BLACK WEEK
Produkty przecenione
Sprawdź
Co szukasz?
Zobacz także

Panele tapicerowane – modny sposób na aranżację ściany. Jakie wzory i kolory wybrać?

Tapicerowane panele na ścianę to moda, która „przewija się” przez trendy wnętrzarskie co kilka sezonów. Zawsze pojawia się jednak w nowej, świeżej odsłonie, zaskakując coraz to ciekawszymi wzorami, formami i kolorami. Podpowiadamy, które z nich pomogą stworzyć najmodniejszą aranżację ściany i w oryginalny sposób urozmaicić cały wystrój wnętrza.

panele naścienne, panele tapcierowane

Do wyboru, do koloru…

Panele tapicerowane to przede wszystkim sposób na ocieplenie ściany – dosłowne (chroniąc przed chłodem murów) i w przenośni (dodając pomieszczeniu ciepła wizualnego). Poza funkcją praktyczną, niewątpliwie pełnią one również funkcje dekoracyjne.

W tym sezonie na rynek wchodzi dostępna wyłącznie w sklepach OBI wyjątkowa linia Puffin należąca do Stegu – znanego producenta płytek dekoracyjnych i okładzin ściennych. Obejmuje ona cztery serie różnorodnych paneli naściennych (HEXX, LARGO, SIMPLE, STANT), wśród których wyodrębnić można 9 różnych kształtów, 4 struktury materiałów oraz aż 16 różnych kolorów. Panele można dowolnie łączyć ze sobą w ramach jednej serii, tworząc tym samym różnokolorowe kompozycje.

Natomiast różnorodność produktów oraz oryginalne i piękne wzory wszystkich serii pozwolą stworzyć wyjątkowe aranżacje. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na to jak przemienić gołą i nudną ścianę w wyjątkową ozdobę całego wnętrza!

dekoracja ściany, panele tapicerowane

Plastry miodu

Kształtem, który wniesie do pomieszczenia nieco stylistyki retro są heksagony – sześcioboki, przypominające plastry miodu. Panele tapicerowane w takim wzorze będą nie tylko ciekawym tłem dla całej aranżacji pokoju, ale wyjątkowo oryginalnym akcentem dekoracyjnym. Seria HEXX marki Puffin łączy w sobie ciekawy kształt heksagonów z modnymi pastelowymi odcieniami, które idealnie uzupełnią wnętrza pełne cukierkowego uroku.

Zwariowane zygzaki i kratki

Delikatną nutę zwariowanych lat 60-tych i 70-tych wniosą do pomieszczenie również panele ścienne w kształcie zygzaków. Aby je stworzyć najlepiej wykorzystać propozycje z serii SIMPLE Puffin. „Zygzakowe” kompozycje nadadzą każdemu wnętrzu bardzo oryginalnego charakteru, tworząc tym samym niezwykle nowoczesne aranżacje. Najlepiej sprawdzą się jednak w miejscach o małej ilości mebli i dodatków oraz w dużych przestrzeniach, gdzie nie wprowadzą niechcianego efektu chaosu.

Delikatna jodełka

W pomieszczeniach, w których ważną rolę odgrywa harmonia kształtów i kolorów najlepiej sprawdzą się panele, układające się w jodełkę, tak jak w przypadku serii STANT. Kompozycja przypominająca gałązkę drzewa iglastego wnosi do wnętrza dużo nowoczesności, jednocześnie zachowując bardzo subtelny charakter. Tym samym pomaga stworzyć dekorację pełną harmonii i spokoju. Najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach przeznaczonych do odpoczynku.

Prostokąty i kwadraty

Niezawodnym, uniwersalnym kształtem paneli są wszelkie prostokąty i kwadraty. Ilość kompozycji, jakie można nimi stworzyć, ogranicza jedynie wyobraźnia! Harmonijne pasy, kratkowane układanki czy kolorowe cegiełki – wszystko zależy od tego, jaki efekt we wnętrzu chce się uzyskać. Jedno jest pewne: ściany pokryte panelami w prostokątnych kształtach, takimi jak z serii LARGO, nigdy nie będą nudne.

Kontrastowy akcent

Ważną rolę odgrywa jednak nie tylko kształt paneli, ale i ich kolor. Paleta kolorystyczna wszystkich serii Puffin łączy w sobie klasykę z nowoczesnością, wykorzystując najmodniejsze kolory, takie jak ochra, butelkowa zieleń, ciemny granat czy ciepła barwa miodu. Ciekawym zabiegiem jest wykorzystanie paneli w odcieniu kontrastującym z resztą wystroju pomieszczenia. Stworzy to oryginalny akcent dekoracyjny i może zaważyć o charakterze całej aranżacji.

panele na ścianę, ozdoba na ścianę

Harmonijna gra kolorów

Alternatywą dla kontrastujących zestawień kolorystycznych, jest użycie stonowanych barw, tworzących efekt “wtopienia się” w wystrój całego pokoju. Takie miłe dla oka kompozycje wprowadzą do pomieszczenia optyczną harmonię i wypełnią pokój wizualnym spokojem. Z tego powodu warto wykorzystywać je w sypialniach, pokoikach dziecięcych i w miejscach wypoczynkowych.

panele za łóżko, panele tapicerowane, ozdoba ściany

Jak widać tapicerowane panele ścienne dają wiele możliwości aranżacyjnych. Wykorzystując ich rozmaite kształty i kolory można stworzyć wyjątkową ozdobę ściany, która będzie miała niemały wpływ na finalny wygląd całego pomieszczenia. Uwzględniając je w projekcie wystroju wnętrza nie należy bać się innowacyjnych zestawień kolorystycznych czy oryginalnych wzorów. Nawet najbardziej “zwariowane” kompozycją mogą bowiem stworzyć niezwykle oryginalny efekt, nadający wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

>> STEGU <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Dekoracja ścian
Zobacz więcej artykułów w kategorii Dekoracja ścian
Komentarze