Czego szukasz?
Zobacz także

Dom w Rykach, wnętrze domu „HomeConcept 26”

9 zdjęć

Mieszkańcy: rodzina 2+2 Styl: nowoczesny

Sypialnia Jako wezgłowie łóżka zastosowany został zagłówek z paneli tapicerowanych, które dają miękkie oparcie podczas siedzenia. Na wprost łóżka znalazła się pojemna szafa z miejscem na telewizor. W sypialni pojawił się także kącik do czytania – wygodny fotel z podnóżkiem oraz lampą, a przy oknie nieduża toaletka z podświetlanych lustrem.

Pomieszczenie zostało zaprojektowane tak, by zależnie od potrzeb można było używać różnego rodzaju światła: oświetlenia głównego, lampy do czytania, światła w toaletce czy też delikatnego w półce pod sufitem wykonanej z karton-gipsu.

Pokój dzienny z aneksem kuchennym

Pomieszczenie zostało podzielone na 3 strefy: kuchnię, jadalnię i część wypoczynkową. W kuchni ozdobą są duże okna. Aby ich nie przysłaniać zrezygnowaliśmy z montażu szafek górnych czy półek, na ścianach pojawiła się za to farba tablicowa i wiszące doniczki na zioła.

Część jadalnianą od kuchni oddziela barek połączony z pojemną zabudową do przechowania książek i dokumentów. W strefie wypoczynkowej pojawił się duży narożnik w kształcie litery U. Żeby optycznie ukryć telewizor i dodać pomieszczeniu domowego charakteru zdecydowaliśmy się na umieszczenie wokół telewizora obrazków oraz rodzinnych zdjęć.

Pokój niemowlaka

W tym pokoju stałym elementem jest zabudowa meblowa – miejsce do przechowywania, natomiast reszta elementów wyposażenia jest mobilna, tak aby aranżacja pokoju mogła zmieniać się razem z małym właścicielem.

Na początku wyposażenie pokoju będzie stanowić: łóżeczko, komoda z miejscem do przewijania, fotel do karmienia, mały stolik z krzesełkiem oraz namiot do zabawy w kształcie tipi. Na jednej ze ścian zaprojektowaliśmy kompozycję z tablic do rysowania. Dekoracje w tym pokoju to niebieskie pompony, dywan w pastelowych kolorach oraz tapeta w kropki.

Pokój 5-latka

Przy oknie zaprojektowaliśmy duże biurko połączone z miejscem do przechowywania, a przestrzeń nad nim została zaplanowana jako miejsce na książki i notatki.

Kategoria
Projekt wnętrza mieszkalnego
Powierzchnia (m2)
140
Rodzaj wnętrza
Wnętrze domu
Rodzaj budynku
W domu
Liczba pokoi
4
Dominujący styl
Nowoczesny

Komentarze