Czego szukasz?
Zobacz także
ANWIS Sp. z o.o.
ANWIS Sp. z o.o.
Opublikowany:  

Żaluzje plisowane – najlepszy sposób na przesłonięcie dużych i nietypowych okien

Żaluzje plisowane, czyli efektowne plisy to przesłony okienne, które idealnie wpisują się w wystrój nowoczesnych wnętrz. Plisy są jednym z najciekawszych rozwiązań dostępnych na rynku, ponieważ pozwalają ustawić żaluzje na dowolnej wysokości i osłonić dowolny fragment okna, zarówno od góry, jak i od dołu. Co jeszcze warto o nich wiedzieć? Podpowiadamy razem z ekspertem – marką ANWIS.

Jak przesłonić ogród zimowy? Wykorzystaj plisy!

Plisy mogą być montowane na oknach standardowych, połaciowych, a nawet poziomych przeszkleniach. Ich konstrukcja pozwala bowiem osłaniać wszystkie rodzaje okien, niezależnie od kąta ich nachylenia. Idealnie sprawdzą się więc w roli osłon okiennych w ogrodach zimowych oraz innych pomieszczeniach wychodzących na taras czy ogród.

Swoją wszechstronność zawdzięczają właśnie bogatej liczbie rozwiązań oraz łatwości dopasowania do różnych kształtów. Są praktycznie jedyną osłoną, którą można zastosować na oknach o nietypowej formie, na przykład półkolistych, trójkątnych czy trapezowych.

Czy plisy sprawdzą się na oknach tarasowych?

Z okien tarasowych korzystamy bardzo często, dlatego do ich przesłonięcia warto wybrać osłony, które będą wygodne w codziennym użytkowaniu. W takiej roli doskonale sprawdzą się żaluzje plisowane przyszybowe marki ANWIS. Jak wskazuje nazwa, montowane są w świetle szyby, a co równie ważne – zawsze utrzymują równoległą pozycję względem szyby. Nie ważne więc czy otwieramy, czy uchylamy okno – plisy będą zapewniały komfort świetlny i prywatność, zawsze, gdy tego potrzebujemy.

Warto przy tym zaznaczyć, iż pozycja osłony nie ogranicza możliwości swobodnego otwierania i zamykania żaluzji, również w przypadku nietypowych kształtów. Co więcej, przez wzgląd na swoją budowę (wąskie rynny, zakładki tkaniny o szerokości ok. 2 cm) oraz bliskie przyleganie do szyby, mogą być stosowane do okien przesuwnych HS.

Tkaniny plisowane – sposób na przegrzewanie się pomieszczeń?

Kolekcja tkanin dekoracyjnych ANWIS – transparentnych oraz zaciemniających – pozwala dopasować plisy do funkcji, jaką mają pełnić. Dla okien wystawionych na silne działanie promieni słonecznych, takich jak ogrody zimowe czy przeszklone salony, doskonale sprawdzą się tkaniny o strukturze plastra miodu, pokryte od zewnętrznej strony specjalną warstwą odbijającą światło. Ich budowa stanowi barierę termoizolacyjną, która pozwala zmniejszyć nagrzewanie się pomieszczeń.

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie dwóch rodzajów tkanin w jednej żaluzji plisowanej, na przykład połączenie tkaniny „firankowej” i zaciemniającej. Co ważne, konstrukcja systemu pozwala sterować każdą z tkanin osobno. Wówczas w szybki sposób zupełnie zaciemnimy wnętrze lub wpuścimy do wnętrza rozproszone światło, dbając jednocześnie o naszą prywatność.

Zastanawiasz się, jakie osłony wybrać, by okna wyglądały pomysłowo i pięknie? Postaw na plisy, które zachwycają minimalistyczną estetyką, a do tego są niezwykle funkcjonalne. To proste rozwiązanie o wielu zaletach, których nie zapewnią Ci tradycyjne zasłony czy zwykłe rolety – sięgnij po rozwiązania z szerokiej oferty marki ANWIS i przekonaj się, jak efektowne i wygodne w codziennym użytkowaniu mogą być nowoczesne żaluzje!


Artykuł powstał we współpracy z marką ANWIS.


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności