Czego szukasz?
Zobacz także
Kratki.pl Kratki.pl
Opublikowany:  

Ogrzewacze, biokominki i paleniska ogrodowe – jak wykorzystać je w aranżacji ogrodu?

Marcowa aura to moment, kiedy przyroda powoli budzi się do życia, a wraz z nią, przydomowe ogrody. Jeżeli i Ty z niecierpliwością czekasz na wiosenny relaks pod gruszą, już teraz pomyśl o akcesoriach, które uczynią go jeszcze przyjemniejszym. Jedne z nich to designerskie ogrzewacze, biokominki i paleniska, będące stylowym uzupełnieniem ogrodowych kącików wypoczynku. Czym się różnią i w jaki sposób je eksponować? Tego dowiesz się z poniższego artykułu!

Modne biokominki — od wczesnej wiosny, aż po zimę

Ogrodowy anturaż coraz częściej staje się swoistym przedłużeniem przestrzeni mieszkalnych. Nic w tym jednak dziwnego — w codziennym zgiełku jesteśmy jeszcze bardziej spragnieni bliskości z naturą, dlatego jeśli tylko możemy, przenosimy swoje codzienne życie na taras lub do ogrodu. W takich okolicznościach naturalne jest zatem, że współczesne zieleńce stają się coraz bardziej „udomowione” — pełne interesującego wzornictwa i funkcjonalnych rozwiązań.

Jednym z ogrodowych elementów, które są uważane jako absolutny must have, pozostają biokominki, paleniska i podgrzewacze. Te pierwsze to designerskie, wolnostojące elementy zasilane w pełni bezpiecznym biopaliwem. Akcesoria emitują jedynie ciepło, parę wodną oraz znikome ilości dwutlenku węgla — tak jak w wydychanym przez nas powietrzu. Biopaliwo BIO-DECO składa się jedynie z produktów pochodzenia organicznego i posiada atest PZH.

Warto zaznaczyć, że biokominki nie uznają żadnych ograniczeń aranżacyjnych! Nie wymagają skomplikowanej instalacji ani podłączenia do przewodu kominowego, a ponadto są proste w montażu i obsłudze. To dlatego możesz wyeksponować je zarówno na stole jadalnianym podczas ogrodowego barbecue, jak i na tarasie, kiedy czytasz książkę wiosennym popołudniem. Świetnym przykładem tego rodzaju produktów, mogą być biokominki stworzone przez specjalistów marki Kratki. Modele wolnostojące, takie jak BIOMISA czy ECHO są nie tylko szalenie estetyczne, ale również zgrabne i kompaktowe.

Biokominek wolnostojący ECHO czarny z certyfikatem TÜV

Biokominek wolnostojący ECHO czarny z certyfikatem TÜV

310 zł
Biokominek wolnostojący ECHO biały z certyfikatem TÜV

Biokominek wolnostojący ECHO biały z certyfikatem TÜV

310 zł
Biokominek wolnostojący TANGO 2 czarny z certyfikatem TÜV

Biokominek wolnostojący TANGO 2 czarny z certyfikatem TÜV

276 zł
Biokominek wolnostojący GALINA z certyfikatem TÜV

Biokominek wolnostojący GALINA z certyfikatem TÜV

210 zł

Co istotne, biokominek sprawdza się fantastycznie również po zakończeniu sezonu wiosenno-letniego. Wówczas może z powodzeniem wejść w rolę domowego podgrzewacza, który zapewnia kameralny nastrój i jest w pełni bezpieczny dla zdrowia. Biokominki podnoszą temperaturę nawet do kilku stopni Celsjusza, w zależności od wysokości płomienia i wielkości wnętrza. Wytwarzane ciepło w 100% oddane jest do pomieszczenia, dzięki czemu mogą stanowić dodatkowe źródło ogrzewania. Wzornictwo? Jakie tylko Ci się zamarzy! Biokominki doskonale wpiszą się zarówno w przestrzeń o oszczędnej estetyce, jak i tej stylizowanej.

Nowoczesne podgrzewacze — na taras i do ogrodu

Biokominki sprawdzają się wszędzie — zarówno w dużych ogrodach, jak i na kameralnych tarasach. Podobnie jest z efektownymi ogrzewaczami Patio, które równie dobrze poczują się w przydomowych, zielonych przestrzeniach. Modele zachwycają wizją tańczącego ognia, zamkniętego w obudowie z naturalnego spieku kwarcowego. A wszystko to w duecie z modną fakturą i kolorystyką płyt wielkoformatowych. Do wyboru pozostają Ci dwa warianty podgrzewaczy — Patio oraz Patio Mini, czyli wersja nieco mniejsza gabarytowo.

Wśród jednych z najpopularniejszych modeli możesz znaleźć m.in. ogrzewacze stalowe, takie jak Patio Basic czy Horizontal, jak i wspomniany wcześniej wariant kwarcowy, np. Blend Nero. Każdy z nich cieszy oko nowoczesnym, minimalistycznym kształtem oraz modną paletą barw oscylująca wokół szarości, bieli, grafitu czy czerni. Taka oprawa jest najlepszym towarzystwem dla tańczącego płomienia i sprawia, że można patrzeć na niego godzinami. Oprócz tego, że modele te dają przyjemne ciepło, mogą być również traktowane jako niebanalna „lampa ogrodowa”, która w nastrojowy sposób będzie rozpraszać mrok podczas wieczornego relaksu w ogrodzie.

Projektanci starannie zadbali nie tylko o doskonałe wzornictwo akcesoriów, ale również ich najwyższą funkcjonalność. I tak, do uruchomienia ogrzewacza wystarczy jedno kliknięcie, a jego obsługa pozostaje intuicyjna. Warto podkreślić, że urządzenia marki Kratki nie wymagają specjalistycznego sprzętu i środków do czyszczenia. Szyby się nie zadymiają, zaś spieki kwarcowe to materiał słynący ze swojej odporności na uszkodzenia, zarysowania i zabrudzenia. Dodatkowo nie szkodzi im wysoka temperatura, a także mróz, wilgoć czy woda.

Warto również pamiętać, że ogrzewacze gazowe są w pełni ekologiczne. Spalając czyste paliwo, czyli gaz propan butan lub czysty propan, nie przyczyniają się do powstania smogu i pogarszania jakości powietrza. Wykorzystane w modelach Patio i Patio Mini spieki kwarcowe, także nie wydzielają do atmosfery żadnych substancji szkodliwych, ponieważ są produktem naturalnym, powstającym z mieszaniny iłów łupkowych, granitu, kwarcu i pigmentów ceramicznych.

Biokominek wolnostojący ROMEO czarny z certyfikatem TÜV

Biokominek wolnostojący ROMEO czarny z certyfikatem TÜV

860 zł
Biokominek wolnostojący BIOMISA czarny z certyfikatem TÜV

Biokominek wolnostojący BIOMISA czarny z certyfikatem TÜV

440 zł
Biokominek wolnostojący TANGO 3 czarny z certyfikatem TÜV

Biokominek wolnostojący TANGO 3 czarny z certyfikatem TÜV

302 zł
Biokominek wolnostojący NEST z certyfikatem TÜV

Biokominek wolnostojący NEST z certyfikatem TÜV

229 zł

Okiełznać ogień — stylowe paleniska

Warto pamiętać, że wiosenna aura nie zawsze rozpieszcza wysokimi temperaturami. Mimo to, czas spędzany pod chmurką bywa niezwykle przyjemny. Aby uczynić takie momenty jeszcze bardziej komfortowymi, możesz pokusić się o ekspozycję funkcjonalnego paleniska. Dzięki niemu nie trzeba wyznaczać specjalnego miejsca w ogrodzie na ognisko — dodatek możesz postawić zarówno na murawie, jak i na ogrodowym chodniku czy tarasie — nie ma tu bowiem mowy o uszkodzeniu nawierzchni.

Wśród oferty palenisk marki możesz napotkać wiele nowoczesnych modeli. Bardzo dużą popularnością cieszą się m.in. te inspirowane geometrycznymi formami, takie, jak Gamma, Fire/Triangle czy Fire/Basket. Dwa pierwsze mają klasyczną, poziomą konstrukcję, z kolei ostatnie, cieszy oko pionową formą, przypominającą nietuzinkową pochodnię. Każde w wymienionych palenisk zostało wykonane z wysokojakościowej stali i zapewnia w pełni bezpieczne i ekologiczne użytkowanie.

Obojętnie jednak, jaki model wybierzesz, pamiętaj, że będzie zachwycać nie tylko urodą, ale i ciepłem. Ogień od wieków hipnotyzuje nas i cieszy, dlatego wiosenne spotkania z bliskimi przy strzelających szczapach drewna, będą fantastyczną rozrywką. Jeśli zechcesz, zaproś swoich znajomych na pieczenie pysznych kiełbasek — palenisko chętnie wejdzie również w taką rolę. Do tego kubek gorącej herbaty, ciepły koc i możecie napawać się ogrodowym wypoczynkiem, nawet jeśli wiosna funduje chłodną aurę!

Przyjemny, ciepły blask, zapewniający kameralną atmosferę, ekologiczne rozwiązania i świetne wzornictwo — to wszystko można odnaleźć w renomowanych produktach firmy Kratki. Jeżeli jesteś na etapie przygotowywania ogrodu do wiosennych biesiad, koniecznie skorzystaj z naszych inspiracji. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie — obojętnie, czy dysponuje obszernym ogrodem pełnym romantycznych zakątków, czy modnym tarasem w stylu minimalistycznym.


Artykuł powstał we współpracy z marką Kratki.


Inne artykuły w tej kategorii