Przygotuj dom na Wielkanoc 🐣 Zobacz stoły do -60%
GALERIE VENIS
GALERIE VENIS
Opublikowany:  

Programy wykończeniowe – innowacyjne wsparcie w procesie aranżacji

Stało się i zakupiłeś mieszkanie, aby stworzyć wyjątkowe miejsce na Ziemi dla siebie i najbliższych. Być może jest to także inwestycja w przyszłość i nabyte przez Ciebie lokum przeznaczysz pod wynajem. Bez względu na końcowy cel faktem jest, że aranżacja wnętrz stanowi poważne przedsięwzięcie i stawia przed Tobą szereg wyzwań. Połączenie osobistych wyobrażeń wizualnej odsłony wnętrz ze względami funkcjonalnymi i możliwościami technicznymi bywa pełną pozytywnych emocji przygodą. Czasem jednak proces ten nieoczekiwanie się komplikuje albo przeradza w niekończące się źródło frustracji. Istnieje jednak recepta, aby uniknąć tego typu nieprzyjemnych wrażeń: program wykończenia wnętrz.

Nowe spojrzenie na wnętrza

Cofnijmy się do początku lat 90., który przyniósł ze sobą całkowitą transformację rzeczywistości. Fala świeżego spojrzenia pojawiła się w praktycznie każdej dziedzinie – także w temacie aranżacji wnętrz. Wyrażenie własnej osobowości zaczęło zyskiwać na znaczeniu, podobnie jak standard przestrzeni mieszkalnych. Branża wnętrzarska żywo zareagowała na te zmiany. Na rynku stopniowo zaczęły pojawiać się kolejne salony sprzedaży, oferujące stylowe propozycje produktów do aranżacji wnętrz.

Wyjątkowe wzornictwo i najlepsze jakościowo materiały to jednak nie wszystko. W branży wnętrzarskiej liczy się zarówno kreatywność, jak i doświadczenie oraz profesjonalizm. Wielopłaszczyznowy rozwój segmentu aranżacji wnętrz wymusił kolejną istotną obserwację: zaprojektowanie perfekcyjnie dopasowanego wnętrza to wyzwanie, które warto powierzyć profesjonalistom. Powstawały zatem kolejne biura projektowe, a w nich zespoły kreatywnych architektów oraz projektantów wnętrz, którzy z zapałem wprowadzali w życie wnętrzarskie życzenia klientów.

Wygoda ponad wszystko

Rosnące potrzeby klientów zaczęły niejako wymuszać na branży poszukiwania jeszcze skuteczniejszych sposobów na ich zaspokojenie. Co bowiem mogłoby odciążyć osoby stojące u progu nowego życiowego rozdziału w procesie przygotowania wymarzonych i funkcjonalnych wnętrz? Odpowiedź jest prosta: kompleksowe zadbanie o harmonijny przebieg całego procesu. Idąc tym tropem, na rynku pojawiło się innowacyjne udogodnienie dla klientów: pakiety wykończeniowe. Te szyte na miarę indywidualnych potrzeb i oczekiwań rozwiązania okazały się strzałem w dziesiątkę. Pozwalają one bowiem na niesamowitą wygodę: otrzymanie gotowego do zamieszkania lokalu przy najmniejszym zaangażowaniu ze strony klienta.

Zazwyczaj program wykończeniowy obejmuje kilka kluczowych etapów. Początkowo grono architektów przygotowuje projekt mieszkania. Takie fachowe wsparcie może być szczególnie pomocne w przypadku wnętrz pozornie trudnych do zaaranżowania. Następnie prezentowana jest oferta dostępnych materiałów, które wedle wyboru klienta zostaną zastosowane do prac wykończeniowych. Później projekt zostaje wprowadzony w życie: ekipy wykończeniowe i stolarskie dopasowują przestrzeń do oczekiwań klienta. Przygotowują ją także do odbioru, a usługi te zazwyczaj obejmują również sprzątanie lokalu.

Korzyści dziś i jutro

Sukces programów wykończeniowych sprawił, że wielu deweloperów zdecydowało się włączyć je do swojej stałej oferty. Dla klienta niesie to szereg korzyści – dzięki temu czas od zakupu lokalu do jego odbioru zostaje skrócony do minimum. Programy wykończeniowe wzmacniają także komfort psychiczny. To bowiem duża oszczędność czasu przy pewności, że każde stadium procesu wykończenia mieszkania przebiegnie pod czujnym okiem ekspertów.

W dobie pandemii jest to bardzo istotne – pozwala zrezygnować z wizyt w wielkopowierzchniowych sklepach budowlanych. Oszczędzasz sobie także nerwów związanych z brakiem rzetelności wykonawców czy niespodziewanymi opłatami. Warto rozejrzeć się za takim modelem współpracy, który zagwarantuje Ci niezmienność ceny w trakcie całego procesu. To także doskonała opcja dla osób, które myślą o zakupie mieszkania pod wynajem. Program wykończeniowy ułatwia cały proces inwestycyjny, a ponadto z pewnością zaprocentuje w przyszłości.


Artykuł powstał we współpracy z marką Galerie Venis.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności