Funkcjonalne rozwiązania w bateriach kuchennych

Nowoczesna kuchnia powinna posiadać przede wszystkim funkcjonalne wyposażenie. Obok mebli, niezbędnych sprzętów takich jak lodówka czy kuchenka ważną rolę w tym jakże istotnym dla wszystkich domowników pomieszczeniu, pełnią baterie kuchenne.

Innowacyjne rozwiązania zastosowane w bateriach cieszą się coraz większym uznaniem użytkowników. W grupie tej są na przykład takie, które służą oszczędzaniu wody, a tym samym domowych wydatków.

druciana miska na owoce, drewniana ściana w kuchni, czarny blat kuchenny

Zainteresowani oszczędzaniem wody w gospodarstwach domowych mogą wybrać baterie kuchenne należące do linii VerdeLine. VerdeLine to kompletny i nowoczesny produkt marki Ferro, oparty na bezpiecznej dla środowiska technologii, która zapewniając oszczędność wody i energii, przynosi użytkownikowi zauważalne korzyści finansowe.

W kolekcji VerdeLine na szczególną uwagę zasługują baterie zlewozmywakowe stojące oznaczone certyfikatem EU Ecolabel: Cassino VerdeLine – charakteryzująca się interesującym designem, ze skośnie nachyloną ku zlewozmywakowi wylewką, Veneto VerdeLine o ciekawej linii wzorniczej opartej na harmonijnie skomponowanych płaszczyznach kwadratu i prostokąta i Genova VerdeLine o plastycznej, giętej linii i ergonomicznym kształcie. Baterie cechuje doskonała jakość oparta o innowacyjną technologię i europejskie komponenty służące ponad 50% redukcji zużycia wody, takie jak: regulator ceramiczny z ogranicznikiem przepływu i systemem kontroli ciepłej wody oraz perlator najnowszej generacji z funkcją łatwego usuwania kamienia wapiennego easy clean. Natężenie przepływu kształtuje się, w zależności od modelu, od 4,5 do 6 litrów wody na minutę, podczas gdy w standardowej baterii wynosi około 12 - 16 litrów w ciągu minuty.

Praktycznym rozwiązaniem znacznie ułatwiającym kuchenne prace są baterie wyposażone w wyciągane rączki natrysku.

Do grupy takich urządzeń należy Modena, elegancka bateria kuchenna z obrotową wylewką i wyciąganą rączką natrysku o dwóch strumieniach: normalnym i rozproszonym. Za pomocą przycisku znajdującego się na wylewce z łatwością można zmienić rodzaj strumienia. Rozproszony doskonale sprawdzi się na przykład podczas konieczności dokładnego umycia warzyw. Pokryta ładną chromowaną powłoką posiada ergonomiczny kształt i dobre proporcje, które zapewniają swobodę i komfort użytkowania.

Baterie z wyciąganą rączką natrysku poza swoimi walorami użytkowymi posiadają także atrakcyjny design. Znajdują zastosowanie w każdej kuchni niezależnie od jej wystroju i wielkości.

czarny blat kuchenny, metalowy zlewozmywak, metalowa bateria kuchenna

Wśród innych rozwiązań cieszących się zainteresowaniem użytkowników znajdują się również te, które ułatwiają zamontowanie baterii w nietypowych miejscach.

Dla kuchni, w której zastosowano niestandardowe rozwiązania aranżacyjne takie jak na przykład zlewozmywak umieszczony tuż pod oknem doskonałą propozycją będzie bateria zlewozmywakowa należąca do kolekcji Metalia 57. Bateria posiada składaną obrotową wylewkę z blokadą, co umożliwia pełne otwarcie okna. Zaopatrzona została w regulator ceramiczny i pokryta chromowaną powłoką. Elegancka, o łagodnym opływowym kształcie świetnie zaprezentuje się w nowoczesnych i klasycznych kuchniach.

bateria zlewozmywakowa Ferro

Baterie zlewozmywakowe, praktyczne i komfortowe w użytkowaniu, o ciekawej linii wzorniczej są bardzo cenionym elementem wyposażenia domu. Wzbogacone o funkcjonalne i innowacyjne rozwiązania stanowią doskonałą propozycję do każdego kuchennego wnętrza.

www.ferro.pl

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Kuchnia
Zobacz więcej artykułów w kategorii Kuchnia
Komentarze

Zobacz więcej produktów