Zachwyć się pięknem betonu!

Lofty od wielu lat zachwycają architektów i kreatorów. Pomieszczenia pełne światła przyciągają minimalistyczną elegancją. Mimo że typowe wnętrza pofabryczne są rzadkością, możemy pozwolić sobie na styl industrialny w zwykłych domowych przestrzeniach.

Architektura uwielbia bawić się formą. Geometria zyskuje sympatyków na całym świecie. Nawiązująca do starożytności filozofia złotych proporcji i linii coraz częściej pojawia się na salonach. Ściana betonowa jest nawiązaniem i ukłonem w stronę klasyki. Ponadczasowy kształt płytki i szarości powierzchni doskonale odnajdą się we wnętrzach nowoczesnych z nutką awangardy.

betonowa ściana w salonie

Garść pomysłów na wnętrze z betonem w roli głównej

Współczesny loft pełen jest ciepła i przytulności. Prócz niesamowitych ścian uzupełniony jest przyjemnymi dla oka dodatkami. Stylowa szara sofa, drewniane komody o miłej fakturze i grube dywany nadają pomieszczeniu domowego charakteru. Wbrew pozorom surowość miejskich, fabrycznych przestrzeni jest obecnie „udomawiana”. Szara, betonowa ściana miesza się z typowo domowymi akcentami. Meble nie muszą być nawiązaniem do stylu, a prezentować coś zupełnie odmiennego. Eklektyzm łamie wszelkie zasady.

Co najważniejsze beton znajdzie swoje odzwierciedlenie w meblach i dekoracjach. Nie bójmy się łączyć typowo industrialnego materiału z innymi dekorami loftowymi. Beton idealnie komponuje się z drewnem, szkłem i cegłą. Ten ostatni ścienny dodatek wspaniale kontrastuje z szarością betonowej faktury. Doskonale odnajdzie się w mocno nowoczesnych aranżacjach i męskich stylizacjach.

Szalenie modne w ostatnim czasie jest mieszkanie odcieni i wielkości płyt betonowych. Ciemniejsze i jaśniejsze odcienie tworzą ścianę trójwymiarową i nawiązującą do wcześniej wspomnianej geometrii. Ściana udekorowana w taki sposób uświetni wyjątkowy salon lub stanie się pięknym uzupełnieniem bardzo awangardowej i nowoczesnej kuchni. Podobny efekt osiągniemy łącząc płyty różnych wielkości. Przenikające się powierzchnie są hitem najbliższych sezonów.

Zainwestuj w ciekawą ścianę

W aranżowaniu wnętrz liczy się pomysłowość. Mieszkanie pełne niespodzianek i zachwycających detali sprawia, że częściej pragniemy w nim przebywać. Kreatywne otoczenie nastraja pozytywnie i wywołuje miłe emocje. Aby osiągnąć aranżacyjny sukces warto wykorzystać każdą przestrzeń. Ściany, podłogi i sufity aż proszą się o wyjątkową oprawę. W Elkamino Dom znajdziemy już topowe rozwiązania, którymi udekorujemy w wyjątkowy sposób kuchnie, łazienki, salony, przedpokoje i sypialnie.

elkaminodom.pl

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Dekoracja ścian
Zobacz więcej artykułów w kategorii Dekoracja ścian
Komentarze
Z betonem pięknie komponuje się szkło. Takie połączenie można uzyskać wstawiając szklane drzwi lub balustrady zamiast standardowych drewnianych. Takie właśnie szklane elementy wnętrza można znaleźć na przykład tutaj: http://www.republikaszkla.pl/
  • Dodano 4 lata temu

Zobacz więcej produktów