Produkty Homla od dziś na Homebook – zobacz ofertę!
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
ANWIS Sp. z o.o. ANWIS Sp. z o.o.
Opublikowany:  

6 największych zalet rolet zaciemniających dzień noc – zobacz, czy sprawdzą się w Twoim domu

Zastanawiasz się, jak wybrać najlepsze osłony okienne? Świetnym rozwiązaniem mogą okazać się rolety dzień noc o właściwościach zaciemniających. To praktyczne połączenie dwóch funkcji – takie rolety, dzięki różnym odcieniom, mogą jednocześnie blokować promienie słoneczne i je rozpraszać, wpuszczając do wnętrza naturalne światło. To jednak nie wszystkie zalety tego rozwiązania – razem z firmą ANWIS podpowiadamy, czym jeszcze wyróżniają się rolety dzień noc.

Rolety dzień noc – jak działają?

Rolety dzień noc mają bardzo charakterystyczną budowę. Nie składają się, jak klasyczne rolety, z jednego rodzaju materiału, a ułożonych naprzemiennie pasów zaciemniających i prześwitujących. Dzięki temu pozwalają na wygodną regulację stopnia zacienienia wnętrza. Co ważne, tego typu rolety zapewniają prywatność, ponieważ przepuszczają światło, jednocześnie nie odsłaniając w pełni całego okna.

6 najważniejszych zalet rolet dzień noc

1. Wiele kolorów i wzorów

Nie ulega wątpliwości, że wystrój wnętrz jest dziś bardzo ważny – potwierdzają to najnowsze badania przeprowadzone przez TNS Polska na zlecenie BRW, z których wynika, że aż 90% Polaków przywiązuje uwagę do tego, jak wyglądają domowe przestrzenie. Dlatego możliwość swobodnego wyboru jest niezwykle istotna, a dzięki mnogości opcji nie trzeba wybierać już pomiędzy stylem a funkcjonalnością, również w przypadku rolet.

Ten niepozorny element wyposażenia powinien podkreślić styl wnętrza, zarówno pod kątem kolorystyki, jak i rodzaju czy wzoru materiału. Rolety zaciemniające dzień noc firmy ANWIS możesz swobodnie dopasować do wybranego stylu, bez względu na to, czy wolisz aranżacje stonowane, czy stawiasz na mocne akcenty. Tkaniny typu blackout, które pozwalają na pełne zacienienie pomieszczenia, sprawdzą się zwłaszcza w sypialni czy pokoju dziecka, a we wnętrzach prostych i minimalistycznych warto zastosować materiały wzorzyste, które sprawią, że przestrzeń nabierze głębi.

2. Łatwe sterowanie

Do swoich potrzeb dostosujesz nie tylko wygląd, ale też sposób sterowania roletami. Możesz postawić na rolety dzień noc sterowane ręcznie lub elektrycznie. W przypadku pierwszych sposób działania jest oczywisty i opiera się na mechanizmie łańcuszkowym – wystarczy pociągnąć za koraliki, by zmienić ustawienie osłony. Jeśli jednak stawiasz na większą wygodę i nie chcesz sterować roletami manualnie, możesz zdecydować się na elektrykę, by obsługiwać je za pomocą pilota lub smartfona. Dzięki temu nie będziesz już musiał wstawać z ciepłego łóżka, by odsłonić okna, ani przerywać seansu ulubionego serialu, by opuścić rolety.

3. Ochrona przed słońcem

Jeśli pracujesz przy komputerze i szukasz rozwiązania, które pozwoli Ci na precyzyjną kontrolę światła docierającego z zewnątrz, bez konieczności zakrywania całego okna – rolety dzień noc sprawdzą się w tej roli idealnie. Dzięki nim będziesz mógł wygodnie dostosować poziom zacienienia, np. by uniknąć refleksów pojawiających się na monitorze. To bardzo ważne, szczególnie teraz, gdy wiele osób pracuje z domu i wciąż dostosowuje pomieszczenia tak, by były jak najbardziej komfortowe. Ta zaleta przyda się jednak nie tylko w pracy, ale także podczas oglądania telewizji czy gry na konsoli w ciągu dnia.

4. Osłona małych i dużych okien

Wybór rolet bywa skomplikowany, szczególnie jeśli okna, które chcesz osłonić, mają niestandardowe wymiary, np. są bardzo duże. W takim przypadku warto sięgnąć po produkt skrojony na miarę, jak rolety dzień noc firmy ANWIS, które świetnie sprawdzą się do przysłaniania dużych powierzchni – nie tylko okien, ale też witryn czy wnęk. Maksymalny rozmiar rolety może wynieść aż 20 m²! Takie osłony zamontujesz również na małych oknach – wystarczy zamocować je na ramię, a dzięki kasecie i bocznym prowadnicom tkanina będzie stabilnie przylegać do szyby, zapewniając pełną prywatność i zacienienie pomieszczenia.

5. Bezpieczeństwo użytkowania

Pamiętaj, że nawet niepozorne rolety, mogą stanowić zagrożenie dla dzieci – jeśli sznurek lub łańcuszek luźno zwisający przy oknie stworzy pętlę, a Twoja pociecha się w nią zapląta, zwykła zabawa może skończyć się tragicznie. Dlatego wybierając rolety, stawiaj na rozwiązania posiadające zabezpieczenia Child Safety. Rolety dzień noc firmy ANWIS posiadają specjalny, zrywalny łącznik, który przerywa pętlę w razie nacisku, a sama długość mechanizmy sterującego jest odpowiednio dopasowana, tak, by znalazła się poza zasięgiem dziecka.

6. Długi okres gwarancji

Im dłuższa gwarancja, tym lepsza jakość produktu – dlatego warto zwrócić na to uwagę przy zakupie rolet. Rolety zaciemniające dzień noc firmy ANWIS to aż 36 miesięcy gwarancji, dzięki temu możesz być pewien, że wybierasz produkt, który posłuży Ci przez lata.

ANWIS Sp. z o.o.

Roleta dzień i noc ANWIS


Czy warto zainwestować w rolety dzień noc? Zdecydowanie! Największymi zaletami tego typu osłon okiennych, są: wygoda użytkowania, swoboda wyboru estetyki i wymiarów, funkcjonalność i doskonała ochrona przed słońcem, a także bezpieczeństwo użytkowania i długi okres gwarancji. Wszystkie te cechy sprawiają, że rolety ANWIS to idealny wybór do każdego wnętrza.


Artykuł powstał we współpracy z marką Anwis.


Inne artykuły w tej kategorii