Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:  

Ranking suszarek do prania 2022 – zobacz 5 najlepszych modeli z pompą ciepła

Suszarka do prania to urządzenie, które naprawdę zmienia codzienne życie! Potwierdzi to z pewnością każdy szczęśliwy posiadacz takiego sprzętu. Kiedy pierwszy raz wysuszysz ubrania a w ten sposób, gwarantujemy, że już nigdy nie wrócisz do regularnego rozkładania tradycyjnej suszarki i dźwigania miski pełnej mokrego prania. Tylko jak wybrać odpowiednią suszarkę? Zobacz nasz ranking suszarek do prania 2022 i podejmij najlepszą decyzję!

Najlepsza suszarka do prania? O tym musisz pamiętać przed zakupem

Wybierając suszarkę, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, takich jak:

 • klasa energetyczna i zużycie energii,
 • głośność,
 • szybkość suszenia,
 • zastosowane technologie i udogodnienia.

Warto zwrócić też uwagę na możliwość montażu na pralce, zwłaszcza jeśli wybieramy zestaw do małej łazienki. Sięgając po urządzenia jednego producenta będziemy mieć pewność, że idealnie do siebie pasują, a dobranie odpowiedniego łącznika będzie bardzo proste. Dokupując wyłącznie suszarkę, trzeba pamiętać o zbliżonych wymiarach. Głębokość nie powinna różnić się o więcej niż 10 cm.

Suszarki z naszego rankingu to urządzenia najwyższej jakości, wyposażone w nowoczesne silniki inwerterowe objęte długą (nawet 10-letnią!) gwarancją. Wyróżniają się wysoką klasą efektywności energetycznej A+++ i zastosowaniem pomp ciepła, które gwarantują ekonomiczne i bezpieczne dla tkanin suszenie. Są ciche, energooszczędne i żywotne. Zobacz ranking suszarek 2022 i wybierz dla siebie najlepszy model.

Ranking suszarek do prania 2022

1. Samsung DV90T8240SH

Energooszczędna, błyskawiczna i intuicyjna. Suszarka Samsung DV90T8240SH to zdecydowanie nasz numer 1 – już tłumaczymy dlaczego! Po pierwsze, to urządzenie wysokiej klasy energetycznej A+++. Ta energooszczędność to zasługa zastosowanej w niej technologii pompy ciepła – w procesie suszenia wykorzystywany jest czynnik chłodzący, który wykorzystuje mniej prądu niż tradycyjna grzałka. Roczne zużycie wyliczono na 194 kWh. Pompa ciepła ma też inne zalety – poza tym, że jest ekonomiczna, to też dba o ubrania, bo taki proces suszenia jest wyjątkowo łagodny dla tkanin. Na uwagę zasługują również:

 • wielkość załadunku – aż 9 kg,
 • możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi,
 • podświetlenie bębna,
 • filtr 2w1 wyłapujący kurz i włókna tkanin,
 • funkcja AirWash dla szybkiego odświeżenia ubrań bez prania.

Suszarka Samsung jest przy tym wyjątkowo cicha, bo zastosowano w niej zredukowany system hałasu. W efekcie generuje dźwięki na poziomie 63 dB, co można porównać ze spokojną rozmową. Kupując suszarkę, liczymy przede wszystkim na to, że pranie będzie schnąć szybko, a ulubione ubrania będą od razu gotowe do założenia. I suszarka Samsung nam to zapewnia – wystarczy 81 minut, by wysuszyć wsad bawełny i syntetyków*! A jeśli potrzebujesz na szybko wysuszyć pojedyncze sztuki odzieży, np. świeżo upraną sukienkę czy koszulę, potrzebujesz tylko 35 minut** – i już, można wychodzić z domu!

Co jeszcze potrafi suszarka Samsung? To urządzenie premium, wyposażone w panel IA Control, który inteligentnie dobiera parametry suszenia. W praktyce oznacza to, że suszarka „uczy się” Twoich nawyków i na tej podstawie proponuje najlepsze, spersonalizowane ustawienia. Pracą suszarki możesz sterować nie tylko tradycyjnie, ale też zdalnie, z dowolnego miejsca, używając aplikacji SmartThings. Wybierając zestaw pralka/suszarka AI Control zyskujesz jeszcze większą wygodę, ponieważ urządzenia będą się ze sobą komunikować, rekomendując najlepsze programy suszenia dla danego cyklu prania.

Jeśli planujesz zakup suszarki, pralko-suszarki, pralki lub całego zestawu, zapoznaj się z ofertą Cashback. Wystarczy, że zarejestrujesz swój zakup na stronie promocyjnej i dodasz opinię o produkcie, by otrzymać nawet do 1000 zł zwrotu na konto. Szczegóły promocji znajdziesz na stronie producenta.

2. LG RC90V9AV2Q

Suszarka LG klasy A+++ (roczne zużycie prądu 194 kWh) wyposażona jest w tzw. podwójną pompę ciepła DUAL Inverter Heat Pump, która zapewnia najwyższą efektywność energetyczną i doskonałą jakość suszenia, połączoną z pielęgnacją ubrań. Ten model LG ma też wiele innych praktycznych zalet, w tym:

 • wielkość załadunku – 9 kg,
 • możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi,
 • Eco Hybrid, czyli dwa tryby suszenia umożliwiają samodzielne decydowanie, czy w danym cyklu zależy nam na oszczędności czasu czy energii,
 • automatyczne czyszczenie skraplacza.

Model LG to kolejna cicha propozycja w naszym rankingu suszarek 2022. Podczas pracy LG RC90V9AV2Q generuje dźwięki na poziomie zaledwie 62 dB. A jak ta cicha suszarka radzi sobie z suszeniem ubrań? Czas suszenia z pełnym z ładunkiem częściowym to 124 minuty, a pełnym – 230 minut.

Dodatkową zaletą tej suszarki jest możliwość kontroli przez aplikację LG ThinQ. Wystarczy połączyć się z Wi-Fi, by korzystać inteligentnych funkcji, pobierać nowe programy i cieszyć się dostępem do interaktywnych opcji. Urządzeniem można więc sterować w każdym miejscu i o każdej porze, a także wygodnie kontrolować zużycie energii.

3. Electrolux EW9H378SP PerfectCare

Suszarka Electrolux to kolejna energooszczędna propozycja klasy A+++, wyposażona w pompę ciepła – roczne zużycie prądu oszacowano na 176 kWh. Producent deklaruje, że temperatura suszenia jest w tym przypadku niższa o połowę, w porównaniu z suszarkami kondensacyjnymi bez pompy ciepła. Dzięki temu, podobnie jak w modelu Samsung, bezpiecznie wysuszysz w niej wszystkie swoje ubrania, bez względu na materiał, z jakiego są wykonane – i bez obaw o odkształcenie czy skurczenie ulubionego swetra! Czym wyróżnia się suszarka Electrolux? To:

 • wielkość załadunku – 8 kg,
 • możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi,
 • program do suszenia ubrań technicznych (outdoor)
 • sensor czuwający nad czasem suszenia na podstawie pomiarów wilgotności,

Suszarka Electrolux pracuje cicho, generując dźwięki na poziomie 65 dB, porównywalne z rozmową czy biurowym szumem. A co z czasem suszenia? Przy pełnym załadunku sprzęt potrzebuje 173 minut, przy częściowym – 105 minut. Warto jednak pamiętać, że suszarka sama określa i dostosowuje czas suszenia, wykorzystując czujniki wilgotności. Używając przycisku Suszenie na czas, można też samodzielnie ustawić czas trwania programu od 10 minut do 2 godzin.

Ten model nie umożliwia sterowania z poziomu aplikacji i smartfona, ustawienia zmienisz, używając intuicyjnego wyświetlacza dotykowego LCD. Dodatkową zaletą jest blokada przedwczesnego otwarcia drzwi, która na pewno się przyda, jeśli w domu są małe dzieci.

4. Bosch WTX87M30PL

Bosch WTX87M30PL to kolejny energooszczędny model wyposażony w pompę ciepła, plasujący się w klasie A+++ (przy rocznym zużycie prądu oszacowanym na 193 kWh). Mamy tutaj wszystkie zalety suszenia w niższej temperaturze – w tym dodatkowe oszczędności związane z mniejszym poborem prądu oraz możliwość bezpiecznego suszenia delikatnych tkanin. Oprócz tego suszarkę Bosch charakteryzuje:

 • wielkość załadunku – 9 kg,
 • podświetlenie bębna,
 • wymiennik ciepła SelfCleaning Condenser z systemem automatycznego samooczyszczenia,

Model od Bosch jest bardzo cichy, poziom generowanego hałasu to jedynie 62dB – jest to jedno z najcichszych urządzeń w naszym rankingu. To zasługa konstrukcji wykorzystującej izolację ścian, nowatorski amortyzator oraz zmodyfikowany system stabilizacji urządzenia.

Na wyróżnienie zasługuje też czas pracy, który w programie Super 40’ trwa tylko 40 minut – w ten sposób wysuszysz około 1 kg ubrań z włókien syntetycznych lub cienkich tkanin bawełnianych (które nie wymagają delikatnego suszenia). Przy pełnym załadunku suszenie trwa 215 minut, przy częściowym – 132 minuty. Suszarki Bosch nie uruchomisz zdalnie przy pomocy smartfona, sterowanie możliwe jest wyłącznie poprzez elektroniczny programator.

5. Haier I-Pro 5 HD80-A3959

Model Haiera wyróżnia się nieco niższą ceną, co jednak nie oznacza mniejszej funkcjonalności. Ten model również plasuje się w klasie efektywności energetycznej A+++ i został wyposażony w system suszenia pompą cieplną. Roczne zużycie prądu sięga w tym przypadku 175 kWh. Na co zwrócić uwagę, zastanawiając się nad tym modelem? W szczególności na:

 • wielkość załadunku – 8 kg,
 • możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi,
 • system antybakteryjny ABT usuwający z suszarki 99,8% bakterii,
 • I-Refresh, czyli funkcję, która pozwala odświeżyć ubrania, usuwając zapach i kurz.

Poziom hałasu generowanego przez suszarkę Haier osiąga 66 dB – to najwięcej w naszym rankingu, ale wciąż niewiele w ogólnym rozrachunku, ponieważ taki dźwięk nadal można porównać do zwykłej rozmowy. Suszenie trwa 252 minuty przy pełnym załadunku, a 170 minut podczas częściowo wypełnionego bębna.

Haier I-Pro 5 HD80-A3959 to kolejna inteligentna suszarka w naszym zestawieniu, którą można sterować poprzez aplikację hOn. Aplikacja jest stale aktualizowana, pozwala zdalnie zarządzać cyklami suszenia, a w zestawach pralka/suszarka marki Haier – dba o komunikację sprzętów tak, by dobrać program suszenia zgodnie z programem prania.

Chcesz na dobre pożegnać się z praniem schnącym kilka dni w centrum salonu? Suszarka automatyczna to najlepsze rozwiązanie! Wyposażona w energooszczędne rozwiązania, takie jak silnik inwerterowy i pompa ciepła, a przy tym cicha i efektywna na zawsze zmieni Twoje podejście do prania i sprawi, że ten obowiązek stanie się czystą przyjemnością.


*Na podstawie testów Samsung DV8000T zgodnie z normą IEC dla wsadu 3 kg.

**Program Suszenie 35 jest odpowiedni do załadunku 1kg syntetyków/bawełny.


Artykuł powstał we współpracy z marką Samsung.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

 • proste triki na wielkie zmiany
 • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
 • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności