Czego szukasz?
Zobacz także
Jura
Jura
Opublikowany:  

Ekspres automatyczny, z którym zapomnisz o wypadach do kawiarni – najlepszą kawę zaparzysz w domu!

Rano pobudzająca i aromatyczna, a po pracy wzbogacona o kremową piankę. Podczas spotkania z przyjaciółką i w samotności; w czasie lektury wciągającej książki kryminalnej. Pomyśl tylko, ile razy dziennie pijesz lub masz ochotę na kawę? A gdyby tak za każdym razem kofeinowy napój smakował tak jak z ulubionej kawiarni – tyle że bez wydawania pieniędzy, kursu baristy, a nawet wychodzenia z domu? To możliwe! Wystarczy tylko dobry ekspres.

Ekspres automatyczny – kawa, jak z ulubionej kawiarni

Zatłoczona kawiarnia, gwar ludzi, zapach kawy unoszący się między stolikami – to wszystko ma swój klimat. Raz na jakiś czas takie wizyty może i są przyjemnością, ale co, gdy ochota na pyszną kawę towarzyszy Ci kilka razy dziennie? Częste wypady do ulubionej knajpki z pewnością mocno nadszarpną domowy budżet, ale dobra wiadomość jest taka, że tak samo wyśmienite caffé latte czy cappuccino da się przyrządzić w domowych warunkach. Jak? Z pomocą automatycznego ekspresu Jura GIGA 10 Diamond Black!

Ekspres automatyczny
fot. Jura

Jura GIGA 10 Diamond Black to intuicyjne urządzenie niewymagające od użytkownika zbyt wielu wysiłków. To dlatego do zrobienia kremowego flat white lub cortado nie potrzebujesz umiejętności profesjonalnego baristy czy wiedzy o paleniu ziaren. Sprzęt łączy w sobie kompaktowość przypisaną domowym AGD z mocą technologii wykorzystywanych w produktach profesjonalnych. Taka hybryda przekłada się na możliwości zastosowania ekspresu nawet w małej kuchni a trunkom zapewnia smak i zapach napojów rodem z prawdziwej kawiarni.

Jura GIGA 10 posiada nie jeden a dwa pojemniki na ziarna kawy oraz dwa młynki tarczowe, które gwarantują automatyczną kalibrację mielenia (A.G.A.). To wpływa na delikatność przyrządzanego naparu oraz daje możliwość stosowania różnych gatunków ziaren kawy. Dzięki temu możesz tworzyć optymalne mieszanki lub cieszyć się konkretnym smakiem swoich ulubionych ziaren, wybierając zasobnik w proporcjach co 25%; 100, 50/50 lub 75/25.

Ekspres automatyczny do kawy
fot. Jura

Latte, espresso czy lungo?

W kawiarnianych knajpkach zazwyczaj do wyboru masz jedynie kilka wariantów kaw. Te klasyczne, jak espresso o pobudzającej sile, cappuccino, americano czy mleczne macchiato, a niekiedy też esencjonalne cold brew, flat white czy wyborne lungo. Niestety, ta lista kofeinowych specjałów jest zazwyczaj nieco ograniczona – w przeciwieństwie do możliwości ekspresu Jura GIGA 10 Diamond Black, z którym zaserwujesz aż 35 propozycji; od espresso, po cold brew, cappuccino, flat white extra shot, cortado, espresso doppio i wiele, wiele innych!

W Jura GIGA 10 dostępna jest nie lada gratka dla miłośników kawy „parzonej” na zimno, czyli modnego ostatnio napoju w opcji cold brew, którego korzenie sięgają Japonii. Dzięki procesowi ekstrakcji na zimno każdy ze specjałów ekspresu Jura, od cappuccino, po cortado czy flat white, może być przyrządzany tą właśnie metodą. Trunek jest wówczas delikatniejszy dla żołądka, ma więcej antyoksydantów i zapewnia sporą dawkę energii – będzie więc idealny nie tylko latem, lecz także wtedy, gdy poziom życiowych baterii jest na bardzo niskim poziomie.

Wyjątkowy smak, zapach i głębia każdego z 35 trunków ekspresu od Jura to zasługa nowoczesnych technologii. Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.) dba o jakość małych specjałów kawowych poprzez optymalizację czasu ekstrakcji. Filtr CLARIS Smart zapewnia wodę najwyższej jakości, wytrąca z niej substancje, które mogłyby pogorszyć doznania, i jednocześnie chroni ekspres automatyczny przed osadami z kamienia. Z kolei możliwość programowania indywidualnej ilości mleka lub pianki wraz z trzema poziomami temperatury zapewnia idealne zwieńczenie wszystkich mlecznych kaw. Ostatni element to jednak tylko wstęp do możliwości indywidualizacji kawy.

Ekspres automatyczny
fot. Jura

Kawa spersonalizowana

Więcej mleka? Mniej pianki, a może zdecydowanie większa intensywność? Ulubiona kawa to przecież wypadkowa rozmaitych wymagań, które czasem ciężko powtórzyć. W Jura GIGA 10 Diamond Black ten problem nie istnieje, bo sprzęt wyposażony jest w panel dotykowy z możliwością nieograniczanej niczym personalizacji. Możesz więc wzmocnić doznania, serwując flat white z dodatkową porcją kawy, uzyskiwać bardziej kremowe napary ze zwiększoną ilością mleka, sięgać po napoje w wersji cold brew albo zwyczajnie testować i wypracować swoją niepowtarzalną kompozycję – taką, której nie kupisz nigdzie indziej, nawet w ulubionej kawiarni!

W PANORAMA COFFEE PANEL modelu Jura GIGA 10 Diamond Black dostępny jest dotykowy, kolorowy wyświetlacz, który może działać jako trzy oddzielne ekrany lub jeden duży display, co zdecydowanie ułatwia proces przygotowania kawy. Wystarczy więc kilka dotknięć lub przesunięć, by uzyskać doskonały napój. Możesz m.in. dostosowywać wielkość, intensywność oraz stosunek kawy do mleka i pianki, a także personalizować specjały w menu poprzez zmiany nazw, kopiowanie czy zastępowanie.

Ekspres automatyczny Jura
fot. Jura

Nowością w ekspresie Jura GIGA 10 Diamond Black jest możliwość tworzenia aż 4 indywidualnych profili użytkownika. W każdym, w obrębie jednego konta, można dodawać trzy specjały, dzięki czemu przyrządzanie kawy po pracy czy w czasie porannej bieganiny przed wyjściem z domu będzie nie tylko szybsze, lecz zdecydowanie łatwiejsze. Jeden przycisk będzie dzielił Cię od przygotowania kawy takiej, jak lubisz.

Bez awarii i problemów z czyszczeniem

Ekspresy rodem z kawiarni straszą rozmiarami i liczbą elementów, które potem trzeba… myć! To dlatego, wybierając domowy sprzęt, warto wziąć pod uwagę praktyczność i związane z nią sposoby czyszczenia, by potem nie okazało się, że przyjemność liczona mililitrami wypitego napoju opatrzona jest godzinami spędzonymi na szorowaniu i usuwaniu osadów z kamienia czy pleśni.

W Jura GIGA 10 Diamond Black za higienę na wysokim poziomie odpowiadają innowacyjne funkcje, takie jak monitoring tacy ociekowej, zintegrowane programy płukania, czyszczenia i odkamieniania, Inteligentny System Wody (I.W.S.®), a także specjalistyczny tryb DIAGNOSTYKI, który pozwala na sprawdzenie statusu urządzenia, co chroni przed ewentualnymi awariami i zapewnia niezakłóconą niczym pracę przez wiele miesięcy. Dzięki temu nie tylko picie kawy z ekspresu od Jura jest przyjemnością – sprzątanie też takie się stanie!

Ekspres automatyczny
fot. Jura

Niespieszne caffé latte w leniwą niedzielę, energetyzujące espresso przed wyjściem do pracy czy orzeźwiające cold brew, gdy dzień daje „w kość” – tylko pomyśl, że w każdej z tych sytuacji nie musisz już biec do ulubionej kawiarni, bo najlepszą kawę w mieście serwują… w Twoim domu! Automatyczny ekspres Jura GIGA 10 zamieni kuchnię w profesjonalny bar kawowy, a domowników w prawdziwych baristów.


Artykuł powstał we współpracy z marką Jura.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności