Czego szukasz?
Zobacz także
ANWIS Sp. z o.o. ANWIS Sp. z o.o.
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Osłony okienne sterowane elektrycznie – kiedy warto się na nie zdecydować?

Spośród wielu sposobów sterowania wewnętrznymi osłonami okiennymi coraz większym zainteresowaniem cieszą się modele elektryczne i bateryjne. Wspólnie z firmą ANWIS prezentujemy możliwości ich zastosowania w domowej przestrzeni.

Żaluzje i rolety elektryczne – wnętrze z duchem czasu

Wewnętrzne żaluzje i rolety wyposażone w napęd elektryczny mogą być obsługiwane pilotem z dowolnego miejsca w domu. Możesz je podzielić na grupy oraz przypisać do konkretnych pomieszczeń. Dużym udogodnieniem są modele, które posiadają funkcję sygnału zwrotnego. Dzięki niej do pilota zostanie wysłana informacja o wykonanym zadaniu, a Ty ustawisz pozycję osłon bez odrywania się od codziennych czynności. Prawda, że proste? Ponadto oferowane przez ANWIS piloty zapewniają intuicyjną obsługę. Każdą osłonę możesz w łatwy sposób ustawić na dowolnej wysokości okna, a w przypadku żaluzji (pilot ze scrollem) precyzyjnie zmienić kąt pochylenia lameli. W ten sposób szybko zapewnisz komfortowe warunki wszystkim domownikom, nawet w najbardziej słoneczne dni.

Równie praktyczne są rozwiązania smart home. Wystarczy aplikacja na urządzeniach mobilnych oraz dostęp do Internetu, by uzyskać pełną swobodę w sterowaniu osłonami okiennymi oraz innymi systemami w domu, takimi jak oświetlenie czy ogrzewanie. Przydatną funkcją jest również możliwość tworzenia indywidualnych scenariuszy, które pozawalają na jednoczesne wykonanie kilku zaplanowanych czynności.

Jeśli jesteś prawdziwym fanem nowoczesnych rozwiązań, to na pewno ucieszy Cię możliwość podłączenia osłon do programatora czasowego oraz czujników pogodowych. Wówczas rolety oraz żaluzje elektryczne mogą podnosić się i opuszczać samodzielnie – o wyznaczonych godzinach – lub zależnie od natężenia światła i temperatury wewnątrz pomieszczeń. Wszystko zgodnie z naszymi indywidualnymi preferencjami. Proste!

Napędy bateryjne – łatwy sposób na automatyczne rolety i żaluzje wewnętrzne

Montaż rolet i żaluzji z systemem bateryjnym jest znacznie prostszy, gdyż nie wymaga doprowadzenia instalacji elektrycznej. Takie rozwiązanie z pewnością przypadnie Ci do gustu, jeśli urządziłeś już swoje wnętrze. Dodatkowe plusy? Schowany napęd jest niewidoczny z zewnątrz, a co równie ważne, gwarantuje cichą i płynną obsługę rolet i żaluzji. Ładowanie odbywa się poprzez podłączenie ładowarki do złącza w górnej części osłony. Po 2-3-godzinach bateria jest w pełni naładowana, a osłona gotowa do ponownego użycia. Szybko i praktycznie!

Sterowanie roletami i żaluzjami bateryjnymi ANWIS przebiega w sposób zbliżony do tych elektrycznych. Możesz regulować położenie pojedynczej osłony lub ich poszczególnych zespołów, np. za pomocą pilota z funkcją sygnału zwrotnego. Podobnie działa również system smart home, który pozwala na sterowanie roletami i żaluzjami za pomocą urządzeń mobilnych połączonych z Internetem. Nie ważne czy jesteś w mieszkaniu czy poza nim. Z dowolnego miejsca możesz zarządzać osłonami w całym domu!

Roleta sterowana pilotem ANWIS

Roleta sterowana pilotem ANWIS

Rolety/zasłony materiałowe wolnowiszące

Rolety/zasłony materiałowe wolnowiszące

Żaluzje drewniane 50 mm Anwis

Żaluzje drewniane 50 mm Anwis

Żaluzje drewniane ANWIS

Żaluzje drewniane ANWIS

Bezprzewodowe rolety i żaluzje zapewniają łatwe i wygodne użytkowanie. Doskonale sprawdzą się w dużych mieszkaniach oraz piętrowych domach, gdzie występuje duża liczba okien i przeszkleń. Wyposażone w systemy smart home oraz czujniki pogodowe, staną na straży optymalnych warunków świetlnych oraz temperatury w naszym domu. Zawsze zgodnie z potrzebami wszystkich domowników.


Artykuł powstał we współpracy z marką Anwis.


Inne artykuły w tej kategorii