Na jakie meble łazienkowe postawić? Popularne style i trendy kolorystyczne

Charakter łazienki kształtują nie tylko płytki czy sanitariaty. Obok nich istotną rolę odgrywają również meble! Na jaki kolor, formę czy styl się więc zdecydować? Zobaczcie kolekcje marki Gante, które idealnie wpisują się w aktualne trendy.

łazienka industrialna, meble do łazienki, czarne meble łazienkowe

Loftowe inspiracje inaczej

W tegorocznych trendach erę surowych loftów zastępuje pofabryczny look z domieszką ciepła, który można uzyskać za sprawą mebli Gante NEW YORK wykończonych w barwie naturalnego dębu. Wyraźny rysunek na brązowych frontach przełamie chłód stelaża barwionego na czarno oraz metalowych uchwytów, dzięki czemu industrialny klimat aranżacji zyska na przytulności!

meble do łazienki, loftowe meble, loftowa łazienka

Design loftu nie jest zarezerwowany wyłącznie do przestronnych apartamentów. Dzięki ergonomicznym zestawom mebli CLER LOFT nawet niewielką przestrzeń wyróżni poprzemysłowy sznyt! Bezuchwytowe bryły i niewielkie wymiary szafek zapewnią optymalne wykorzystanie każdego centymetra, a neutralne kolory frontów pozwolą na zabawę w budowaniu atmosfery aranżacji.

meble loft. łazienka loft, meble łazienkowe

W przypadku loftowych mebli trendy stawiają nie tyle na design, ile praktyczność! Ergonomiczny układ półek, który zapewnia dostateczną ilość miejsca do przechowywania, to zatem priorytet. Jego spełnienie gwarantuje kolekcja FOKUS LOFT od Gante. Pozbawiona niepotrzebnych dekoracji zabudowa dodatkowo stwarza możliwość personalizacji wnętrza i dopasowania do każdego metrażu – nawet tego o niezbyt pokaźnych rozmiarach.

meble w stylu loft, łazienka loft, czarna łazienka
Sprawdź kolekcję loftowych mebli GANTE >>

Meblarski futuryzm

Na czasie są również futurystyczne koncepcje. W kontekście mebli polega to na odrzuceniu sztampy i sięgnięciu po niestandardowe konstrukcje. Mogą to być rozwiązania o obłych kształtach lub minimalistyczne formy SPACE, dające wrażenie wizualnej lekkości za sprawą otwartych półek wykończonych w drewnie, którego naturalny charakter podkreśla głęboka czerń. To połączenie uwypukli neutralne białe tło, które zaakcentuje obecność wyrazistych krawędzi.

meble do łazienki, czarne meble, meble łazienkowe

Focus na niebieski

Współcześni designerzy forsują ideę wprowadzania do wnętrza odważnych kolorów. Nie chodzi jednak wyłącznie o czerń czy brąz, a mniej oczywiste tony, jak niebieski. Meble MEIVA w takim wydaniu wkomponują się w każdy styl aranżacyjny, potęgując wrażenie świeżości! Morskie fronty ożywią wystrój i nadadzą mu niepowtarzalny klimat. Dzięki czarnym uchwytom staną się również punktem wyjścia dla ciemnych dodatków, a od tego już krótka droga do zbudowania nowoczesnego i stylowego pomieszczenia.

niebieskie meble, nowoczesna łazienka, meble w kolorze niebieskim

To, że niebieski znakomicie wypada w towarzystwie czerni, potwierdzają też meble NEW YORK o minimalistycznej linii, którą wyznacza malowany proszkowo stelaż. Wizualnie lekka rama jeszcze lepiej podkreśla głębię matowych frontów, co daje znakomity efekt stylistyczny.

niebieska łazienka, nowoczesna łazienka, nowoczesne meble łazienkowe

Butelkowa zieleń i jej możliwości

W palecie kolorów wyrazistych znajduje się również butelkowa zieleń, tak chętnie wybierana do eklektycznych salonów i kuchni. W łazience taki akcent zastosowany w postaci mebli MEIVA odpowie za relaksującą atmosferę oraz naturalność. Trwała płyta meblowa wykończona klasycznym wzorem o zarysowanych krawędziach i zdobiona podłużnym uchwytem może posłużyć do przełamania surowego minimalizmu, a w duecie z antracytowymi ścianami stanie się urzeczywistnieniem najgorętszych trendów! Wnętrze zyska dynamizmu i ekstrawagancji.

meble butelkowa zieleń, nowoczesna łazienka, zielone meble łazienkowe

Jeśli ciemna zieleń wydaje się zbyt przytłaczająca, jej dobrymi kompanami są także jasne kolory oraz motywy drewna czy betonu. Dzięki subtelnej bazie fronty mebli Gante FINEA w butelkowej odsłonie nabiorą wyrazistości, a rezultat ten spotęgują szerokie frezy, które urozmaicają bryłę. Taki tercet wniesie do wnętrza nieco wizualnej lekkości i wpłynie na pozytywny odbiór całości.

zielone meble, łazienka z zielonymi meblami, meble do łazienki
Zobacz meble w kolorze butelkowej zieleni >>

Elegancki glamour i efektowne frezy

Obok oszczędnego minimalizmu na topie wciąż jest styl glamour! W łazience z awangardowym zacięciem meble muszą odgrywać pierwsze skrzypce, więc zamiast prostych brył, lepiej postawić na oryginalne konstrukcje Gante COBRA, które wyróżniają fronty z głębokim romboidalnym wzorem. Dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych alternatywy (bieli i czerni) można potraktować jako niebanalny kontrast, w którym drzemie ponadczasowy urok.

łazienka glamour, białe meble łazienkowe, białe meble do łazienki

Modułowe wariacje

Trendy wnętrzarskie stawiają też na pełnię indywidualizmu, co w meblarskim języku oznacza modułowość. Gante dla zwolenników takiej swobody w aranżacji proponuje kolekcję INTRA, której elementy można dowolnie zestawiać, tworząc w pełni spersonalizowaną łazienkę o naturalnym charakterze. Zbudują go ponadto akcenty drewna oraz miękka w dotyku folia meblowa w kolorze matowego grafitu.

meble do łazienki, łazienkowe meble, meble modułowe

Styl skandynawski = biel!

Niesłabnącą popularnością cieszy się również styl skandynawski na czele z białymi meblami FINEA od Gante. Jasne matowe fronty optycznie powiększą pomieszczenie, a urok skromnych frezów i uchwytów charakterystycznych dla klasycznej zabudowy nada całości harmonii. Takie zestawienie warto dodatkowo ocieplić fakturą naturalnego drewna czy cegły nadszarpniętej zębem czasu – wówczas przestrzeń zyska na przytulności.

łazienka skandynawska, białe meble do łazienki, styl skandynawski w łazience

Trendy stawiają na meble, które się wyróżnią – albo kolorem, albo formą, albo funkcjonalnymi udogodnieniami! Która z możliwości będzie pasować do wnętrza Twojej łazienki?

>> GANTE <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Porady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Porady
Komentarze