PORTA DRZWI
PORTA DRZWI
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Jak czyścić i pielęgnować drzwi? O tych 6 zasadach musisz pamiętać!


Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką PORTA DRZWI.


Drzwi wewnętrzne, jak wszystko w domu, z czasem się brudzą. Ich powierzchni zagrażają kurz, dym papierosowy, rozlane napoje, tłuszcz unoszący się podczas gotowania czy kreatywne pomysły autorstwa najmłodszych domowników. Dobra wiadomość jest taka, że te zabrudzenia nie muszą być codziennością. O drzwi można dbać w taki sposób, by zawsze były czyste i piękne. Jak to zrobić?

1. Odkurzanie, ale tylko z odpowiednimi akcesoriami

Walkę o czystość drzwi warto zacząć od eliminacji codziennego i niewidocznego wroga, czyli kurzu. Ten – niestety – panoszy się niemal wszędzie, a najskuteczniejszą drogą do tego, by się go pozbyć, jest systematyczność. To zadanie wiąże się z cyklicznym przecieraniem powierzchni i usuwaniem niechcianych drobinek.

Do czyszczenia przydatne będą miotełka elektrostatyczna lub specjalna trykotowa ściereczka, która jest częścią zestawu do pielęgnacji drzwi PORTA Door Care. Powierzchnia tych produktów jest miękka, dzięki czemu systematyczne przecieranie nie uszkodzi skrzydeł. Zrezygnuj z ostrych akcesoriów typu szczotki, druciaki, szorstkie gąbki czy szpachelki.

2. Woda? Lepiej jej unikaj przy niektórych drzwiach

Przecieranie powierzchni nie zawsze jest wystarczające. W ten sposób ciężko będzie usunąć nagromadzony tłuszcz czy zmyć kleksy po rozlanej kawie. Co wtedy pomoże? Większość z nas sięga po wodę. Jednak w przypadku niektórych drzwi taki zabieg może przysporzyć więcej szkód niż pożytku.

Nikola Spierewka - ekspert Homebook.pl

Nikola Spierewka - ekspert Homebook.pl

Fornir czy skrzydła drewniane nie lubią kontaktu z wodą – zwłaszcza jeśli spływa po nich strugami. Jeśli myjesz drzwi wodą, dokładnie odsącz szmatkę czy ściereczkę, by nie narażać ich na zniszczenie. Zachowaj też ostrożność w czasie mycia podłogi mopem, a jeśli muśniesz nim dół drzwi oraz ościeżnicę, przetrzyj je do sucha. Dzięki temu unikniesz ryzyka, że skrzydła po czasie zaczną pęcznieć.

3. Detergenty – tylko łagodne i bezpieczne

Co zamiast wody? Znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem będą specjalne preparaty do czyszczenia, których skład jest tak opracowany, by nie niszczył zarówno bardziej wytrzymałych powierzchni, jak i tych delikatniejszych. Przykładem tego jest PORTA Door Cleaner, czyli preparat do skrzydeł wszystkich rodzajów. Jego łagodny skład nie zmienia stopnia połysku, a także skutecznie usuwa ślady po woskach, nikotynie czy tłuszczach i pisakach. Nie straszne mu są więc artystyczne wariacje najmłodszych, kłęby dymu z papierosów czy opary unoszące się nad patelnią.

PORTA Door Cleaner ma dodatkową zaletę – działa antystatycznie. To oznacza, że jego stosowanie zmniejszy osiadanie kurzu i innych niewidocznych drobinek unoszących się w powietrzu. Dzięki temu drzwi będą czystsze, a przestrzeń znacznie bardziej przyjazna; szczególnie dla alergików.

PORTA Door Cleaner jest częścią kompleksowego zestawu do czyszczenia drzwi o nazwie PORTA Door Care. Oprócz preparatu do usuwania zabrudzeń znajdują się w nim środek do odświeżania i regeneracji powierzchni PORTA Door Refresher, a także trykotowa ściereczka, która jest bezpieczna zarówno dla naturalnego drewna, jak i płyt oraz innych materiałów stosowanych do produkcji skrzydeł. Te trzy produkty wystarczą do tego, by zadbać o nienaganną czystość drzwi.

4. Gdy trzeba odświeżyć kolor

Pielęgnacja drzwi wiąże się też z innymi problemami. Jeśli należą do nich utrata koloru albo szare plamy, które są pozostałością po wodzie lub alkoholu, wykorzystaj PORTA Door Refresher, czyli środek do skutecznego odświeżania i regeneracji powierzchni. Preparat przywróci ich pierwotną barwę – niezależnie od tego, czy chodzi o skrzydła o naturalnych odcieniach, warianty czarne, białe czy kolorowe. Produkt poradzi sobie również z rozmaitymi materiałami, począwszy od drewna naturalnego, a skończywszy na okleinach i płytach. Wyjątkiem są powierzchnie woskowane i olejowane, czyli te o wysokim stopniu połysku.

PORTA Door Refresher poradzi sobie też z największą zmorą sprzątających, czyli smugami, które pozostają na powierzchni drzwi po myciu ich wodą. Te uciążliwe naloty staną się przeszłością – i to bez mozolnego polerowania. Wystarczy nałożyć preparat na szmatkę i przetrzeć nią skrzydła.

5. Raz, dwa czy trzy razy w miesiącu?

Mycie drzwi oraz ich pielęgnacja powinny być czynnościami wykonywanymi systematycznie – tylko w ten sposób unikniesz trwałych zabrudzeń. Nie oznacza to jednak, że ten obowiązek musi pochłaniać lwią część wolnego czasu. Z pomocą zestawu PORTA Door Care można go ograniczyć nawet do jednego zabiegu co 2-3 tygodnie (w razie zabrudzeń można go wykonywać częściej). W międzyczasie warto pamiętać o cyklicznym przecieraniu drzwi suchą ściereczką lub miotełką, by pozbyć się kurzu.

6. Skrzydła to nie wszystko

Drzwi to jednak nie tylko skrzydła i ościeżnice. To też mniejsze elementy, takie jak okucia czy zawiasy. Klamki trzeba czyścić delikatnie, uważając przy tym na same skrzydła. Mechanikę odpowiadającą za prawidłową pracę należy kilka razy w roku dokładnie umyć przy pomocy wody, a wyczyszczone w ten sposób powierzchnie najlepiej co jakiś czas nasmarować wazeliną, smarem białym lub grafitowym czy specjalną oliwką. To zapobiegnie tarciu i skrzypieniu, a także ochroni przed korozją i sprawi, że skrzydła posłużą wiele lat.

Drzwi nie mogą być poniszczone, brudne czy skrzypiące. To przecież wizytówka domowników i klamra kompozycyjna aranżacji. Należy je systematycznie odkurzać, myć i odświeżać. Wbrew pozorom nie trzeba do tego arsenału środków chemicznych oraz miotełek. Wystarczą tylko trzy elementy zestawu PORTA Door Care; ściereczka oraz preparaty PORTA Door Cleaner i PORTA Door Refresher. Dzięki nim sprzątanie będzie skuteczniejsze i znacznie mniej czasochłonne.


Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką PORTA DRZWI.Inne artykuły w tej kategorii

Sponsorowane Drzwi wewnętrzne – wybieraj spośród 10 000 gotowych produktów dostępnych w magazynie producenta!

Drzwi wewnętrzne – wybieraj spośród 10 000 gotowych produktów dostępnych w magazynie producenta!

Sponsorowane Nowy rok, nowe promocje – wybierz drzwi PORTA i kup drugie skrzydło 50% taniej!

Nowy rok, nowe promocje – wybierz drzwi PORTA i kup drugie skrzydło 50% taniej!

Sponsorowane Zaproś naturę do Twojego domu! Sprawdź zalety drzwi w naturalnych okleinach

Zaproś naturę do Twojego domu! Sprawdź zalety drzwi w naturalnych okleinach

Sponsorowane Moda na białe drzwi trwa! Sprawdź ich zalety

Moda na białe drzwi trwa! Sprawdź ich zalety

Sponsorowane Drzwi, które będą pasować do nowoczesnego wnętrza – sprawdź najciekawsze modele

Drzwi, które będą pasować do nowoczesnego wnętrza – sprawdź najciekawsze modele

Sponsorowane Uff! Dobry wybór na lata! Czyli jak remontować bez wpadek

Uff! Dobry wybór na lata! Czyli jak remontować bez wpadek

Powiadomienie

Zapisz się do newslettera i nie przegap okazji

  • Informacje o promocjach
  • Rankingi produktów
  • Najnowsze trendy
  • Praktyczne porady
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Selsey sp. z o.o. z siedzibą przy ul. ul. Fabrycznej 6, 53-609 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności

Wysyłka

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

10 lat na rynku

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Raty 0%

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Zwrot do 60 dni

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.