Weekendowe okazje! Stoliki do -60% ☕
Czego szukasz?
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Jak zrobić oryginalne etykiety do ziół?

Zastanawialiście się kiedykolwiek nad uprawą własnych ziół?

Tak naprawdę własny domowy ogródek z ziołami jest w zasięgu ręki każdego. Niezależnie czy jesteś właścicielem ogrodu, balkonu czy nasłonecznionego parapetu. Uprawa ziół ma wiele zalet, a dbanie o doniczkowy ogródek jest niezwykle proste. Dzięki niemu możemy mieć pod ręką świeże zioła oraz mamy pewność, że pielęgnowane przez nas rośliny nie posiadają sztucznych nawozów. Czyli samo zdrowie ; ) Ale co zrobić, gdy posadzimy tyle rodzajów ziół, że nie pamiętamy, które są które? Na pomoc przychodzi homebook.pl prezentując prosty i cudowny sposób na oznaczenie swoich upraw ;) Szukasz pomysłu na oryginalne etykiety? Zapraszamy do poniższego artykułu ; )

źródło: http://sayyes.com/
źródło: http://sayyes.com/

Potrzebujemy:

• Papieru do pieczenia

• Nożyczek

• Gliny samoutwardzalnej

• Foremek do wycinania ciasteczek w kształcie zwierząt

• Pistoletu do kleju

• Drewnianych patyczków (np. po lodach na patyku : ) )

• Stempla

• Wałka do ciasta

Zaczynamy !

I. Pierwszym krokiem jest rozwałkowanie gliny samoutwardzalnej na papierze do pieczenia za pomocą wałka. Wałkuj ją do momentu, aż całość osiągnie grubość ok. 5 mm.

II. Następnie za pomocą foremki do ciastek odciśnij kształt zwierzaka na rozwałkowanej glinie.

III. Gdy kształt Twojego zwierzaczka został odciśnięty na rozwałkowanej glinie, kolejnym krokiem jest odciśniecie na nim stempla z nazwą wybranego zioła.

IV. Powtarzaj te czynności do momentu, aż wszystkie z zaplanowanych etykiet zostaną odciśnięte i będę posiadały swoją nazwę, np. bazylia, oregano, mięta.

V. Odciśnięte etykiety pozostaw do wyschnięcia zgodnie z zaleceniami producenta. Długość schnięcia jest zależna od tego jakiej firmy gliny używasz.

źródło: http://sayyes.com/
źródło: http://sayyes.com/

VI. Kolejnym krokiem jest przygotowanie drewnianych patyków. Obetnij z jednej strony ich końcówki za pomocą nożyczek tak, aby ich dolna część tworzyła grot. Dzięki temu łatwiej będzie wbić je w ziemię.

VII. Przycięte patyki, za pomocą pistoletu z klejem przymocuj do wyciętych z gliny form zwierząt. Poczekaj aż klej wyschnie i…..

VIII. Gotowe ! ;) Dzięki etykietą nie pomylisz swoich ziół !

Przekonaliśmy Cię do założenia ziołowego ogródka? Decyzja podjęta! Ale jakie zioła wybrać?

Zioła dzielą się na jednoroczne, najbardziej popularne z nich to między innymi: bazylia, koper, majeranek i cząber. Natomiast zioła dwuletnie cieszące się największym uznaniem to: pietruszka i kminek. Najbardziej popularne z ziół wieloletnich jest oregano, mięta, melisa, tymianek oraz rozmaryn.

Zioła możemy wysiać z nasion w odpowiednim dla każdego rodzaju czasie lub kupić gotowe sadzonki, które przesadzimy do doniczek. Należy pamiętać, aby większe zioła posadzić w oddzielnych doniczkach, ponieważ ich korzenie zajmują dużo miejsca.

Jak dbać o mój ziołowy ogródek?

Uprawa ziół nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Aby nasz ogródek, był piękny i zdrowy podstawą jest podlewanie. Codzienne dostarczanie wody jest bardzo ważne. Roślinki należy podlewać codziennie w małych ilościach, tak aby ziemia w którą są włożone była cały czas wilgotna. Jednak trzeba być ostrożnym żeby ich nie przelać. Strumień podlewający zioła powinien być niewielki, dzięki temu uda nam się uniknąć uszkodzeń roślin i nie wypłukiwać ziemi z doniczki. Od czasu do czasu warto też spryskać liście swoich ziół wodą. Miejsce w którym ma znajdować się Twój ogródek powinno być możliwie jak najbardziej nasłonecznione. Jeśli chcesz, aby Twoje zioła posiadały bardzo dużą ilość liści, zwróć uwagę na zalążki kwiatów i zrywaj je. Dodatkowo do dań dodawaj liście ziół zerwanych z górnej części krzaczka, dzięki temu Twój ogródek będzie się rozrastał. W momencie w którym aktualnie nie korzystasz ze swojego ogródka pamiętaj o przycinaniu krzaczków.

Wybrane przez nas zioła możemy z powodzeniem uprawiać w domu, używając do tego doniczek, drewnianych skrzynek, które nie dość, że będą domem dla naszych ziół to dodatkowo będą zdobiły parapet. Dodatkowo uprawa ziół w doniczkach na balkonie ma taką zaletę, że podczas okresu zimowego będziemy mogli przenieść je do pomieszczenia, gwarantując im ochronę przed zimnem.

Spodobał Ci się pomysł? Podziel się tym z nami w komentarzach ; )


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności