pCon.planner - Bezpłatny program do projektowania
pCon.planner - Bezpłatny program do projektowania
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Między klientem a producentem – o roli architekta wnętrz w procesie sprzedaży opowiada Grzegorz Mika


Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką pCon.planner - Bezpłatny program do projektowania.


„Wczoraj współpraca z architektem wnętrz dla firm produkujących artykuły wyposażenia wnętrz była tylko jedną z wielu dróg budowania marki i sprzedaży, dzisiaj to konieczność”. Grzegorz Mika z EasternGraphics Polska – polskiej filii producenta oprogramowania pCon, o roli architekta wnętrz w procesie sprzedaży artykułów wyposażenia wnętrz.

Co oferują Państwo architektom wnętrz?

Krótko mówiąc? pCon.planner – bardzo dobry, kompletny i profesjonalny program do projektowania wnętrz. To, co czyni go wyjątkowym to fakt, że program pCon.planner w podstawowej, dostępnej na naszej stronie wersji, jest absolutnie bezpłatnym narzędziem do pracy dla projektanta. O jego ciągle rosnącej popularności może świadczyć fakt, że jego darmowa wersja została już pobrana ponad 5mln razy.

W naszym portfolio jest jeszcze sporo innych aplikacji, także bezpłatnych, takich jak pCon.box, pCon.facts czy pCon.basket CE, ale te aplikacje są używane głównie przez firmy zajmujące się profesjonalną sprzedażą projektów na rynku kontraktowym. Ich filarem są tzw. dane konfigurowalne, które zawierają w sobie wszystkie informacje o sprzedawanym produkcie, czyli wszystkie warianty produktu, ceny, różne języki. Ale to materiał na inną opowieść, teraz mówimy o roli architekta wnętrz w procesie sprzedaży.

No właśnie. Dlaczego w ogóle mówimy o roli architekta wnętrz w procesie sprzedaży produktów wyposażenia wnętrz? Czy projektant nie sprzedaje jedynie swojej usługi projektowej?

Zaznaczę, że to, co powiem, jest oczywiste dla wielu producentów i architektów, no ale niech to wybrzmi. Oczywiście projektant sprzedaje przede wszystkim swoją kreatywność, pomysłowość, swoją wizję projektowanego wnętrza.

No, ale przecież na tę wizję składają się często konkretne, realne produkty. A ponieważ produkt nie istnieje lokalnie, a globalnie, zwykle to, co zaprojektuje architekt wnętrz, jeśli tylko spotka się z uznaniem klienta, jest sprzedawane w całości, z konkretną glazurą, podłogą, kolorem i typem farby, meblem itp. Jeśli dodamy do tego fakt, że dostępność usług projektanta w Polsce i na świecie jest znacznie większa niż kilka lat temu, to nagle dostrzeżemy, że architekt wnętrz to po prostu świetny sprzedawca produktów, które umieszcza w wykonanych przez siebie projektach.

Jakie znaczenie dla tej sprzedaży ma digitalizacja produktów?

Ostatni rok nauczył nas, jak wielką potęgą jest skuteczna komunikacja drogą elektroniczną. Sprzedaż w sektorze e-commerce rosła od zawsze, ale za sprawą pandemii znacząco przyspieszyła. Dlatego coraz częściej odmienianym przez wiele przypadków słowem jest „digitalizacja” produktów, która w założeniu powinna pozwolić na sprzedaż za pomocą Internetowych platform sprzedażowych, lub prezentację i konsultowanie produktów za sprawą zdalnej obsługi klienta.

Oczywiście dostarczenie modeli 3D swoich produktów czy tekstur to z jednej strony absolutnie podstawowy poziom digitalizacji, z drugiej strony materiał niezbędny do pracy architekta wnętrz.

Pamiętam jak jeszcze 5 lat temu, w oparciu o ranking topowych producentów, „Złota 200” magazynu Biznes Meble.pl, badaliśmy obecność modeli 3D i tekstur na stronach producentów. Wynik był zaskakujący, gdyż spośród pierwszej setki firm, tylko 12 z nich posiadała, bądź pozwalała w łatwy sposób znaleźć i pobrać materiały dla projektantów, tj. wspomniane wcześniej modele 3D i/lub tekstury.

Chociaż dziś sytuacja ma się znacznie lepiej, często oferta producentów jest niekompletna i przedstawiona w postaci spakowanych folderów, a modele produktów często podpisywane są numerycznie, mało mówiącym zapisem liter i cyfr. Bryły często zdradzają błędy geometrii, niewłaściwe grupowanie elementów, zmienioną skalę i nieestetyczne tekstury. Całokształt modyfikacji, którą trzeba by wykonać, by w wizualizacji model prezentował się estetycznie, często przekracza umiejętności projektantów. Dziwić może fakt, że projektant jako kluczowe ogniwo prezentacji produktów w swoich projektach – a co za tym idzie – sprzedaży rozwiązań – jest tak bardzo pomijany. Projektant nie chcąc tracić czasu, często zmuszony jest wybierać inne, podobne produkty, by zilustrować swoje pomysły.

Druga sprawa to temat łatwego dostępu do modeli 3D i tekstur. W naszej ankiecie, branża projektowa zapytana o wygodę w korzystaniu z modeli 3D, aż w 91% opowiedziała się za zbiorczą bazą modeli i tekstur wielu producentów, w porównaniu z dostępnością materiałów jedynie na stronach producentów. 99% ankietowanych chętnie korzystałoby z bazy zawierającej podstawowe klarownie zestawione informacje o produktach i dobrej jakości modele i tekstury.

Bazując na tych opiniach, postanowiliśmy stworzyć właśnie taki zbiorczy katalog, który ma zawierać topowe produkty wielu producentów, opracowane jako wysokiej jakości modele 3D i tekstury. Udostępnianie tych materiałów łączymy z działaniami promocyjnymi producentów wśród społeczności użytkowników naszego programu.

Co wyróżnia Waszą bazę modeli 3D i tekstur?

Chyba wsłuchanie się w głos projektujących. Ankietowani przez nas architekci i projektanci wnętrz byli jednogłośni w kwestii konieczności poświęcania swojego czasu na modyfikacje brył i tekstur. W skali 10 punktowej średnią stanowiło 7 – gdzie 1 oznaczało brak konieczności modyfikacji, a 10 - stałą konieczność zmiany właściwości obiektów i materiałów. Z kolejnych pytań dowiadujemy się, że prawie 50% (!) ankietowanych w ciągu dnia spędza do 2 godzin dziennie, by znaleźć odpowiednie modele. Najwięcej ankietowanych, bo 55% spędza do godziny na poprawianie estetyki brył, a 31% poświęca na te działania do 2 godzin swojego 8-godzinnego dnia pracy.

Można zatem wysnuć smutny wniosek, że część tych osób wykorzystuje 50% swojego czasu pracy łącznie, tylko na wyszukiwanie i poprawianie modeli (!). Warto dodać, iż w ankiecie nie pytaliśmy o zasoby, które projektujący już zdążyli na swoje potrzeby poprawić i skatalogować celem ponownego wykorzystania.

By zaoszczędzić czas projektujących, stworzyliśmy wspólny dla wielu producentów katalog TOP PRODUCTS prezentujący nie tylko flagowe produkty z ofert danych firm, ale również produkty w „TOP jakości” – wyrażającej się zerowym lub minimalnym czasem koniecznym do poświęcenia przez projektanta.

Skrupulatnie sprawdzamy materiał wsadowy, oceniając kompletność oferty (bryły, karty produktów, linki do opisu oferty, zdjęcia poglądowe, tekstury). Oceniamy m.in. geometrie brył, rozkład i jakość tekstur, skalę, rozmiar i czas ładowania się modelu. Tak jak architekci wnętrz, przywiązujemy ogromną wagę do aspektów wizualnych. Podstawowy audyt obejmuje sprawdzenie kilku próbek modeli lub tekstur podczas tworzenia wizualizacji.

Wspomniał Pan o dodatkowych działaniach promocyjnych?

Zgadza się, wraz z publikacją oferty podejmujemy szereg działań promocyjnych. Wprawdzie nasza baza stanowi świetną reklamę samą w sobie – aktywną 24 godziny 7 dni tygodniu, bez ograniczeń lokalizacyjnych, jest ogólnodostępna i widoczna nie tylko dla użytkowników programu pCon.planner, ale też jest bezpośrednio z nim połączona. Do publikacji modeli 3D i/lub tekstur dodajemy promocję na naszym blogu i w kanałach social media.

Jesienią startujemy z cyklem wywiadów live „Spotkanie z Producentem” opublikowanych potem na YouTube. Naszym celem jest pomoc w nawiązaniu silnych relacji producent-architekt wnętrz, dlatego oprócz artykułów, publikacji postów i relacji, każdorazowo korzystamy z asortymentu podczas comiesięcznych szkoleń pCon.planner, gdzie kilkoma kliknięciami wstawiamy produkty do projektów.

Co z ceną?

I tu staramy się wyjść naprzeciw nawet najmniejszym podmiotom. Nasz podstawowy i zaawansowany pakiet publikacji i promocji zamyka się w kwocie 100-250 zł + VAT/ miesięcznie.

Gdzie można znaleźć informacje o akcji?

Zapraszamy do przeczytania artykułu na naszym blogu i na oficjalną stronę pCon.planner oraz do kontaktu: Info@EasternGraphics.pl lub +48 739 079 775 i +48 739 292 975

Zapraszamy (i z góry dziękujemy) za udostępnienie przez projektujących tej informacji producentom, z którymi Państwo współpracują, lub o których zasoby Państwo wnioskują. Wypracowanie standardów wspólnymi siłami jeszcze szybciej pozwoli na uzupełnienie bazy i skrócenie Państwa pracy.


Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką pCon.planner - Bezpłatny program do projektowania.Inne artykuły w tej kategorii

Sponsorowane Przedłuż życie swoich ubrań! Poznaj najnowszą pralkę Haier X11

Przedłuż życie swoich ubrań! Poznaj najnowszą pralkę Haier X11

Sponsorowane Świeżość produktów na dłużej - z lodówką marki Haier

Świeżość produktów na dłużej - z lodówką marki Haier

Sponsorowane Wielkanocne dania z Candy Black Collection

Wielkanocne dania z Candy Black Collection

Sponsorowane Trendy kuchenne 2024 – zdradzamy sekrety najmodniejszych aranżacji wnętrz

Trendy kuchenne 2024 – zdradzamy sekrety najmodniejszych aranżacji wnętrz

Mała przestrzeń, wielkie możliwości. Najlepsze stoły rozkładane do małych pomieszczeń.

Mała przestrzeń, wielkie możliwości. Najlepsze stoły rozkładane do małych pomieszczeń.

Sponsorowane Jaki ekspres do 3000 zł? Sprawdzamy modele: De’Longhi Magnifica Plus ECAM320.60.B, Philips Latte Go 5400 i Siemens EQ.6 Plus TE653M11RW

Jaki ekspres do 3000 zł? Sprawdzamy modele: De’Longhi Magnifica Plus ECAM320.60.B, Philips Latte Go 5400 i Siemens EQ.6 Plus TE653M11RW

Powiadomienie

Zapisz się do newslettera i nie przegap okazji

  • Informacje o promocjach
  • Rankingi produktów
  • Najnowsze trendy
  • Praktyczne porady
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Selsey sp. z o.o. z siedzibą przy ul. ul. Fabrycznej 6, 53-609 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności

Wysyłka

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

10 lat na rynku

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Raty 0%

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Zwrot do 60 dni

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.