Końcówka zimowej wyprzedaży do -74% ⏰
Czego szukasz?
Zobacz także
ANWIS Sp. z o.o.
ANWIS Sp. z o.o.
Opublikowany:  

Rolety czy plisy – jak przesłonić okna na poddaszu?

Osłony okienne pozwalają nam kontrolować poziom nasłonecznienia oraz temperaturę w pomieszczeniach zlokalizowanych na poddaszu. Które rozwiązanie wybrać – rolety czy plisy dachowe? Podpowiadamy razem z firmą ANWIS.

Plisy dachowe – swoboda zastosowań

Żaluzje plisowane ANWIS umożliwiają harmonijne zaaranżowanie pomieszczeń na poddaszu. Mogą być użyte nie tylko na oknach dachowych, ale również na przeszklonych konstrukcjach dachu. Doskonale sprawdzą się również na oknach, które posiadają finezyjne skosy i zaokrąglenia. Możemy je zamontować bezpośrednio w świetle szyby, podkreślając jednocześnie oryginalny projekt domu. Dodatkowo zachowamy pełną funkcjonalność osłony i okna. O to przecież chodzi!

Nie bez znaczenia pozostaje też możliwość ich różnorodnej obsługi. Bardzo popularne są plisy dachowe dwukierunkowe, wyposażone w uchwyty sterujące. Umożliwiają ustawiania górnej i dolnej pozycji żaluzji, dając pełną kontrolę nad wpadającym przez okna światłem. Ten typ plisy może być również obsługiwany drążkiem sterującym. Jest on szczególnie pomocny, gdy osłony umiejscowione są w trudno dostępnych miejscach. Dla naszej wygody w ofercie ANWIS znajdziemy również modele sterowane pilotem lub przełącznikiem montowanym na ścianie. Wysoki sufit lub duża liczba osłon nie będą już więcej problemem!

Na poddaszach szczególnie dobrze sprawdzą się plisy termoizolacyjne, a więc takie które spowalniają wymianę powietrza (latem zabezpieczają przed nagrzewaniem się pomieszczeń, a zimą zmniejszają utratę ciepła). Stanowią również dodatkową barierę akustyczną. Dzieje się tak za sprawą specjalnej aluminiowej powłoki znajdującej się na odwrocie tkaniny. Plisy termoizolacyjne mogą składać się z jednej lub dwóch warstw materiału. Te drugie, dzięki strukturze plastra miodu, tworzą dodatkową warstwę izolującą. W sypialniach lub pokojach małych dzieci zaaranżowanych na poddaszu bardzo praktyczne mogą okazać się plisy wyposażone w prowadnice boczne. Dzięki nim po zasłonięciu okna, zapobiegniemy przedostawaniu się promieni słonecznych po bokach tkaniny, uzyskując tym samym całkowite zaciemnienie.

Zalety plis dachowych:

 • możliwość zamontowania plisy na powierzchniach skośnych, poziomych oraz o nietypowym kształcie,
 • możliwość dwukierunkowej obsługi,
 • pełne zaciemnienie oraz ochrona przed nagrzewaniem się pomieszczeń, dzięki nieprzepuszczającym światła tkaninom i prowadnicom bocznym,
 • płynne i stabilne prowadzenie tkaniny,
 • możliwość sterowania żaluzją na różnych wysokościach za pomocą drążka sterującego oraz zastosowaniu sterowania elektrycznego.

Rolety dachowe – sposób na komfortowe poddasze

Rolety ANWIS pasują do każdego typu okien dachowych, zarówno tych wykonanych z drewna jak i PCV. Głównymi elementami rolety są: wałek, na który nawijana jest tkanina, kaseta osłaniająca oraz prowadnice boczne. W połączeniu z dedykowaną kolekcją materiałów termoizolacyjnych – blackoutowych i odbijających promienie słoneczne – możemy uzyskać komfortową temperaturę wnętrza oraz pełne zaciemnienie, nawet przy dużym nasłonecznieniu.

Specjalnie zaprojektowany mechanizm samohamujący, stosowany w roletach dachowych ANWIS, pozwala na zatrzymanie tkaniny na dowolnej wysokości okna. Daje to możliwość płynnego regulowania poziomu światła w pomieszczeniu. Co ważne, tkanina zawsze układa się w równoległej pozycji do szyby, niezależnie od stopnia nachylenia osłony. Opuszczanie oraz zwijanie rolety nie wiąże się więc z zamykaniem okna. Dzięki temu mamy zapewniony stały dostęp świeżego powietrza do wnętrza.

Podobnie jak plisy, rolety możemy obsługiwać za pomocą drążka sterującego. Zapewnia to wygodę użytkowania każdego dnia. Nawet jeśli okna na poddaszu rozmieszczone są na dużej wysokości.

Zalety rolet dachowych:

 • dopasowanie do każdego rodzaju okien dachowych: drewnianych i PCV,
 • mechanizm samohamujący pozwalający na ustawienie rolety na dowolnej wysokości okna,
 • pełne zaciemnienie pomieszczeń, dzięki nieprzepuszczającym światła tkaninom, prowadnicom bocznym oraz kasecie osłaniającej,
 • płynne i stabilne prowadzenie tkaniny w każdej pozycji okna,
 • możliwość sterowania roletą na różnych wysokościach za pomocą drążka sterującego.

Rolety dachowe czy plisy dachowe?

Zaletą plis jest możliwość przesłonięcia nietypowych przeszkleń, co zapewnia większą elastyczność w projektowaniu i aranżacji wnętrz. Z kolei rolety, wyposażone w boczne prowadnice oraz kasetę, w której schowany jest materiał, zapewniają swobodę w sterowaniu oraz estetyczne wykończenie pomieszczeń, również tych odznaczających się nowoczesnym designem.

Zarówno plisy, jak i rolety dachowe zapewniają odpowiedni poziom temperatury i nasłonecznienia wnętrza. Oferujące precyzyjną i wygodną obsługę, dostępne w bogatej kolekcji tkanin, w tym termoizolacyjnych, będą zarówno dekoracyjne i praktyczne, przez cały rok.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

 • proste triki na wielkie zmiany
 • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
 • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności