⌛ Ostatni dzień promocji! CYBER MONDAY do -75%
Czego szukasz?
Zobacz także
MAXFLIZ
MAXFLIZ
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Trendy we wnętrzach: płytki wielkoformatowe

Stanowią doskonałe tło dla minimalistycznych aranżacji i podkreślają nowoczesny charakter przestrzeni, tworząc jednolite powierzchnie do złudzenia przypominające kamień, metal, a nawet drewno. Płytki wielkoformatowe szturmem wdzierają się do polskich domów, podbijając serca miłośników designu.

Wielki format, wielki efekt

Obecność płytek ceramicznych i gresowych w naszych domach wydaje się dziś czymś całkowicie naturalnym i powszednim. Cenimy je ze względu na trwałość, łatwość eksploatacji, stanowią idealne rozwiązanie w pomieszczeniach o dużej wilgotności.

Nowe trendy w projektowaniu wnętrz, stawiające na lekkość, prostotę form i otwarte przestrzenie umożliwiają im odegranie nowej, większej roli. Płytki w wielkich formatach dobrze komponują się nie tylko z wnętrzami minimalistycznymi podkreślając ich nowoczesny charakter, ale również rustykalnymi czy glamour. Przy użyciu płytek wielkoformatowych XXL możemy uzyskać gładkie, niemal bezspoinowe powierzchnie pasujące do każdego wystroju wnętrza. A wybierać możemy z niemal nieograniczonej liczby wzorów, faktur i kolorów.

Wielkoformatowe płytki to rozwiązanie nie tylko dla łazienek czy salonów. W kuchni dzięki nim tworzy się ciekawa alternatywa dla monolitycznych blatów kamiennych czy sztucznych laminatów. Wystarczy zlew czy płytę kuchenną wbudować w płytkę wielkoformatową by uzyskać gładką, estetyczną powierzchnię.

Warto wspomnieć, że płytki wielkoformatowe XXL to nie tylko wnętrza. Doskonale wyglądają na elewacjach, tym bardziej, że nowoczesny design zmienia postrzeganie zewnętrznej bryły domów jednorodzinnych i budynków użyteczności publicznej.

Płytki wielkoformatowe, a efekt betonu i stali

Zwolennicy minimalistycznych i surowych aranżacji najlepiej czują się we wnętrzach industrialnych i loftowych, których nieodłącznym elementem są betonowe powierzchnie.

Producenci betonopodobnych płytek starają się, by ich wygląd był jak najbardziej zbliżony do surowego materiału, stąd charakteryzują się one przetartymi kolorami z szerokiej gamy szarości, niejednorodną strukturą i matowym wykończeniem. Płytki wielkoformatowe imitujące beton są idealnym pomysłem na wykończenie podłogi, ściany, blatu kuchennego i elewacji.

Dla zwolenników industrialnego klimatu stworzono zachwycające płytki pokryte metalicznym szkliwem do złudzenia przypominającego stal nierdzewną, patynowaną miedź, a nawet pokryte rdzą żelazo. Wymiary w jakich są dostępne pozwalają na wyłożenie elewacji, ścian wewnętrznych oraz podłóg, gwarantując spektakularny efekt.

Kamienny szyk w wielkim formacie

Posadzka z kamienia naturalnego wydaje się być najtrwalszym i jednocześnie najbardziej ekologicznym rozwiązaniem. Nie oznacza to jednak, że jest niezniszczalna. Kamień przebarwiają wszelkie kwasy, w tym ocet i kwasy owocowe, a także środki chemiczne używane do jego czyszczenia i konserwacji. Ponadto, im bardziej porowata struktura kamienia, tym trudniej będzie z niego usunąć plamy.

Płytki imitujące kamień są atrakcyjną alternatywą dla naturalnych materiałów, ponieważ odznaczają się większą odpornością na działanie środków chemicznych i zabrudzeń. Oferta producentów jest bardzo szeroka. Znajdziemy zarówno polerowane gresy tworzące jednolite powierzchnie przywodzące na myśl marmur i matowe płytki przypominające granit oraz takie, których struktura oraz kolorystyka do złudzenia przypomina piaskowiec czy kamienie półszlachetne jak onyx.

O czym pamiętać gdy skusi Cię wielki format?

Płytki wielkoformatowe pasują przede wszystkim do dużych pomieszczeń - takich jak podłoga przedpokoju, kuchni czy łazienki. Znakomicie odnajdzie się w miejscach publicznych czy biurowych. Elegancja i doskonały wygląd powierzchni pokrytych tym materiałem świadczy na korzyść wielkiego formatu we wnętrzu. Jeżeli zdecydujemy się na zakup pamiętajmy, że bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie podłoża – szczególną uwagę należy zwrócić na jego wyrównanie.


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności