Co szukasz?
Zobacz także

Szyby z funkcją grzewczą – czy zastąpią tradycyjne grzejniki? Poznaj szkło grzewcze

Razem z latem odchodzi dobra pogoda. Jesienią i zimą temperatury są niższe, częściej pada, a słońca jest jak na lekarstwo. Chłód sprawia, że sięgamy do szafy po ulubiony sweter, gotujemy rozgrzewającą zupę oraz włączamy ogrzewanie. Istnieje sposób, żeby w trakcie krótkich dni zapewnić sobie dawkę ciepła – jest to szkło grzewcze.

szkło grzewcze

Nowoczesny sposób ogrzewania

W domach szukamy przede wszystkim komfortu. Urządzając je, chcemy, żeby jak najlepiej spełniały nasze wyobrażenie idealnej przestrzeni. Wnętrza naszych domów są też wyrazem tego, kim jesteśmy.

Jednakże, żeby osiągnąć pełnię wygody, musimy zapewnić w pomieszczeniach stabilną temperaturę. Ochroni nas to przed złym samopoczuciem i chorobami. Postęp technologiczny sprawił, że funkcję grzewczą przejmują elementy, o których nie pomyślelibyśmy, że mogą grać taką rolę.

EGLAS, produkowane przez firmę Saint-Gobain Building Glass Polska, to nowoczesne szkło grzewcze, które zapewni nam komfort termiczny. Nie wymaga ono zaawansowanych narzędzi i specjalistycznego montażu. Wystarczy połączyć je z siecią o napięciu 230 VAC i ustawić pożądaną temperaturę. Można nim sterować także przez zainstalowaną w telefonie aplikację. Ciepłe szkło jest miłe w dotyku, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby się do niego przytulić.

Im więcej funkcji, tym lepiej

Połączenie grzania i bezpieczeństwa zapewnia pożądaną w mieszkaniach wszechstronność. Coraz częściej chcemy, żeby elementy naszego mieszkania pełniły więcej niż jedną funkcję, bowiem pozwala to ograniczyć zużycie zasobów i przekłada się na oszczędności w domowym budżecie. Warto podkreślić, że EGLAS jest szkłem laminowanym i hartowanym, więc zapewni nam nie tylko komfort cieplny, ale również poczucie bezpieczeństwa.

Często nie zwracamy większej uwagi na aranżację okna. Dobrze zaprojektowane i wykonane okno podkreśli walory naszego mieszkania, a swoją szczelnością wydłuży żywotność akcesoriów. EGLAS posiada właściwości antykondensacyjne – wystarczy włączyć szkło i cieszyć się brakiem wilgoci na szybie oraz niezaburzonym widokiem na świat. Nie musimy się też martwić możliwością wystąpienia grzyba, co oznacza również bezpieczeństwo zdrowotne nas i naszych dzieci.

Mimo iż żyjemy w strefie umiarkowanej, zima zawsze nas zaskakuje. Odśnieżanie, zwłaszcza dachów, jest zadaniem żmudnym. Z pomocą przychodzi nam technologia – EGLAS posiada funkcję topnienia śniegu. Dzięki temu możemy być pewni, że zainstalowane w dachu świetliki ze szkłem grzewczym będą chronić nasze pieczołowicie projektowane poddasza przed jego negatywnym działaniem.

Funkcja ta zapewni nam też stały widok na świat zewnętrzny oraz wyeliminuje konieczność ręcznego odśnieżania, co da nam dodatkowe oszczędności. Zwiększy to również nasze bezpieczeństwo, gdyż gęsta pokrywa śnieżna wywiera duży nacisk na dach, co może doprowadzić od jego zniszczenia. Nie musimy martwić się włącznikami – w szybach zainstalowany jest czujnik, który uruchamia się, gdy wyczuje na sobie śnieg, deszcz lub temperatura spadnie poniżej +5°C.

szyby z funkcją grzewczą

Ekologiczny i oszczędny

Ponieważ szkło zasilane jest energią elektryczną, możliwe jest ograniczenie powstających zanieczyszczeń i śladu węglowego. Ogrzewanie elektryczne pozwala chronić środowisko, bowiem do atmosfery przedostaje się mniejsza ilość szkodliwych związków, co zmniejsza problem smogu. EGLAS może całkowicie zastąpić pozostałe źródła ogrzewania. Dodatkowo, nie musimy uruchamiać całego systemu, żeby się ogrzać w chłodny dzień – wystarczy włączyć jedną z szyb. To, co jeszcze niedawno było tylko wyborem jednostek, dziś staje normą.

Eliminacja grzejników zwiększy przestronność mieszkań, a Saint-Gobain Building Glass Polska opracowało kalkulator, dzięki któremu można dokładnie obliczyć ilość i wymiary przeszkleń niezbędnych do ogrzania całego pomieszczenia.

Szybę grzewczą EGLAS można połączyć z instalacją fotowoltaiczną, co da nam prawdziwie ekologiczne rozwiązanie. Coraz więcej gospodarstw domowych decyduje się na instalację paneli fotowoltaicznych. Nie tylko, żeby chronić środowisko, ale również z powodów finansowych – produkcja własnego, czystego prądu przekłada się na realne oszczędności w domowym budżecie.

Zdarza się, że domy z instalacją fotowoltaiczną produkują nadwyżki energii, które można wykorzystać w szkle grzewczym. W połączeniu z prądem płynącym z odpowiednio dobranego systemu fotowoltaicznego EGLAS może w praktyce być samowystarczalnym oraz jedynym źródłem ogrzewania! Dodatkowo, Polski rząd prowadzi program „Mój Prąd”, w którym dotuje panele fotowoltaiczne, więc inwestycja w taką instalację jest dobrym wyborem na przyszłość.

Wybór na dzisiaj i na jutro

EGLAS jest świetnym sposobem, żeby zadbać o swoją rodzinę i zaskoczyć przyjaciół. Jest to nowoczesne rozwiązanie, zapewniające przyjemną temperaturę i wygodę. Szkło grzewcze jest też bardzo dobrym wyborem dla osób, które w mieszkaniu pragną przede wszystkim udogodnień. Godzi ono naturalność tworzywa z nowoczesną technologią. Jeżeli więc szukamy stylowego materiału, który zaczaruje nas swoją poręcznością i polifunkcyjnością oraz zagwarantuje komfort termiczny, wybierzmy EGLAS.


Kontakt: eglas@saint-gobain.com

>> SAINT-GOBAIN <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Produkty
Zobacz więcej artykułów w kategorii Produkty
Komentarze