Czego szukasz?
Zobacz także
THOMAS odkurzacze wodne
THOMAS odkurzacze wodne
Opublikowany:  

Jak utrzymać czystość w domu, mieszkając z psem i kotem? Przegląd odkurzaczy dla posiadaczy zwierząt

Odkurzanie kojarzy się z usuwaniem kurzu piętrzącego się na podłodze i paprochów nagromadzonych na dywanie. Jednak potrzeby osób, które dzielą domową przestrzeń z czworonożnymi pupilami są nieco inne. Oprócz typowych zanieczyszczeń zmagają się też z wszechobecną sierścią, piaskiem i błotem przynoszonymi na zwierzęcych łapach ze spaceru, plamami na dywanach i tapicerce, czy z nieprzyjemnym zapachem.

Wtedy przychodzi THOMAS!

Niemiecki producent odkurzaczy dla wymagających. Wieloletnie skupienie na urządzeniach czyszczących wykorzystujących naturalną moc wody niesie za sobą specjalizację w odkurzaczach wodnych. Wśród nich znaleźć można modele stworzone z myślą o właścicielach zwierząt domowych, wyróżniające się dedykowanymi akcesoriami. Poza skuteczną w usuwaniu nieczystości i nieprzyjemnych zapachów filtracją wodną wyposażono je w specjalne szczotki i ssawki ułatwiające usuwanie sierści z różnych powierzchni.

Jak działa odkurzacz wodny?

Odkurzacz wodny to nic innego jak ulepszona, bardziej funkcjonalna alternatywa dla tradycyjnego odkurzacza i od zwykłego odkurzacza na pozór niewiele się różni. Odkurzacze wodne THOMAS mają kształt i gabaryty klasycznych odkurzaczy, jednak ich przewagą jest technologia filtracji wodnej.

To technologia znana na rynku, ale w odkurzaczach THOMAS wyróżniają ją: prosta konstrukcja i doskonale przemyślane szczegóły, począwszy od „technikaliów” i ergonomicznego kształtu pojemnika, aż po materiał, z którego jest wykonany. Te detale wpływają na skuteczność i wygodę używania. Filtr wodny THOMAS to nie tylko brak zapachu kurzu w trakcie i po odkurzaniu, ale też czyste, lekko nawilżone i świeższe powietrze w pomieszczeniu.

Zasada działania odkurzaczy wodnych THOMAS jest prosta – polega na wykorzystaniu zbiornika na wodę znajdującego się wewnątrz urządzenia. Nieczystości wlatujące do pojemnika zraszane są przez specjalny system dysz WET JET, co ułatwia „topienie” ich w wodzie znajdującej się w środku. Pozwala to na szybsze wiązanie zanieczyszczeń z wodą, ograniczając możliwość wydostawania się ich na zewnątrz. Woda zatrzymuje nie tylko kurz i sierść, ale też roztocza, bakterie, alergeny i nieprzyjemne zapachy. Powietrze, które wraca do pomieszczenia, jest filtrowane przez zestaw filtrów, w tym HEPA13, jest więc świeże, nawilżone i w 99,97% pozbawione alergenów. Na koniec wystarczy wyjąć pojemnik i wylać jego zawartość do kanalizacji, przepłukać i osuszyć.

A co dla przywiązanych do tradycyjnego odkurzania na sucho?

THOMAS ma w swoim portfolio odkurzacze hybrydowe, które oprócz filtracji wodnej, mają także filtrację cyklonową, która sprawdzi się przy codziennym odkurzaniu. Pojemnik filtra cyklonowego THOMAS został zaprojektowany tak, by odkurzanie było maksymalnie skuteczne. Składa się z trzech komór: jednej na duże zanieczyszczenia oraz dwóch na drobny pył i kurz. Umożliwia rozdzielanie większych zanieczyszczeń od drobnego pyłu i kurzu, tak aby opróżnianie pojemnika było higieniczne, a używanie filtracji cyklonowej – wygodne.

W odkurzaczach hybrydowych łatwo można przełączać się między filtracją wodną a suchą – wystarczy wyjąć/włożyć odpowiedni pojemnik. O odkurzaczach hybrydowych można przeczytać tutaj.

Dla osób, które preferują odkurzanie na sucho, a jednak chciałyby mieć możliwość korzystania z zalet, jakie daje filtracja wodna, polecamy model CYCLOON HYBRID PET & FRIENDS – zwłaszcza jeśli mieszkają z pupilem. To model, w którego wyposażeniu standardowym znajdują się szczotki i ssawki ułatwiające usuwanie sierści z podłóg o różnych nawierzchniach oraz mebli tapicerowanych.

Mieszkanie ze zwierzakami nie musi oznaczać kompromisów, jeśli chodzi o czystość. Dzięki odkurzaczowi piorącemu THOMAS DRY BOX AMFIBIA PET utrzymasz swój dom w idealnym porządku. Pozwala on na sprzątanie z użyciem filtra wodnego oraz funkcji prania wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Do codziennego odkurzania sprawdzi się filtracja cyklonowa – 12 cyklonów wewnątrz zespołu filtracyjnego separuje duże śmieci od drobnych, prowadząc je do odpowiednich komór, a na koniec ułatwia opróżnianie ich bez kurzenia. Większe nieczystości wysypiesz wprost do śmieci, a pyłki wypłuczesz pod bieżącą wodą.

THOMAS DRY BOX AMFIBIA PET pozwoli też wyprać dywany, wykładziny, tapicerki i umyć podłogi. Z pomocą specjalnej ssawki spryskasz powierzchnię środkiem myjącym, a następnie usuniesz go razem z zabrudzeniami i ją osuszysz. Dzięki temu podłogi w Twoim domu będą wolne od kurzu, pyłków, plam, sierści zwierząt, piasku i innych zabrudzeń, a powietrze w pomieszczeniu stanie się czyste i delikatnie nawilżone. Dzięki wyjątkowym funkcjom tego modelu Twój dom zawsze będzie solidnie posprzątany, a Ty zaoszczędzisz czas, chociażby na to, by spędzić go ze swoim ukochanym zwierzakiem.

Dla osób zainteresowanych głównie korzyściami, jakie niesie filtracja wodna, niemających potrzeb związanych z praniem dywanów i tapicerek, doskonale sprawdzi się model THOMAS PERFECT AIR ANIMAL PURE. W wyposażeniu znajdują się: turboszczotka, która doskonale radzi sobie z usuwaniem sierści z wykładzin i dywanów (także tych z długim włosiem), szczotka parkiet/dywan ze specjalnym elementem z tkaniny ułatwiającej zbieranie sierści, ssawka do zbierania sierści z tapicerek oraz bardzo długa ssawka szczelinowa (aż 36 cm), która ułatwi sprzątanie trudnodostępnych miejsc.

Właściciele zwierząt doskonale wiedzą, jak uciążliwe bywa utrzymanie w czystości dywanów, wykładzin, foteli czy kanap. Dla posiadaczy psów, które zostawiają brudne ślady na podłodze i meblach, polecamy modele z funkcją prania. To opcja, która daje niezależność i pozwala oszczędzić pieniądze. Nie trzeba się już umawiać z wyspecjalizowanymi firmami sprzątającymi, dostosowywać do dostępnych terminów – posiadając odkurzacz piorący, można cieszyć się czystymi dywanami i tapicerkami na okrągło.

Z jakimi zabrudzeniami poradzi sobie odkurzacz piorący?

Odkurzacz piorący zastąpi tradycyjny odkurzacz, a także pozostałe sprzęty potrzebne do sprzątania na mokro, a więc mopy, gąbki i miękkie ściereczki do usuwania plam z delikatnych powierzchni, takich jak welurowe obicie kanapy czy materac. To rozwiązanie, które poradzi sobie z brudnymi śladami na dywanie, czy pozostałościami po rozlanych napojach. Wyczyści też materiałowe dekoracje, zbierze kałuże w korytarzu, pozbędzie się roztoczy, sierści zwierząt czy cząsteczek kurzu.

THOMAS szczególnie dba o potrzeby właścicieli czworonogów. Większość modeli z linii „PET" posiada funkcję prania. Wszystkie posiadają w standardowym wyposażeniu dedykowane zestawy akcesoriów ułatwiających usuwanie sierści, m. in. turboszczotkę. Wyposażenie to różni się nieco w poszczególnych modelach. W AQUA+ PET & FAMILY PLUS są to szczotki do czyszczenia delikatnych powierzchni parkietu, nakładki do zbierania płynów oraz długa aż na 36 cm ssawka szczelinowa, która pozwala dotrzeć do najgłębszych zakamarków sofy. Dzięki temu sprawnie pozbędziesz się kurzu i sierści nagromadzonych w szczelinach, pod i między meblami.

Nieco skromniejsze wyposażenie posiada model TWIN AQUAWASH PET. Ma on jednak wszystkie zalety filtracji wodnej oraz funkcję prania i zadowoli osoby dysponujące mniejszym budżetem.

Odkurzacze wodne zdają egzamin celująco, jeśli chodzi o czyszczenie płytek, paneli oraz parkietów, a także skutecznie radzą sobie z zabrudzeniami dywanów, a nawet domowych tekstyliów, czyli dekoracyjnych poduszek czy narzut. To koniec z szorowaniem wykładziny na klęczkach i wynajmowaniem ekip czyszczących do eliminacji plam z obicia narożnika. O tym, jak często brudzą się tego typu tekstylia, doskonale wiedzą właściciele domowych pupili.

Co wyróżnia odkurzacze wodne THOMAS z linii dedykowanej posiadaczom zwierząt?

Odkurzacze AQUA+ PET & FAMILY PLUS, PERFECT AIR ANIMAL PURE, TWIN AQUAWASH PET, CYCLOON HYBRID PET & FRIENDS, czy DRY BOX AMFIBIA PET marki THOMAS, to rozwiązania stworzone dla właścicieli psów i kotów. Ważną częścią każdego z tych sprzętów jest turboszczotka, pozwalająca skutecznie pozbyć się sierści oraz włosów pozostawionych na kanapie, dywanie czy wykładzinie. Element posiada specjalny wałek umieszczony pod pokrywą skonstruowaną w taki sposób, by z łatwością można było ją zdjąć i usunąć nagromadzone na nim zanieczyszczenia.

Miłośnicy czworonogów mogą korzystać też z możliwości pracy na mokro. To funkcja, która sprawdzi się, gdy kot rozleje wodę na posadzce lub gdy pies, po długiej zabawie w śniegu czy deszczu pozostawi w korytarzu kałuże oraz błoto. Filtr wodny zapewni wyjątkową czystość na długo, ale też przy okazji odświeży i delikatnie nawilży powietrze oraz zneutralizuje zapachy unoszące się w pomieszczeniu. Funkcja prania pozwoli na utrzymanie wykładzin, dywanów i tapicerek w nieskazitelnym stanie każdego dnia.

Komu jeszcze przyda się odkurzacz piorący? Tym, którzy nie pałają miłością do sprzątania! Urządzenie za jednym zamachem upora się z plamami i kurzem, co w prostej kalkulacji oznacza oszczędność czasu oraz wysiłków. Można je spożytkować na znacznie przyjemniejsze zajęcia – np. leniuchowanie na kanapie lub lekturę wciągającej książki. Brzmi zachęcająco, prawda?

Który model będzie dla Ciebie najlepszy? Zerknij na tabelę porównawczą:

Porównanie modeli odkurzaczy myjących THOMAS

Artykuł powstał we współpracy z marką THOMAS.


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności