Czego szukasz?
Zobacz także

KLIMATY ORIENTALNE

20 zdjęć

Aranżując te mieszkanie wykorzystaliśmy kilka elementów bardzo charakterystycznych dla Japonii: m.in. przesuwne drzwi z przeszkleniami na wzór tradycyjnych japońskich fusuma, materac na niskim podeście zamiast tradycyjnego łóżka na wzór japońskich futon, nawiązanie do natury, kolorów ziemi i wszechobecnej prostoty i minimalizmu.

Wnętrze w stylu orientalnym to przede wszystkim otwarta przestrzeń, minimalizm, naturalne kolory i przenikanie się elementów w jedną spójną całość. Dlatego też w całym projekcie niezwykle istotną rolę odgrywa wszechobecne drewno. Dominują odcienie ziemi czyli wenge, naturalna barwiona dębowa podłoga, ciemny granit oraz drewnopodobne płytki w holu i kuchni. Aby ożywić wnętrze i dodać odrobinę nowoczesności wspólnie z Klientem zdecydowaliśmy się odważnie dobrać do elementów zabudowy stolarskiej wyrazisty kolor czerwony. Czerwień, jako kolor ognia i jednocześnie w japońskiej tradycji symbol życia i energii, dodała ciekawego kontrastu dla dominujących brązowych barw.

Na jasnych ścianach zostały zamontowane drewniane blendy imitujące konstrukcyjny podział prawdziwych domów z bliskiego wschodu. Zgodnie z ideą uwielbianej przez Japończyków prostoty ilość ozdobników i dekoracji została ograniczona do minimum. Jedyne dodatkowe elementy dekoracyjne ścian w postaci naklejek bambusa i smoka nawiązują oczywiście do azjatyckich klimatów. W oknach zamiast zasłon i firan obowiązkowo rolety w kolorystyce ziemi.

Łazienka odzwierciedla zamiłowanie Klientów do natury i kultury japońskiej. Ściany zdobią czarne, imitujące naturalny czarny kamień duże oraz jasne, do złudzenia wyglądającą jak maty bambusowe, płytki ceramiczne.

Wolnostojąca wanna z ręcznie malowanym kwiatem wiśni jest nie tylko praktycznym miejscem kąpieli ale tez niewątpliwie głównym elementem dekoracyjnym łazienki. Ceramika sanitarna obowiązkowo o najbardziej zbliżonych naturze obłych kształtach. Całości efektu dopełnia niezwykle piękna armatura o naturalnych kształtach i formie.

Kategoria
Projekt wnętrza mieszkalnego
Powierzchnia (m2)
80
Rodzaj wnętrza
Wnętrza mieszkania
Rodzaj budynku
W bloku
Liczba pokoi
3
Dominujący styl
Nowoczesny

Komentarze