Czego szukasz?
Zobacz także

Mieszkanie w bloku z lat 60'

5 zdjęć

Mieszkańcy: małżeństwo

Projektowane pomieszczenia: pokój dzienny z aneksem kuchennym, sypialnia, łazienka

Styl: skandynawski

Pokój dzienny z aneksem kuchennym

Dokonaliśmy całkowitej metamorfozy mieszkania. Zmieniliśmy układ ścianek działowych, kuchnia została przeniesiona do pokoju dziennego, a w pozostałym po niej pomieszczeniu zaprojektowaliśmy sypialnię. Kuchnię od pozostałych części oddziela wyspa z barkiem i zabudowa meblowa. Od strony wejścia mieści się w niej lodówka, piekarnik i mikrofalówka. Po drugiej stronie tej zabudowy, od strony przedpokoju, znalazła się szafa na ubrania wierzchnie oraz pufa i wieszak na ubrania. Ściankę TV postanowiliśmy wykorzystać jako miejsce do przechowywania, i tak telewizor został otoczony pojemną zabudową meblową z dużą półką na książki. Pod oknem znalazło się miejsce na nieduży, okrągły stolik z krzesłami. Nad pokojem dziennym zdecydowaliśmy się zastosować podświetlany sufit podwieszany, którego kształt nadaje pomieszczeniu ładnych proporcji. Główną dekoracją w tym pomieszczeniu jest ściana pokryta czerwoną cegłą rozbiórkową. Zdecydowaliśmy się na jej podświetlenie, podkreślające piękną strukturę starej cegły.

Sypialnia

Mimo niewielkiej przestrzeni w sypialni udało się znaleźć miejsce na pojemną szafę, zdecydowaliśmy się także na umieszczenie nad łóżkiem szafek wiszących. Pod oknem zaprojektowaliśmy nieduży regał na książki połączony z zabudową kaloryfera. Przytulności temu pomieszczeniu dodają kolorowe, dekoracyjne poduszki oraz meble w kolorze drewna.

Łazienka

W tym pomieszczeniu staraliśmy się maksymalnie wykorzystać przestrzeń na miejsce do przechowywania – przy drzwiach pojawiła się szafka na rzeczy gospodarcze, pod blatem umywalkowym pojemne szuflady, a nad wc szafki wiszące (żeby jeszcze powiększyć miejsce do przechowywania, zdecydowaliśmy się na zastosowanie szafek o dwóch głębokościach). Pod blatem umywalkowym zaznało się także miejsce na zamkniętą kuwetę dla kota.

Kategoria
Projekt wnętrza mieszkalnego
Powierzchnia (m2)
40
Rodzaj wnętrza
Wnętrza mieszkania
Rodzaj budynku
W bloku
Liczba pokoi
2
Dominujący styl
Skandynawski

Komentarze