🎄 Święta w Twoim domu - odkryj świąteczny niezbędnik!
Czego szukasz?
Zobacz także
HOLA DESIGN
HOLA DESIGN
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

10 pomysłów na urządzenie łazienki

Łazienka to - obok kuchni - wnętrze strategiczne. To właśnie podczas jego urządzania rozstrzygnąć trzeba wiele kwestii. Jednym z podstawowych pytań, na które każdy musi sobie odpowiedzieć, jest: co w mojej łazience musi się zmieścić. Niestety nie wszyscy mamy ten komfort, że pomieszczenia przeznaczone na toaletę i kąpiel mają po kilkanaście metrów kwadratowych, dlatego często w grę wchodzą kompromisowe rozwiązania.

Właściciele małych i średniej wielkości łazienek często stają przed wyborem wanna czy prysznic. Każde z rozwiązań ma swoje niepodważalne zalety, ale to od upodobań i przyzwyczajeń przyszłych użytkowników zależy, które z rozwiązań wybrać.

Zwolennikom prysznica polecamy rozwiązania typu walk-in, są one dużo wygodniejsze niż typowe kabiny. Bardzo dobrze sprawdzają się w domach, w których mieszkają osoby o większych niż standardowe rozmiarach, są również przyjazne dla osób starszych oraz dzieci.

czarne meble łazienkowe z połyskiem, lustro z lampą, kabina prysznicowa walk-in

Nawet przy niewielkich rozmiarów kabinie możemy sobie pozwolić na rozwiązania z półki premium. Instalując prysznic, warto rozważyć opcję posiadania deszczownicy. Zapewnia ona odprężającą i relaksującą kąpiel nawet bez posiadania wanny.

Kabina i wanna to propozycja dla posiadaczy pomieszczeń o większej powierzchni. W istniejących już mieszkaniach czy domach nie zawsze możemy ją powiększyć. Warto na to zwrócić szczególną uwagę jeśli zamierzamy kupić/wybudować nowe „rodzinne gniazdko”. Na etapie wyboru i adaptacji projektu można jeszcze wiele zmienić, a każdy metr w łazience jest na przysłowiową wagę złota.

Wanna to najpopularniejsze i najczęściej wybierane rozwiązanie. Zapotrzebowaniu temu odpowiada też oferta rynkowa. Możemy wybierać w wielkościach, materiałach, kształtach, sposobach montażu. Bardzo okazale prezentują się wanny wolno stojące i wbrew powszechnemu wyobrażeniu nie muszą być to stylizowane modele na lwich łapach.

W domach jednorodzinnych idealnym miejscem na wannę jest przestrzeń pod skosem dachowym. Zanim jednak zamontujemy tam wannę upewnijmy się czy kąt i wysokość połaci dachowej będzie zapewniała komfortową kąpiel – szczególnie ważny jest tu moment wchodzenia i wychodzenia z wanny. Wannę możemy przesunąć o kilkanaście centymetrów w kierunku środka pomieszczenia zapewni to nam więcej centymetrów do „sufitu”, a od strony ściany powstanie praktyczna półka na przybory toaletowe lub bibeloty.

biała łazienka, żyrandol w łazience

Propozycja dla odważnych pod każdym względem - niestandardowe rozwiązania stylistyczne i funkcjonalne. Geometryczne i bardzo nowoczesne w charakterze urządzenia sanitarne oraz armatura kontrastuje z ozdobnym, połyskującym czarnym żyrandolem. Efekt oryginalności dodatkowo buduje przeszklenie oddzielające łazienkę od salonu. Przestrzenie dodatkowo może separować zaciąganą - w razie potrzeby - kotarą.

Niewielkie wnętrza uczą sztuki kompromisu. Zmuszają też do poszukiwania nietypowych rozwiązań. W małych i bardzo małych wnętrzach kłopotliwy może być już sam sposób otwierania drzwi. W takich przypadkach warto pomyśleć o drzwiach przesuwnych lub takich, które chowają się w luce pozostawionej między dwiema ściankami.

wanna z parawanem, lustro z lampą, ilustracja na ścianie w łazience

Ciekawą propozycją jest wanna z parawanem – rozwiązanie multifunkcyjne, godzi też potrzeby tych którzy preferują szybki prysznic oraz odprężającą kąpiel w wannie. Dodatkowym atutem rozwiązania jest także to, że można go dokupić do istniejącej już wanny.

A może z sauną? Nawet w budownictwie wielorodzinnym to możliwe.


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności