Szukasz pomysłu na prezent? Dodatki i akcesoria w supercenach!💥
FAKRO
FAKRO
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Wymiana okien dachowych się opłaca – poznaj 8 argumentów, które Cię przekonają!


Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką FAKRO.


Czas często działa na niekorzyść, zwłaszcza w przypadku domów i mieszkań. Z biegiem lat wymiany wymagają meble, a ściany aż „proszą się” o malowanie. To samo dotyczy okien! Ten element budynku, jak wszystko inne, niszczeje. Nie pomaga też postęp technologiczny, który sprawia, że stosowane niegdyś systemy nie spełniają wymogów termoizolacyjnych. Efekt tego jest taki, że w pomieszczeniach często panuje nieprzyjemny chłód, rachunki za ogrzewanie są coraz wyższe, a mikroklimat we wnętrzu nie wpływa dobrze na zdrowie. To dlatego warto wymienić stare okna dachowe! Co wtedy zyskasz?

1. Nowe okna dachowe to niższe rachunki

Rekordowy wzrost cen powoduje, że coraz częściej myślimy o oszczędnościach. By je gromadzić, warto nie tylko zmienić domowe nawyki i rozsądniej gospodarować budżetem, lecz także pomyśleć o inwestycji długofalowej, jaką jest wymiana okien dachowych, starych i często niespełniających obecnych wymogów termoizolacji. W ten sposób możesz obniżyć zużycie energii nawet o kilkadziesiąt procent rocznie! Jak to możliwe?

Starym oknom daleko do optymalnej izolacyjności termicznej. Przenikające przez nie ciepło powoduje, że ogrzewanie musi działać na zwiększonych obrotach, a to oznacza tylko jedno: wyższe rachunki. Najskuteczniejszym sposobem eliminacji tego problemu jest montaż energooszczędnych okien trzyszybowych FAKRO. Zastosowane w nich trzy szyby skutecznie blokują starty ciepła, a dodatkowe kołnierze (uszczelniający w wersji Thermo oraz izolacyjny) ponoszą komfort cieplny poddasza i całego budynku. Dzięki temu obiekt celująco spełnia wszystkie obecne wymagania termoizolacyjne.

2. Szczelne okna to zdrowi domownicy

Okna, które nie spełniają współczesnych wymogów, powodują, że pomieszczenia są niedogrzane i panuje w nich wilgoć. Na skutek tych czynników częstymi gośćmi są grzyby i pleśnie, czyli cisi wrogowie dobrego zdrowia. To dlatego wymiana okna dachowego to trafiony pomysł! Raz na zawsze pozbędziesz się różnych wykwitów na ścianie, a przy tym zyskasz czyste powietrze. W rozwiązaniach FAKRO to zasługa zastosowania specjalnych nawiewników, które samoczynnie dozują ilość świeżego powietrza dbając równocześnie o optymalną temperaturę. Pomieszczenia nie wychładzają się podczas zimnych dni, a jednocześnie gwarantują zdrowy klimat.

3. Wymiana okien dachowych = jeszcze więcej światła

Światło to sprzymierzeniec dobrego humoru, a dzięki oknom FAKRO produkowanym w nowej technologii ilość słońca docierającego do wnętrza będzie jeszcze większa. Jak to możliwe, mimo zastosowania takich samych rozmiarów otworów? Sekret tkwi w parametrach szyby i ukształtowaniu profili ram okna. Konstrukcja nowoczesnej stolarki została tak opracowana, by zapewniać jeszcze więcej naturalnego światła, co tym samym rzutuje na lepszy nastrój, koncentrację czy zdolność uczenia się.

4. Bezpieczeństwo i walory antywłamaniowe

Okna, które służyły wiele lat, nie gwarantują też dostatecznego poziomu bezpieczeństwa. Wynika to z faktu, że jeszcze kilka lat temu systemy antywłamaniowe nie były tak popularne jak teraz. Obecnie to konieczność, a większość dostępnych rozwiązań posiada zabezpieczenia, które chronią przed łatwym wejściem do wnętrza z zewnątrz.

W oknach dachowych FAKRO nad bezpieczeństwem czuwa unikalny system topSafe. Składają się na niego innowacyjne mocowania odpowiednio profilowanych zawiasów, które uniemożliwiają pęknięcie, wyrwanie i wepchnięcie skrzydła do środka, a także chronią je podczas przypadkowego nadepnięcia. Dodatkową ochroną jest metalowa listwa, która utrudnia sforsowanie okna przy użyciu narzędzi, dzięki czemu nieproszeni goście w żaden sposób nie będą mogli dostać się do pomieszczenia.

5. Nowe okna dachowe ozdobią Twój dom

Parametry techniczne starych okien to jedno. Ich zły stan często powiązany jest z nieco gorszą estetyką, bo przecież deszcz, mróz, wilgoć czy intensywna eksploatacja zrobiły swoje. To dlatego przebarwienia ram, ubytki, ślady po pleśni czy zarysowania są normą. Wymiana stolarki przełoży się więc na eliminację tych problemów i co więcej – znacząco podniesie walory wizualne budynku, bo nowe okna dachowe FAKRO idealnie łączą trwałość z modnym designem.

Okna dachowe FAKRO produkowane są z tworzyw lub naturalnego drewna i dostępne są w czterech rodzajach wykończeń, trzech kolorach profili, a także trzech odcieniach zewnętrznego oblachowania, przez co łatwo można je dopasować do elewacji i dachu. Możesz dobrać je na zasadzie tonalnego podobieństwa, by uzyskać monochromatyczną bryłę, albo zdecydować się na kontrast, który ciekawe wyróżni obiekt.

6. Krok w stronę inteligentnego domu

Wymiana starych okien to szansa na zwiększenie funkcjonalności pomieszczeń poprzez stworzenie inteligentnego domu lub poszerzenie możliwości już istniejącego systemu o kolejne moduły – takie, które pozwolą sterować stolarką. Dzięki akcesoriom w wersji Z-Wave lub połączeniu WiFi możesz regulować parametry skrzydeł za pomocą pilota, lub poprzez aplikację na smartfonie. To znacząco podniesie jakość życia, a także pomoże w 100% kontrolować wydatki.

7. Montaż okna dachowego? Z FAKRO to nie problem!

To, co hamuje chęć wymiany okien dachowych to montaż. Kojarzy się z kuciem, tabunami kurzu i – jak na remont przystało – problemami. To jednak tylko krążące wokół instalacji stolarki mity. W przypadku systemów FAKRO proces przebiega sprawnie i szybko, ponieważ nie wymaga naruszania szpalety. Wystarczy, że wybierzesz modele idealnie dopasowane rozmiarem oraz rozstawem rowków szpaletowych do istniejącej wnęki okiennej, albo (w przypadku nietypowych wymiarów) zamówisz okno, które pod kątem wielkości nie będzie różniło się od starego.

8. Okna dachowe – wymiana się opłaca!

Z racji tego, że wymiana starych okien to dobry krok nie tylko w stronę korzyści dla domowników i domowego budżetu, lecz także środowiska naturalnego, to inwestorzy mogą skorzystać ze wsparcia w ramach rządowego programu „Czyste powietrze” lub z ulgi termomodernizacyjnej. Co musisz zrobić? Wypełnij formularz na stronie www.fakro.pl i podaj w nim szczegółowe informacje o posiadanych oknach, a następnie skorzystaj z pomocy konsultanta FAKRO albo za pomocą wyszukiwarki internetowej znajdź dystrybutora i fachowca do wymiany okien. Dzięki temu koszty inwestycji będą mniejsze, a co za tym idzie jeszcze szybciej się zwrócą!

Wymiana okien dachowych to proces, w którym bilans zysków i strat zdecydowanie przeważa w korzyści. Zwłaszcza teraz, w trwającym sezonie grzewczym i w czasie rekordowych wzrostów cen, taka inwestycja w rozwiązania FAKRO się opłaca! To gwarancja ciepła, czystego powietrza, pomieszczenia pozbawionego pleśni i dużo niższych rachunków – nie tylko w ciągu najbliższych miesięcy, lecz przez wiele lat.


Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką FAKRO.Inne artykuły w tej kategorii

Sponsorowane Roleta zewnętrzna na okno dachowe – najlepszy sposób, by zadbać o komfort cieplny na poddaszu

Roleta zewnętrzna na okno dachowe – najlepszy sposób, by zadbać o komfort cieplny na poddaszu

Sponsorowane Markizy to skuteczna ochrona przed upałem. Sprawdź, dlaczego warto się na nie zdecydować!

Markizy to skuteczna ochrona przed upałem. Sprawdź, dlaczego warto się na nie zdecydować!

Sponsorowane Rolety na okna dachowe – jak wybrać idealne? O tym warto pamiętać

Rolety na okna dachowe – jak wybrać idealne? O tym warto pamiętać

Sponsorowane Dom inteligentny w zasięgu ręki – sprawdź, jak wybrać odpowiedni system smart home!

Dom inteligentny w zasięgu ręki – sprawdź, jak wybrać odpowiedni system smart home!

Sponsorowane Duże okna odmienią Twój dom – co musisz wiedzieć, wybierając wielkoformatowe przeszklenia?

Duże okna odmienią Twój dom – co musisz wiedzieć, wybierając wielkoformatowe przeszklenia?

Sponsorowane Rolety zaciemniające w kolorze Veri Peri – połączenie, które warto wykorzystać we wnętrzach

Rolety zaciemniające w kolorze Veri Peri – połączenie, które warto wykorzystać we wnętrzach

Powiadomienie

Zapisz się do newslettera i nie przegap okazji

  • Informacje o promocjach
  • Rankingi produktów
  • Najnowsze trendy
  • Praktyczne porady
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Selsey sp. z o.o. z siedzibą przy ul. ul. Fabrycznej 6, 53-609 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności

Wysyłka

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

10 lat na rynku

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Raty 0%

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Zwrot do 60 dni

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.