Jak zaaranżować przestrzeń na tarasie i w ogrodzie? Praktyczne sposoby

Jakie miejsce w domu cieszy się największą popularnością w okresie wiosenno–letnim? Oczywiście taras! Wiele osób traktuje ogród jako zieloną oazę i miejsce, w którym podczas prac pielęgnacyjnych może się zrelaksować, ale taras jest czymś więcej. Taras to przedłużenie naszego domu, dlatego warto zadbać o spójną aranżację jego przestrzeni, aby była ona nie tylko przytulna, ale także użytkowa.

tarasola, automatyczne zadaszenie tarasu
Tarasola TECHNIC

Ujarzmić pogodę

Ile razy zmiana pogody i nagły deszcz zmusiły nas do przerwania odpoczynku lub spotkania ze znajomymi w ogrodzie? Składanie mebli i poduszek w pośpiechu oraz strugach deszczu nie należą do najprzyjemniejszych aktywności. W takich chwilach z pomocą przychodzi TARASOLA. Tarasola to coś więcej niż zwykła pergola. To kompleksowe i eleganckie rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy cenią sobie oryginalny design połączony z nowoczesną technologią. Model TECHNIC powstał z myślą o osobach szukających solidnego wykonania przy jednoczesnym zachowaniu minimalistycznej formy.

zadaszenie tarasu, pergola
Tarasola TECHNIC

Konstrukcja tarasoli składa się z trwałego i odpornego na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych aluminium. Ponadto dzięki wbudowaniu rynien pozwala na swobodny odpływ wody z dachu. Obrotowe lamele aluminiowe sterowane są pilotem i umożliwiają obrót o 135° co pozwala na kontrolę natężenia światła. Tarasola to nie tylko nietuzinkowy akcent w ogrodzie, ale przede wszystkim solidna konstrukcja, która z powodzeniem oprze się podmuchom wiatru nawet do 160 km/h.

Wybierz najlepsze zadaszenie Twojego tarasu >>

Nowoczesne sterowanie

Zarówno zadaszenie TECHNIC, ELEGANCY, FLAT, jak i CUBIC wyposażone zostały w szereg udogodnień technicznych pozwalających na automatyczne sterowanie przy pomocy pilota lub smartfona. Szczególnie model TECHNIC ma się czym pochwalić. Istnieje możliwość wzbogacenia zadaszenia, np. o oświetlenie punktowe lub zmieniające kolor listwy LED, a także czujniki deszczu i wiatru. Jednymi z dodatkowych elementów wyposażenia są rolety boczne, czyli screenery oraz promienniki ciepła. Stanowią one ochronę nie tylko przed chłodnym powietrzem, ale także natrętnymi owadami czy wścibskimi spojrzeniami, a tym samym umożliwiają spędzanie długich letnich wieczorów w pięknej scenerii kwitnącego ogrodu.

zadaszenie tarasowe, taras, pergola
Tarasola ELEGANCY

Elegancka prostota

Nowoczesna tarasola nie musi być naszpikowana elektroniką. Osoby ceniące skromne, ale równie praktyczne rozwiązania z pewnością zainteresuje inspirowany drewnianą pergolą model WAVE. Jest to lekkie zadaszenie obsługiwane manualnie za pomocą sznura i oparte na solidnej aluminiowej konstrukcji. Wykorzystana do przykrycia dachu tkanina układa się w oryginalną i zwracającą uwagę falę. Ponadto doskonale chroni przed czynnikami atmosferycznymi. Tarasola WAVE jest ekonomiczna oraz łatwa w utrzymaniu i nie wymaga corocznych konserwacji. Wystarczy dodać wygodne meble i cieszyć się odpoczynkiem.

drewniana pergola, drewniane zadaszenie tarasu
Tarasola Wave
>> TARASOLA <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Wokół domu
Zobacz więcej artykułów w kategorii Wokół domu
Komentarze
W razie słońca czy deszczu przydaje się zadaszenie. Jak uzgadniałam z parkietlux projekt tarasu przed domem to wybrałam opcję z dachem i z perspektywy czasu widzę, że to była dobra decyzja, bo konstrukcja stoi stabilnie nawet podczas silnych porywów wiatru.
  • Dodano 7 dni temu