Co szukasz?
Zobacz także

Baterie w kolorze czarnym i białym – w jakich wnętrzach się sprawdzą?

Przyzwyczailiśmy się do chromowanych, błyszczących baterii łazienkowych i kuchennych. Tymczasem projektanci coraz częściej sięgają po inne kolory niż srebrny. Spójrzcie na przykładowe aranżacje z nowoczesnymi bateriami w czerni i bieli.

Białe baterie w łazience naturalnej

W luksusowym salonie kąpielowym do jasnej, kamiennej umywalki i białej wanny dobrano baterie z kolekcji Adore White/Chrome. To linia charakteryzująca się niebanalnym zestawieniem kolorystycznym – chrom połączono z bielą. Bateria umywalkowa jest modelem podtynkowym, czyli mechanizm ma ukryty w ścianie, a na zewnątrz widoczne są tylko delikatna maskownica, uchwyt i wylewka o długości 19 cm. Wylewka jest zakończona perlatorem, który napowietrza strumień, dzięki czemu zużywamy wody mniej.

białe baterie łazienkowe

Bateria wannowa to nowoczesna wersja czterootworowa, zamontowana na specjalnej półce bezpośrednio przy wannie. I w tym przypadku mechanizm został ukryty, a widoczne są tylko wyciągana rączka natrysku, zgrabny uchwyt, ceramiczny przełącznik wanna/natrysk i wylewka z perlatorem. Subtelny design armatury sprawia, że doskonale wtapia się ona w aranżację, w której główną uwagę skupiają przede wszystkim piękne kafelki 3D z motywem roślinnym. Baterie są eleganckim, ale dyskretnym elementem kompozycji, zgranym kolorystycznie z wanną i umywalką.

Czarna armatura w nowoczesnej łazience

Czerń jest bez wątpienia zerwaniem z tradycyjną koncepcją łazienki. I mówimy tu szczególnie o czerni w wersji total look, czyli występującej jako wiodąca barwa, a nie tylko element wykończenia. Przykładem intrygująca stylizacja, w której projektant odwrócił typowe proporcje koloru czarnego i białego – teraz czerń dominuje, a biel staje się dodatkiem.

czarne baterie w łazience

Do prostokątnej czarnej wanny dobrano baterię czterootworową Adore Black/Chrome, łączącą – uwaga – czerń z chromem. Podtynkową baterię umywalkową z tej samej serii zestawiono kontrastowo z długim białym blatem i umywalką. Strefa umywalki została w ten sposób efektownie wyeksponowana. Istotną rolę w stylizacji pełni światło. Odpowiednio rozmieszczone punkty leadowe kreują wyjątkowy klimat. Całość, choć w tonacji black, nie przytłacza. Sprzyja relaksowi i wyciszeniu.

Czarne baterie łazienkowe i kuchenne >>

Czarne i białe baterie w aranżacjach kuchennych

W kolekcji baterii Adore znajdziemy także interesujące modele kuchenne w wersji white lub black. Do kompozycji z wyspą dobrano stojącą, jednouchwytową baterię zlewozmywakową Adore White/Chrome. Jej biała barwa, zestawiona z chromem, współgra z jasnym zlewem i białą zabudową kuchenną, a jednocześnie ładnie wyróżnia się na tle ciemnych płytek naśladujących kamień szlachetny. Obrotowa wylewka umożliwia dowolne sterowanie strumieniem.

Model Adore Black dobrano za to do czarnego zlewozmywaka w minimalistycznej stylizacji z wielkim półokrągłym oknem. Czarna bateria wyeksponowana na tle ściany w białą cegiełkę stanowi ważny element w strefie zmywania, a jednocześnie ciekawy wizualnie dodatek. Wszystkie baterie z serii Adore zostały wyposażone w regulatory ceramiczne i perlatory. Cechuje je więc nie tylko niebanalny kolor i atrakcyjny wygląd, lecz także niezawodność w działaniu.

>> FERRO <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Łazienka
Zobacz więcej artykułów w kategorii Łazienka
Komentarze