Pomysł na ścianę w kuchni

Aranżacja kuchni to prawdziwe wyzwanie. Często brakuje nam wiedzy czy pomysłu na urządzenie jednego z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. Doskonale urządzona kuchnia musi przecież zachwycać wizualnie i jednocześnie być bardzo praktyczna. I tak wybieramy odpowiednio wyprofilowane blaty, kupujemy pojemne szafki, skupiamy się na wygodnych rozwiązaniach w naszych meblach kuchennych. Zapominamy wtedy o ścianach i podłogach, które wbrew pozorom również mogą być i funkcjonalne i designerskie. Całokształt naszej aranżacji to przecież suma wielu elementów.

ściana z cegieł do kuchni, ceglana ściana kuchenna

Ceglana ściana jest dobrą propozycją dla stylowych i ponadczasowych kuchni. Cegła posiada niezwykłe właściwości i wygląda wyjątkowo estetycznie w różnych pomieszczeniach. W łazience, salonie, sypialni czy przedpokoju, podobnie jak w kuchni, znajdzie swoje zaszczytne miejsce ocieplając i dodając dynamiki naszym aranżacyjnym kreacjom. Jednocześnie pasuje do wielu stylów, dlatego jeśli zależy nam na uniwersalności powinniśmy wybrać ten konkretny dekor ścienny. W efekcie możemy urządzić wnętrze kuchni w stylu industrialnym, skandynawskim, rustykalnym, vintage, prowansalskim, nowoczesnym, minimalistycznym czy romantycznym. Warto wtedy pamiętać, że decydując się po jakimś czasie na radykalną zmianę nie musimy wymieniać ceglanej ściany. W przypadku płytek ceramicznych nie mamy takiego komfortu.

ceglana ściana w kuchni, ściana z cegieł

Cegłę możemy zestawiać z drewnem, szkłem czy laminatem, materiałami często występującymi w kuchniach. Co najważniejsze nie musimy zamykać się na kolor czerwony. Cegła występuje w kilku ciekawych kolorystykach, które dopasujemy do różnych stylistyk i barw frontów naszych mebli. Często występujące w kuchniach biele połączymy z cegłami w kolorze szarym i czerwonym, szarości zestawimy z bielą. Jedynie co nas ogranicza to wyobraźnia.

Mając na uwadze środowisko panujące w kuchni cegła jest wprost idealnym dekorem ściennym. Odporna na trudne warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne często staje się elementem dekoracyjnym elewacji. W kuchni gdzie nie panują aż takie „spartańskie warunki” jak na zewnątrz sprawdzi się wręcz doskonale. Poza tym cegła jest idealnym izolatorem akustycznym i termicznym co w kuchni jest dodatkowym atutem. I na koniec warto powiedzieć o jeszcze jednej właściwości. Jeśli urządzamy wnętrza przy pomocy cegły wprowadzamy szczególny mikroklimat do wnętrza, który jest dobry dla naszego zdrowia.

Zainspirujcie się z Elkamino Dom!
ściana z cegły, ściana z cegieł w kuchni

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Kuchnia
Zobacz więcej artykułów w kategorii Kuchnia
Komentarze

Zobacz więcej produktów