Czego szukasz?
Zobacz także
PremiumBeds salony łóżek Hästens i Vispring PremiumBeds salony łóżek Hästens i Vispring
Opublikowany:  

Jak wybrać prawdziwie luksusowe łóżko? 8 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Na rynku wyposażenia wnętrz można znaleźć wiele produktów, które kreują się na luksusowe, a ich jakość pozostawia wiele do życzenia. O ile jednak złe decyzje w przypadku doboru dekoracji do salonu mogą się zdarzyć, to jeśli chodzi o łóżka, nie powinny mieć miejsca. Od dobrego materaca zależą efektywność w pracy, samopoczucie czy zdrowie. Tylko jak odróżnić prawdziwie luksusowe produkty od tych, które tylko takie udają ?

1. Gwarancja zadowolenia

Nie ma jednego wzorca idealnego łóżka – są natomiast rozwiązania, które mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb. Przebrnięcie przez listę dostępnych możliwości może być trudne, ale nie musi – i to właśnie pierwszy czynnik, jaki odróżnia łóżka luksusowe od produktów niższej klasy. Luksusowa marka jest towarzyszem w procesie zakupowym, jej celem nie jest wyłącznie sprzedaż produktu, lecz satysfakcja użytkownika. Wiąże się to z merytorycznym wsparciem, indywidualnym podejściem i możliwością pełnej personalizacji produktu. Nie bez znaczenia są też warunki obsługi posprzedażowej w tym okres gwarancji. Marki Hästens czy Vispring z oferty Premium Beds oferują łóżka z 25 lub nawet 30-letnią gwarancją.

Gwarancja to też rzetelne rozwiązywanie problemów, które mogą pojawić się nawet w najbardziej ekskluzywnych produktach. Sposób postępowania odróżnia producentów niższej klasy łóżek od tych, którzy oferują produkt najwyższej jakości. W przypadku tych pierwszych proces zażegnania sporu się dłuży, a wady w większości przypadków są usuwane w taki sposób, aby zminimalizować koszty. Marki premium dbają natomiast o wysoki poziom zadowolenia kupującego i zasadą jest wymiana elementów bądź całego produktu na nowy. Warto podkreślić, że produkty premium wytwarzane są z zachowaniem najwyższych standardów jakości, dzięki temu odsetek reklamacji jest znikomy.

Co jednak, gdy kupiliśmy drogie łóżko i po czasie okazuje się, że twardość nie jest właściwie dobrana? W zdecydowanej większości przypadków klient zostaje sam z problemem, ponieważ niewłaściwie dobrana twardość nie jest wadą i nie podlega to reklamacji. Zupełnie inaczej do tej kwestii podchodzi marka Vispring, która daje klientom tzw. przyrzeczenie komfortu, które oznacza, że jeśli nowy materac nie spełni oczekiwań co do twardości, zostanie bezpłatnie wymieniony na ten sam model o innej twardości.

Hästens Tribute

Hästens Tribute

HÄSTENS SUPERIA łóżko kontynentalne, łóżko tapicerowane, łóżko hotelowe

HÄSTENS SUPERIA łóżko kontynentalne, łóżko tapicerowane, łóżko hotelowe

HÄSTENS AURORIA łóżko kontynentalne, łóżko tapicerowane, łóżko hotelowe

HÄSTENS AURORIA łóżko kontynentalne, łóżko tapicerowane, łóżko hotelowe

HÄSTENS LENORIA łóżko kontynentalne, łóżko tapicerowane, łóżko hotelowe

HÄSTENS LENORIA łóżko kontynentalne, łóżko tapicerowane, łóżko hotelowe

2. Światowy design

Łóżko luksusowe różni się również designem. To produkt, który „od podszewki” został stworzony przez specjalistów – zarówno pod kątem funkcjonalności, jak i estetyki. Marki premium nikogo nie kopiują – wręcz przeciwnie, to one wyznaczają trendy, współpracując z wybitnymi projektantami. Ferris Rafauli współtworzył łóżko Hästens Grand Vivius uznawane za jedno z najdroższych na świecie, a Bernadotte&Kylberg dołożyli swoich pomysłów w projekcie łóżek Marwari i Appaloosa. Nie dziwi więc fakt, że luksusowe marki łóżek posiadają oficjalne tytuły dostawców dworu królewskiego, a znane modelki czy gwiazdy światowego formatu – w tym raper Drake biorą udział w kampaniach reklamowych.

3. Bezkonkurencyjność

Wspomniany design, wychodzący spod ołówka renomowanych projektantów, wyznacza trendy – i to także klasyczny przykład pozwalający na odróżnienie luksusu od przeciętności. Łóżka klasy premium są bezkonkurencyjne i wyznaczają kierunki działania rynku. Zawsze są o krok do przodu przed „konkurencją”. Dlaczego? Bo masowa produkcja nigdy nie wygra z ideą slow designu – ideą powrotu do rękodzieła, ciągłym doskonaleniu produktu i dążeniem do perfekcji bez względu na koszty.

4. Salony sprzedaży

Idealne łóżko to produkt, którego nie da się kupić, przeglądając ofertę na stronie sklepu internetowego czy studiując katalog. Aby model łóżka w pełni odpowiadał na potrzeby śpiącego, trzeba się na nim położyć, sprawdzić stopnie twardości, dotknąć – krótko mówiąc, aby spać wygodnie, należy udać się do salonu sprzedaży. Najlepsze salony oferują też możliwość wypożyczenia łóżka bądź materaca. Luksusowe marki otwierają monobrandowe punkty i są dostępne w sieciach dealerskich na całym świecie. Poznasz je po prestiżowych lokalizacjach i sieci sprzedaży niemal w każdym zakątku globu.

HÄSTENS NOVORIA  łóżko kontynentalne, łóżko tapicerowane, łóżko hotelowe

HÄSTENS NOVORIA łóżko kontynentalne, łóżko tapicerowane, łóżko hotelowe

HÄSTENS MARQUIS łóżko kontynentalne, łóżko tapicerowane, łóżko hotelowe

HÄSTENS MARQUIS łóżko kontynentalne, łóżko tapicerowane, łóżko hotelowe

HÄSTENS EXCEL łóżko kontynentalne, łóżko tapicerowane, łóżko hotelowe

HÄSTENS EXCEL łóżko kontynentalne, łóżko tapicerowane, łóżko hotelowe

HÄSTENS PROFERIA łóżko kontynentalne, łóżko tapicerowane, łóżko hotelowe

HÄSTENS PROFERIA łóżko kontynentalne, łóżko tapicerowane, łóżko hotelowe

5. Globalny standard

Renoma marki to kolejny wyznacznik gwarantujący jakość. To szerokie pojęcie obejmuje lata doświadczeń i analiz materiałów zapewniających zdrowy sen, transparentność marki i status firmy na wszystkich rynkach – nie tylko polskim. Luksus w takim pojęciu oznaczać będzie jednakową rozpoznawalność i jednorodną ofertę na całym świecie. Standaryzacja ta powinna obejmować nie tylko ceny, lecz także parametry użytkowe. Dobra marka nie pozwoli sobie na odstępstwa od ogólnych norm i zróżnicowanie produktu zależne od położenia geograficznego. Bez względu więc, czy kupujesz w Polsce, w Niemczech, czy Szwecji – zawsze otrzymasz takie same produkty za bardzo zbliżoną cenę.

6. Cel: zdrowy sen

Zasadniczą różnicą, pomiędzy markami luksusowymi a pozostałymi uczestnikami rynku łóżek i materacy, jest cel działania. Marki z niższej półki stawiają tylko na sprzedaż – poza nią nic więcej się nie liczy. W przypadku renomowanych producentów jest całkowicie inaczej. Łóżko klasy premium to nie tylko kolejny mebel w mieszkaniu. To styl życia w zgodzie z naturą, sposób dbania o siebie i najbliższych. Łóżko odpowiada na potrzeby i rozwiązuje problemy. Daje komfort zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Jest owocem filozofii snu i bezkompromisowego dążenia do perfekcji. Zrozumienie takiego podejścia ułatwiają tworzone przez markę filmy, porady i aplikacje pozwalające podnieść jakość odpoczynku. U pozostałych producentów próżno szukać takich udogodnień.

łóżko, komfortowe łóżko, dobre łóżko

7. Sprawdzone źródła opinii

Żeby wiedzieć, w co zainwestować, a czego lepiej unikać, sięgnij po opinie i rekomendacje użytkowników. To jedna z najbardziej sprawdzonych metod podczas poszukiwań jakiegokolwiek przedmiotu – czy to kremu do twarzy, czy łóżka. W dobie postępującej cyfryzacji i płatnego marketingu szeptanego warto jednak uważniej dobierać źródła tych informacji. W sieci i na forach bardzo często znaleźć można wyniki rozmaitych akcji marketingowych konkurujących ze sobą marek i porady osób, które w ogóle nie korzystały z produktu. Najlepiej czerpać wiedzę od realnych użytkowników, np. znajomych lub krewnych.

8. Cena

Najważniejszym kryterium odróżniającym łóżka premium od tych, które chcą być za takie uważane, jest to, że ekskluzywne produkty są drogie, ale nie wiąże się to wyłącznie z renomą marki czy współpracą ze znanym projektantem. Wysokie koszty są wynikiem stosowania najlepszych wyselekcjonowanych materiałów, których nie znajdziesz w tańszym materacu. Mowa chociażby o prawdziwej wełnie szetlandzkiej, kaszmirze, lnie, drewnie czy końskim włosiu, którego – co ciekawe – marka Hästens jest czołowym odbiorcą na świecie (skupuje ponad połowę rynku!). Te umiejętnie dobrane składniki to dopiero początek. Oprócz nich ważny jest proces produkcji, wysoki nakład ręcznej pracy rzemieślniczej, opatentowane technologie, rygorystyczne standardy kontroli jakości. To wszystko wpływa na wysoki koszt produkcji – a zatem i wyższą cenę.

Jeśli podczas zakupów kuszą Cię rabaty i obniżki, a sprzedawca porównuje swój produkt do znanych marek, twierdząc, że oferuje identyczną jakość za dużo niższą cenę, zastanów się dwa razy. Tylko masowo produkowane wyroby zapewniają wysoką elastyczność w kwestii ceny i rabaty nawet do 50 czy 60%. Takie upusty mogą świadczyć o tym, że koszt produkcji łóżka jest niski, a więc konstrukcji i materiałom znajdującym się w jego wnętrzu daleko do wysokogatunkowych, naturalnych i solidnych. Upusty tego rzędu i argument ceny to niekiedy jedyne narzędzie perswazji mające na celu skłonienie potencjalnego nabywcy do zakupu.

Tiara Superb łóżko kontynentalne, łóżko tapicerowane, łóżko hotelowe

Tiara Superb łóżko kontynentalne, łóżko tapicerowane, łóżko hotelowe

Shetland Superb łóżko kontynentalne, łóżko tapicerowane, łóżko hotelowe

Shetland Superb łóżko kontynentalne, łóżko tapicerowane, łóżko hotelowe

Regal Superb łóżko kontynentalne, łóżko tapicerowane, łóżko hotelowe

Regal Superb łóżko kontynentalne, łóżko tapicerowane, łóżko hotelowe

Signatory łóżko kontynentalne, łóżko tapicerowane, łóżko hotelowe

Signatory łóżko kontynentalne, łóżko tapicerowane, łóżko hotelowe

Luksus od przeciętności da się szybko odróżnić. Łóżka z tej kategorii wyznaczają trendy. Podnoszą jakość życia. Są owocem mistrzowskiej pracy rzemieślników i twórczej wizji projektantów. Są rezultatem wykorzystania wiedzy i wysokogatunkowych materiałów, których gwarancja nie kończy się po dwóch latach. To produkty warte swojej ceny – nawet jeśli jest ona dużo wyższa od średniej.


Artykuł powstał we współpracy z marką Premium Beds.


Inne artykuły w tej kategorii