Końcówka wyprzedaży ⏰ Weekend promocji do -75%
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Meble i dodatki w intensywnych kolorach

Latem czujemy wyjątkową potrzebę wprowadzenia do naszych domów radosnych, energetycznych kolorów, które będę współgrały z tym, co widzimy za oknem: słoneczną aurą, kwitnącymi roślinami, kolorystyką nieba, a także wrażeniami przywiezionymi z wakacji.

Oto kilka naszych pomysłów na wnętrza z kolorem oraz porad aranżacyjnych, które pokazują, jak wprowadzić meble i dodatki w intensywnych barwach, by tworzyły spójną całość z aranżacją mieszkania.

Kolor przewodni, dominujący. Osoby ceniące odważne wnętrza, w których atmosferę budują motywy graficzne, mogą pozwolić sobie na wprowadzenie intensywnego koloru w dużej ilości. W prezentowanej kuchni czerwień dominuje, dzięki czemu wnętrze jest wyraziste i oryginalne.

Jeden wyrazisty przedmiot w intensywnym, nasyconym kolorze jako kontrapunkt dla klasycznej, ponadczasowej aranżacji mieszkania. Wybieramy jedną rzecz - naszą gwiazdę we wnętrzu - i za jej pośrednictwem wprowadzamy ulubiony, odważny kolor. Zadbajmy o jej należyte wyeksponowanie - czyste tło oraz jakość tej rzeczy - będzie bowiem przykuwała uwagę - musi być dobra gatunkowo.

Kilka drobnych dodatków w intensywnym kolorze (jednym), które przewijają się w całej aranżacji mieszkania jako motyw przewodni. W prezentowanym mieszkaniu całość aranżacji buduje klasyczne zestawienie bieli i czerni. Nie jest nudno za sprawą intensywnej żółci, która pojawia się bardzo oszczędnie, ale jakże efektownie - jako wieszak i linia zdobiąca drzwi.

Fotel NIKKI, czarno-ciemnoszary

Fotel NIKKI, czarno-ciemnoszary

1299 zł

Barwny patchwork - czyli układanka stworzona z kilku zdecydowanych kolorów. Propozycja dla miłośników koloru i energetycznych wnętrz aranżowanych ze sporą dawką dobrego humoru. Potraktujmy swoje mieszkanie jak białe płótno do zamalowania ulubionymi kolorami - zupełnie jak właściciel prezentowanego lokum. Intensywne kolory ścian i drzwi - pozornie do siebie nie pasują, ale jako całość tworzą interesujący kolaż - tło dla zachowawczego kolorystycznie wyposażenia.

Interesująca paleta odcieni i faktur. Zdecydujmy się na kolor, który wprowadzimy w większej dawce - ale w różnych odcieniach lub pod postacią przedmiotów o różnych fakturach. W tym salonie czerwień ma wiele twarzy - od przytulnej, miękkiej (sofa) poprzez lśniącą, elegancką (akcent na stoliku kawowym), po wręcz nieco dramatyczną, symboliczną (kabel od lampy wiszącej, wyeksponowany na tle czarnej ściany).

Nawiązuj! Tworząc aranżację jednego z wnętrz, nawiązuj do tego, co będzie działo się w kolejnym. W tej sypialni mamy kolorystyczną zapowiedź (w postaci stolika i szafki wiszącej) tego, co pojawi się w łazience - czyli czerwieni goszczącej w sporej dawce.

Komponuj duety kolorystyczne. Wybierz dwie barwy, które lubisz i wprowadzaj je pod postacią skomponowanych w duety mebli i dodatków, np. tapicerka krzeseł w jadalni i poduszki rzucone na sofę w salonie. Osiągamy wówczas efekt spójnej, harmonijnej aranżacji.

Kwiatowe motywy pozwalają wprowadzić sporą dawkę kolorów. To prosty sposób na ocieplenie wnętrza i nadania mu domowego charakteru.


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności