Letnie must have w Twoim ogrodzie! ☀️
VOSTER
VOSTER
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Drzwi wejściowe do mieszkania – jakie wybrać? Sprawdź, o czym warto pamiętać


Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką VOSTER.


Zastanawiasz się, jakie drzwi wejściowe do mieszkania wybrać? Na pewno takie, przez które ciepło nie będzie uciekało na klatkę schodową. Do tego bezpieczne i trwałe, bo przecież muszą chronić Twój dom przed ewentualnym włamaniem. Powinny też dobrze wyciszać hałasy dobiegające z zewnątrz, a dodatkowo – po prostu ładnie wyglądać i pasować do wystroju przedpokoju. Jak podjąć właściwą decyzję, by później nie żałować? Sprawdź, o czym musisz pamiętać, wybierając drzwi wewnątrzklatkowe.

Drzwi wewnątrzklatkowe a drzwi zewnętrzne – różnice

Drzwi zewnętrzne do domu oddzielają wnętrze od podwórka i często są bezpośrednio narażone na działanie warunków atmosferycznych. Muszą więc być odporne na deszcz, mróz i działanie promieniowania UV, a także odznaczać się wysokim poziomem izolacji termicznej. Parametr przenikania ciepła powinien wynosić co najmniej 1,3 W/m2K.

Takie drzwi często wyposażone są również w przeszklenia, których nie stosuje się w przypadku drzwi wewnętrznych wejściowych. Różnicę widać również w cenie – drzwi zewnętrzne do domu są znacznie droższe.

Z kolei drzwi wewnątrzklatkowe odgradzają mieszkanie od wspólnego korytarza wewnątrz budynku – pełnią funkcję drzwi wejściowych, ale nie mają kontaktu z czynnikami zewnętrznymi. Zarówno drzwi wejściowe do mieszkania w bloku czy kamienicy, jak i drzwi do domu są bardzo wytrzymałe i szczelne, dlatego zapewniają komfort termiczny i akustyczny.

Drzwi wejściowe do mieszkania w bloku – wszystko o izolacji

Na klatce schodowej toczy się życie, słychać kroki i rozmowy, dlatego ważne jest, by drzwi wejściowe do mieszkania odpowiednio odizolowały wnętrze naszego domu. By tak się stało, podczas zakupu trzeba zwrócić uwagę na parametry dźwiękochłonne skrzydeł, na które wpływa konstrukcja drzwi oraz materiały, z jakich są one wykonane. Poziom izolacyjności określa współczynnik RW wyrażony w decybelach (dB) – im wyższy wskaźnik, tym lepsze właściwości akustyczne mają drzwi. W przypadku skrzydeł wewnętrznych wystarczające jest 30 dB.

Istotna jest również izolacja termiczna, choć w przypadku drzwi wejściowych wewnętrznych nie grozi nam wychłodzenie mieszkania. Warto jednak zadbać o to, by cała konstrukcja została odpowiednio uszczelniona i zapewniała komfort cieplny w przedpokoju.

Z jakich materiałów powinny być wykonane drzwi wejściowe?

Trwałych i odpornych na intensywne użytkowanie – dotyczy to zarówno konstrukcji skrzydła, jak i jego powierzchni. Dobrze sprawdzają się drzwi z pełnej płyty, osadzone na drewnianych ramiakach i wykończone wytrzymałą okleiną. Kilka ciekawych modeli tego typu znajdziesz wśród propozycji marki VOSTER.

Selva 20
VOSTER

Selva 20

Selva 10
VOSTER

Selva 10

Selva Laco
VOSTER

Selva Laco

INTER EI60
VOSTER

INTER EI60

Drzwi wejściowe do mieszkania – szybki przegląd drzwi z płyty

Jakie drzwi wejściowe do mieszkania wybrać? Przygotowaliśmy dla Ciebie szybki przegląd możliwości z oferty polskiej marki VOSTER. To 4 kolekcje drzwi wewnątrzklatkowych, które są nie tylko trwałe i funkcjonalne, ale też wykończone w wielu nowoczesnych wzorach i dekorach, dlatego z łatwością wybierzesz model pasujący do aranżacji Twojego przedpokoju. Do tego wszystkie okleiny są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a drzwi dostępne są w różnych szerokościach (80, 90 i 100 cm) – dzięki temu bez problemu dopasujesz je do własnych potrzeb. Jaki model wybrać?


Drzwi Soller

Wykonane z pełnej płyty dźwiękochłonnnej drzwi Soller to doskonały przykład nowoczesnego minimalizmu. Skrzydła są gładkie i proste, dostępne w 6 wzorach inspirowanych światowymi trendami. Pokrywa je trwała okleina 3D, doskonale imitująca naturalne drewno w kilku odcieniach dębu i orzecha, a także w ciekawej odsłonie Paris, przypominającej szarą tkaninę. Wnętrze wzmacniają drewniane ramiaki, grubość skrzydła wynosi 45 mm, a dźwiękochłonność modelu to 32 dB.

Drzwi Selva

To kolejny model bazujący na płycie dźwiękochłonnej o izolacji akustycznej na poziomie 32 dB. W przypadku drzwi z tej kolekcji istnieje jednak możliwość lepszego wyciszenia – jest to opcja dostępna za dopłatą – poprzez zastosowanie wypełnienia o wyższym współczynniku dźwiękochłonności 37 dB. Poza ramiakami wykonanymi z drewna klejonego warstwowo, drzwi Selva wzmocnione są dodatkowo stalowymi profilami, a grubość skrzydła wynosi 45 mm.

Drzwi wewnątrzklatkowe mogą być pokryte laminatem CPL w jednym z 4 dekorów drewnopodobnych lub okleiną PLATINUM. W drugim przypadku do wyboru jest aż 7 wzorów, w tym klasyczne biały i czarny mat, a także industrialna miedź. Drzwi mogą być całkowicie gładkie lub uzupełnione subtelnymi, metalowymi intarsjami w kolorze czarnym (modele Selva 10 i Selva 20).

Drzwi Selva Laco

Selva Laco to drzwi o takiej samej konstrukcji oraz właściwościach i możliwościach wykończeniowych jak skrzydła z kolekcji Selva. Różnicą jest natomiast znajdujący się po obu stronach skrzydła, efektowy, ozdobny detal, który wyróżnia się na gładkiej powierzchni drzwi – czarne szkło lacobel wklejone w płytę HDF, zlicowane z powierzchnią skrzydła. Drzwi w tej wersji są bardziej dekoracyjne i przypominają popularne modele drzwi zewnętrznych wyposażonych w pionowe przeszklenie.

Drzwi Inter

Drzwi z kolekcji Inter to modele przeciwpożarowe, które nie poddają się łatwo płomieniom i są szczelniejsze niż pozostałe. Ich wypełnienie stanowi pełna płyta specjalistyczna HALSPAN osadzona na ramiakach wykonanych z drewna iglastego. Skrzydła są grubsze, w modelu EI30 mają 50 mm, a w modelu EI60 – 60 mm grubości. Drzwi wyposażone są w uszczelkę ogniową, uszczelkę dymoszczelną oraz próg opadający, który zabezpiecza przed przenikaniem dymu i ognia. W drzwiach Inter EI30 oraz EI60 zastosowano aż 4 zawiasy 3D.

Podstawowe i dodatkowe wyposażenie drzwi wejściowych

Drzwi wewnętrzne do mieszkania z kolekcji Soller, Selva i Selva Laco wyposażone są w 3 zawiasy 3D, które umożliwiają regulację w 3 płaszczyznach, dzięki czemu można idealnie dopasować skrzydło do ościeżnicy. Dodatkowo każdy z modeli posiada 2 zamki trójbolcowe, bolce antywyważeniowe zabezpieczające przed włamaniem, a także uszczelkę w skrzydle i ościeżnicy oraz próg ze stali nierdzewnej z uszczelką. Oprócz tego wizjer szerokokątny, klamkę oraz rozetę górną, wkładkę i gałkowkładkę DMO.

Drzwi Soller - skrzydła w okleinie Paris z czarną ościeżnicą

Warto dodać, że wszystkie wymienione modele marki VOSTER dostępne są w kompletach. To oznacza, że kupujesz drzwi wewnątrzklatkowe z ościeżnicą, a także całym wyposażeniem. W przypadku drzwi przeciwpożarowych Inter EI30 oraz EI60 tylko montaż pełnego zestawu gwarantuje zachowanie wszystkich właściwości przeciwpożarowych, dymoszczelnych oraz akustycznych.

Jeśli stoisz przed wyzwaniem dopasowania nowych drzwi do zamontowanej już ościeżnicy, postaw na drzwi z kolekcji Selva, które pozwalają na samodzielne skompletowanie zestawu – za dopłatą można dobrać do nich również kamerę, próg opadający czy samodomykacz. Istnieje również możliwość dopasowania ościeżnicy metalowej zamiast standardowego modelu z MDF.

Idealne drzwi wejściowe do mieszkania? Powinny być trwałe i wytrzymałe, wyróżniać się dobrą izolacją cieplną oraz dźwiękochłonnością. Nie bez znaczenia pozostają również walory estetyczne, czyli design oraz odporne na uszkodzenia okleiny. Takie są właśnie drzwi wewnątrzklatkowe marki VOSTER – zobacz wszystkie kolekcje, wzory i dekory, znajdź wśród nich najlepsze rozwiązanie do swojego mieszkania.


Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką VOSTER.Inne artykuły w tej kategorii
Salon z zieloną kanapą

Dołącz do newslettera i nie przegap okazji!

  • Informacje o promocjach
  • Aktualności w ofercie
  • Rankingi produktów
  • Najnowsze trendy
  • Praktyczne porady
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Selsey sp. z o.o. z siedzibą przy ul. ul. Fabrycznej 6, 53-609 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności