjonujący mecz na ekranie telewizora. Taki puf wygląda świetnie w chłopięcym pokoju, a dodatkowo jest bardzo lekki i każde dziecko bez trudu w razie potrzeby poradzi sobie z jego przesunięciem. Worek do siedzenia doskonale sprawdzi się w pokoju piłkarskim na poddaszu – jest niewysoki, więc idealnie wkomponuje się nawet pod nisko sięgający skos.

5. Dekoracje piłkarskie do pokoju – zegar z motywem piłki

Dzieci często tracą poczucie czasu podczas zabawy. Jeśli Twój syn jest na tyle duży, że potrafi odczytać godzinę, postaw w jego pokoju zegar. W pokoju fana piłki nożnej oczywiście najlepiej sprawdzi się zegar piłkarski. Gwarantujemy – Twoje dziecko chętniej będzie zerkało na taki zegar niż zwykłą okrągłą tarczę ze wskazówkami.

6. Fototapeta do pokoju piłkarskiego dla chłopca

W pokojach piłkarskich motyw piłki nożnej jest często eksponowany na ścianach. Może to być wspominany wyżej obraz czy zegar, ale jeśli zamiłowanie do piłki nożnej nie jest tylko chwilową zachcianką, a prawdziwą pasją dziecka, możesz pójść o krok dalej. Fototapeta z boiskiem lub piłkarzami w akcji będzie świetnie prezentowała się w młodzieżowym pokoju piłkarskim. Jeśli szukasz innych pomysłów na to, jak urządzić pokój dziecka, sprawdź nasze TOP 10 pokoi dzieci i nastolatków i zainspiruj się!

Warto eksponować pasję dziecka poprzez wystrój pokoju! Tym bardziej, że można zrobić to niewielkim kosztem i bez konieczności przeprowadzania generalnego remontu. Oczywiście przedstawione powyżej propozycje nie są jedynymi możliwościami. W pokoju dziecka możesz wstawić też łóżko piłkarskie czy powiesić zasłony z motywem piłki nożnej. Masz ogrom możliwości, a wystarczy naprawdę niewiele, by sprawić przyjemność małemu piłkarzowi.

Tu znajdziesz 6 przepięknych aranżacji pokoju dziecięcego. Zainspiruj się >>

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Pokój dziecka
Zobacz więcej artykułów w kategorii Pokój dziecka
Komentarze

Zobacz więcej produktów