PROJEKT NOWOCZESNEGO OGRODU PRZY DOMU JEDNORODZINNYM, Żelistrzewo, gm. Puck

8 zdjęć

Zaprojektowany ogród miał być wizytówką domu z zewnątrz, atrakcyjnym jego tłem, interesującym widokiem wpadającym przez okna do wnętrza oraz przede wszystkim miejscem relaksu i wytchnienia od codziennej pracy.

Główną funkcją przestrzeni miała być funkcja wypoczynkowa, z uwzględnieniem wysokich walorów estetycznych. Inwestorzy marzyli także o znalezieniu odpowiedniego miejsca w ogrodzie na stanowisko grillowe – umilające letnie wieczory, spotkania z rodziną i przyjaciółmi, jak również na szklarnię z warzywnikiem – która pozwoliłaby na własną uprawę roślin jadalnych, i to poczucie satysfakcji, które dają warzywa i owoce z własnego ogrodu.

W związku z tym, że na co dzień oboje Inwestorów pochłoniętych jest pracą, zaproponowana roślinność projektowa miała być mało wymagająca, łatwa w uprawie, a jednocześnie posiadająca wysokie walory dekoracyjne. Projektowany ogród miał być reprezentacyjny i elegancki, a jednocześnie funkcjonalny, odprężający, lekki. Idealnym rozwiązaniem było zastosowanie w ogrodzie wielu roślin trawiastych, posiadających delikatne lecz bardzo dekoracyjne ulistnienie. Obecność tych roślin, dzięki swej „wrodzonej” lekkości, sprzyja poczuciu wyciszenia, tak istotnego dla przestrzeni służących wypoczynkowi. Inspiracją był także klimat nadmorski i przeważająca w nim roślinność – cechująca się delikatnością, zwiewnością obfita w różne gatunki traw.

Więcej o tym projekcie piszemy tutaj → http://sttyk.pl/2018/04/13/w-cieniu-traw-projekt-ogrodu-zelistrzewo-2/

sttyk.pl | pracownia@sttyk.pl | 512 504 288 / 501 518 944


Projekt: Joanna Polewczak, Natalia Wańkowicz

INFORMACJE O PRAWACH AUTORSKICH: Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe (CC BY-NC-ND 4.0). Więcej informacji O LICENCJI tutaj: https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/4.0/deed.pl


Kategoria
Ogród
Zadaszenie
Altana
Styl
Nowoczesny
Powierzchnia
Średni (400-1000 m2)
Lokalizacja
Wokół domu

Komentarze