MINIMALIZM UDOMOWIONY - zobacz dekoracje w trendzie!🤍
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
FAKRO
FAKRO
Opublikowany:  

Markizy okienne – zobacz, jak skutecznie chronić wnętrza przed nagrzewaniem!

Czy wiesz, że markizy zewnętrzne chronią pomieszczenie przed przegrzaniem do 8 razy skuteczniej niż tradycyjne rolety wewnętrzne? Pozwalają zmniejszyć temperaturę wewnątrz domu nawet o 10°C i to bez klimatyzacji, a co za tym idzie – dodatkowych kosztów energii, w zgodzie ze środowiskiem. Jak to możliwe? Sprawdź koniecznie, jak działają markizy okienne i poznaj wszystkie zalety tego rozwiązania. Kto wie, może sprawdzą się również u Ciebie?

Markizy okienne – jak działają? Będziesz zaskoczony

W czym tkwi sekret tak skutecznej ochrony przed nagrzewaniem pomieszczeń? Markiza zewnętrzna absorbuje promienie słoneczne już przed szybą i oddaje ciepło na zewnątrz. To właśnie dzięki temu spadek temperatury jest aż tak duży. Markizy okienne rozpraszają światło wpadające do środka i równomiernie je rozkładają, eliminując męczące oczy refleksy, które przeszkadzają w pracy przy komputerze czy podczas oglądania telewizji.

Ważną zaletą tego rozwiązania jest również osłona przed niebezpiecznym promieniowaniem UV, które przenika nawet przez szyby. Dzięki temu można czuć się bezpiecznie, a równocześnie chronić przed blaknięciem meble czy podłogi. Markizy zapewniają prywatność w ciągu dnia, chroniąc domowników przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów, a równocześnie nie ograniczając widoczności otoczenia wokół domu. Niektóre modele, jak np. pionowe markizy elektryczne oraz VMZ ZIP marki FAKRO, mogą pełnić również rolę moskitiery!

To wielofunkcyjne rozwiązanie, którego właściwości są nieocenione nie tylko w upalne i słoneczne dni, ale przez cały rok. W lecie chroni dom czy mieszkanie przed nadmiernym nagrzewaniem, a kiedy przychodzą chłodniejsze dni, zapobiega stratom ciepła. Jak wynika z badań przeprowadzonych na markizie VMZ Solar montowanej na oknie pionowym, taka osłona może poprawić współczynnik przenikania ciepła nawet o 16%.

Jak wybrać najlepsze markizy okienne? Podpowiadamy

Markizy zewnętrzne mają wiele zalet, które sprawiają, że są to idealne osłony okienne. Jak wybrać odpowiednie rozwiązanie? Sięgnij po sprawdzony produkt jak markizy okienne FAKRO – to marka, która od lat me je swojej stałej ofercie. Znajdziesz tam zarówno markizy zewnętrzne do okien fasadowych (VMZ), jak i dachowych (AMZ) – dzięki temu przyjazny klimat może zagościć również na poddaszu. Wybierając markizy do swojego domu, zastanów się nad sposobem sterowania. Możesz zdecydować się na:

  • Markizy okienne obsługiwane ręcznie, czyli modele VMZ oraz AMZ,
  • Markizy zewnętrzne zasilane prądem i sterowane bezprzewodowo za pomocą pilota Z-Wave,
  • Markizy okienne zasilane energią słoneczną i sterowane samoczynnie lub za pomocą pilota. Te ostatnie można z powodzeniem zamontować w oknach w dowolnym momencie użytkowania domu, niekoniecznie na etapie budowy. Dzięki wykorzystaniu energii słonecznej nie trzeba prowadzić dodatkowych przewodów. To rozwiązanie, które łączy komfort użytkowania z ekologią!
  • Markizy zewnętrzne podtynkowe, nowość marki FAKRO. Są dedykowane do nowego budownictwa i mogą zostać zainstalowane w warstwie izolacyjnej ścian budynku. Trzeba pamiętać, że decyzja o ich wyborze powinna zostać uwzględniona już na etapie tworzenia projektu domu.

Modele elektryczne, oprócz bardzo wygodnej obsługi, mają jeszcze jedną zaletę – można zintegrować je w systemie inteligentnego domu, czyli Smart Home. To z kolei pozwala zarządzać osłonami z dowolnego miejsca na świecie, pod jednym warunkiem: musisz mieć dostęp do internetu.

Markizy okienne w salonie, sypialni i na poddaszu

Właściwości nowoczesnych markiz okiennych sprawdzają się w całym domu, jednak miejscem, które jest szczególnie narażone na nadmierne nagrzewanie, zdecydowanie jest poddasze. Rola takiej osłony zewnętrznej jest tutaj nieoceniona, a markizy na okna dachowe to totalny must have. Takie markizy mają podobną budowę oraz takie same właściwości jak markizy pionowe, z wyjątkiem funkcji moskitiery, dlatego pomogą skutecznie obniżyć temperaturę na poddaszu. Dodatkową zaletą jest redukcja dźwięku, jaki generują spadające krople deszczu.

Przed nami lato, czyli sezon upałów. By chronić wnętrza swojego domu przed nadmiernym nagrzewaniem, nie musisz inwestować w klimatyzację i płacić wysokich rachunków za prąd. Zamiast tego postaw na markizy zewnętrze, które w prosty sposób obniżą temperaturę w pomieszczeniach nawet o 10°C. Markizy okienne FAKRO to świetne rozwiązanie, które poprawia komfort życia i skutecznie zatrzymuje słońce, równocześnie zapewniając dopływ naturalnego światła do wnętrza.


Artykuł powstał we współpracy z marką FAKRO.


Inne artykuły w tej kategorii