Zawsze modny beton!

Jak sprawić, by nasz dom był doskonały i niezmienne nas zachwycał? Czy istnieją sposoby podniesienia atrakcyjności aranżacji? Z tymi pytaniami rozpoczynamy naszą podróż do świata wnętrz. Dodajmy, że pełnego pułapek i dylematów. Wszyscy przecież pragniemy urządzić „cztery kąty” zgodnie z aktualnymi trendami oraz marzymy o estetycznych, schludnych i ciekawych przestrzeniach. Szukając inspiracji zwróćmy uwagę na popularne motywy. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – są po prostu najlepsze!

płyty betonowe w łazience

Szarość w roli głównej

Wyobraźcie sobie szare, betonowe ściany. Estetyka loftów nie jest jedynie domeną stylu industrialnego, ale i nowoczesnego czy eklektycznego. Podobnie jak cegła czy kamień dekoracyjny, beton uplasował się we współczesnych kanonach architektonicznych i znajduje się w czołówce najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych. Mimo surowości możemy, dzięki niemu, stworzyć przytulne i estetyczne wnętrze, pełne tonalnych i geometrycznych przejść. Warto przecież pamiętać, że nie musimy zamykać się na standardowy, prostokątny czy kwadratowy kształt płyt betonowych. Szalenie modnym motywem stają się płyty cięte w różne figury geometryczne, łączone różnymi odcieniami szarości.

Beton architektoniczny jest doskonałym rozwiązaniem we wnętrzach. Łączy się z cegłą oraz innymi elementami wykończeniowymi takimi jak drewno czy stal. Inspirowany fabrycznymi przestrzeniami doskonale skomponuje się z nowoczesnymi meblami – ciemną sofą, drewnianym stolikiem, naturalną komodą. Szerokie spektrum możliwości to nie jedyny atut betonu. To idealny materiał, który możemy położyć niemalże w każdym miejscu – salonie, sypialni, kuchni, łazience, przedpokoju, a nawet gabinecie czy biurze. Pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzać z jego ilością w małych pomieszczeniach. Mimo pięknego wyglądu nadmiar dekoru spowoduje poczucie ciężkości. Dlatego warto łączyć go z innymi efektami ściennymi.

Efekt doskonały

Aranżując stylowe wnętrza podejmujemy setki decyzji, dobieramy dekoracje, meble i inne detale w nadziei, że stworzymy miejsce szczególne. Dom to przecież najważniejsza inwestycja. Inwestycja w dobre samopoczucie. Beton architektoniczny na długie lata pozostanie w czołówce materiałów wykończeniowych. Zatem jeśli szukacie ponadczasowego efektu to wybierzcie betonową ścianę i bawcie się geometrią oraz fakturą.

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Dekoracja ścian
Zobacz więcej artykułów w kategorii Dekoracja ścian
Komentarze

Zobacz więcej produktów