Czego szukasz?
Haier Group
Haier Group
Opublikowany:  

Podróże z Designem

Czy płyta indukcyjna może być inteligentna? Poznaj 6 zalet innowacyjnej indukcji

Niektórzy kochają gotować. Inni wolą stołować się na mieście, albo... nie poznali jeszcze innowacyjnych urządzeń do zabudowy! Jednym z nich jest płyta indukcyjna wykorzystująca sztuczną inteligencję i funkcje mocno przewyższające te, które znaleźć można w klasycznych kuchenkach. Dla miłośników sztuki gotowania to najlepszy pomocnik, a dla tych, którzy w pysznych podbojach stawiają pierwsze kroki to praktyczny przewodnik po meandrach smaku. Co potrafi takie rozwiązanie? Sprawdź i gotuj po mistrzowsku! Szybciej, smaczniej i bezpieczniej.

1. Płyta dostosowana do potrzeb – nigdy odwrotnie!

Z gotowaniem, grillowaniem czy smażeniem na płycie indukcyjnej z reguły bywa tak, że ciężko trafić z rozmiarem garnków, które będą pasować do strefy grzania. Są za małe lub zbyt duże, co przekłada się na kulinarną ekwilibrystykę albo ciągłe poszukiwanie idealnego kompletu naczyń. Inaczej jest w przypadku rozwiązań inteligentnych, bo – jak sama nazwa wskazuje – to produkty, które nie pozwolą Ci się męczyć! W Haier HAFRSJ64MC, czyli intuicyjnej płycie indukcyjnej, możesz z powodzeniem używać patelni i rondelków o różnych wielkościach – nawet tych niestandardowych.

Płyta indukcyjna Haier jest wyposażona w innowacyjną funkcję bridge, która pozwala na połączenie dwóch pól grzewczych w jedno. Dzięki temu, gdy przyrządzasz posiłek w dużych brytfannach, możesz bez problemu scalić powierzchnie i nie martwić się, że potrawa będzie gotować się nierównomiernie. To sposób na strefy grzania dostosowane do Twoich kulinarnych pomysłów!

2. Intuicyjne gotowanie

Czy w kuchni jesteś wirtuozem i na nic zdają Ci się starannie skomponowane przepisy; wolisz eksperymentować i dodawać składniki wedle uznania? A może trzymasz się z góry ustalonego planu i nie schodzisz ani na chwilę z kulinarnej ścieżki? Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku pomocna będzie funkcja VaryCook, czyli sposób na elastyczną zmianę temperatury. Bez naciskania guziczków czy przekręcania pokręteł – intuicyjnie, a więc tak jak robią to profesjonalni szefowie najlepszych restauracji na świecie.

Idea intuicyjnego sterowania temperaturą na płycie indukcji Haier polega na możliwości szybkiej modyfikacji parametrów, bez wchodzenia w skomplikowane ustawienia sprzętu, a tym samym ryzyka, że potrawa w garnku wykipi, sos się przypali, a mięso straci swoją soczystość. Aby zwiększyć temperaturę, wystarczy, że przesuniesz garnek w górę. Żeby ją zmniejszyć, musisz wykonać ruch w dół. W ten prosty sposób 5-gwiazdkowe dania z Twojej kuchni zachwycą każdego!

3. Zindywidualizowane warunki dla każdego dania

W gotowaniu ważne jest też indywidualne podejście, a z inteligentną płytą Haier HAFRSJ64MC to możliwe dzięki zastosowaniu Multislider'a. To najbardziej zaawansowany i intuicyjny interfejs użytkownika, który sprawia, że gotowanie jest dziecinnie proste. Pozwala na oddzielne sterowanie każdym polem grzewczym i zmianę mocy w skali od 1 do 9 poprzez przesunięcie palca – w zależności od tego, co akurat przyrządzasz. Oprócz tego możesz też zatrzymać proces gotowania, włączając pauzę, np. wtedy, gdy ktoś zapuka do drzwi, a potem wrócić do poprzednich ustawień. Jeśli z kolei kiszki grają marsza, albo do wyjścia pozostało Ci niewiele czasu, możesz skorzystać z funkcji booster, czyli trybu przyspieszonego, który w okamgnieniu podgrzeje zupę czy owsiankę.

Indukcja Haier ustrzeże Cię również przed przykrymi konsekwencjami gotowania, a dokładniej przypaleniami, które mogą zniweczyć każde popisowe danie. Wszystko to jest możliwe za sprawą sztucznej inteligencji i kontroli ciepła, które pozwalają tworzyć optymalne warunki do przyrządzania popisowych potraw i strzegą przed kulinarnymi niepowodzeniami. To koniec zbyt mocno zarumienionych skórek, sosów, które nie chcą odkleić się od rondla czy warzyw wyschniętych na wiór.

4. Profesjonalny asystent – nie tylko gotowania

Inteligentna indukcja to też kopalnia inspiracji, zarówno kulinarnych, jak i praktycznych, które usprawnią sprzątanie czy pozwolą kontrolować wydatki. Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak! Haier opracował autorskie rozwiązanie Cook with Me, którego częścią jest m.in. aplikacja hOn, obsługująca – oprócz płyt indukcyjnych – również piekarniki, okapy i płyty gazowe producenta. To platforma pełna smacznych przepisów, a także cennych wskazówek, jak krok po kroku przyrządzić konkretne dania, wykorzystując maksymalnie potencjał sprzętu. Oprócz smacznych pomysłów na obiady, desery czy śniadania w hOn znajdziesz też porady dotyczące czyszczenia, działania, czy bezpośredni kontakt do działu obsługi klienta, gdzie fachowcy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

5. Inteligentne zużycie

W koncepcji inteligentnych rozwiązań chodzi jednak nie tylko o wszelkiego rodzaju ułatwienia i intuicyjne sterowanie, lecz także ekonomiczność, bo na nic zdałyby Ci się funkcjonalne udogodnienia, gdyby dzięki nim rachunki drastycznie szybowały w górę. Kluczem jest więc energooszczędność, którą w indukcji Haier HAFRSJ64MC (z maksymalną mocą 7,4 kW) osiągnięto poprzez funkcję Power Management, która oferuje 1 z 5 dostępnych poziomów mocy dopasowanych do instalacji elektrycznej. Płyta inteligentnie dostosowuje swoje działanie do określonej skali, bez jakichkolwiek strat energetycznych. To się nazywa całkowita optymalizacja – a od niej już krótka droga do niższych rachunków.

6. Nowoczesny design

Innowacyjnym urządzeniom AGD trudno odmówić funkcjonalności, ale oprócz praktyczności, muszą również umiejętnie wpisywać się w stylistykę wnętrza, bo kulinarne królestwa są też miejscami reprezentacyjnymi. W przypadku płyty indukcyjnej Haier mowa o nowoczesnym i minimalistycznym wzornictwie, które idealnie wpisuje się w wystrój współczesnej kuchni. Proste, szlifowane krawędzie modelu HAFRSJ64MC skomponują się z blatem, stanowiąc jakby jego integralną część. To gwarantuje pełną harmonię – w kontekście estetyki i podczas gotowania.

Czy płyta indukcyjna może być inteligentna? Musi, jeśli chcesz oszczędzić sporo czasu i pieniędzy, lubisz mieć kontrolę, a także wolisz uniknąć przypalonych dań i niezbyt apetycznych potraw. Inteligentne funkcje odmieniają codzienność, a gotowanie zamieniają w przyjemny rytuał – potwierdzić to mogą zarówno fani tej sztuki, jak i ci, którzy jeszcze kiedyś woleli smakować niż przyrządzać.


Artykuł powstał we współpracy z marką Haier.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności