Odkryj konsole do przedpokoju i salonu już od 199zł 👀
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

10 pomysłów na oryginalny nowoczesny salon

Jak urządzić nowoczesny salon, by nie był nudny i standardowy? Każdy, kto mierzy się z tym problemem, marzy bowiem o wnętrzu, które będzie sprzyjało wypoczynkowi w gronie rodziny, a w razie odwiedzin gości, będzie miało charakter reprezentacyjny. Zdradzamy więc, jak połączyć wygodę z atrakcyjnymi rozwiązaniami aranżacyjnymi, by cieszyć się oryginalnie urządzonym wnętrzem.

Przygotowaliśmy 10 najciekawszych pomysłów na aranżację nowoczesnego salonu. Każdy z nich gwarantuje, że wnętrze nie będzie nudne, a spójne i dostosowane do naszego gustu. Zobacz, po jakie rozwiązania można sięgnąć, urządzając nowoczesne mieszkanie:

Cegła - pomalowana na biało lub surowa to idealne tło dla prostych w formie nowoczesnych mebli. Idealnie wyeksponuje również industrialne oświetlenie i dodatki. Ceglasta ściana to pomysł na salon z charakterem, w którym dobrze czuje się sztuka (obrazy, rzeźby, grafiki) i oszczędne formy wyposażenia.

Surowy beton to idealna baza dla nowoczesnej, minimalistycznej aranżacji. Betonową ścianę można tak jak na zdjęciu dopełnić wyposażeniem w zbliżonej kolorystyce - oscylującej wokół szarości, ale można też odważyć się na kontrastujący, barwny akcent jak czerwony dywan czy turkusowy fotel.

Biblioteczka sercem salonu. Każdy bibliofil poczuje się dobrze w tym wnętrzu. Białe półki na książki eksponują imponującą kolekcję. Dzięki neutralnej kolorystyce wnętrza opartej na bieli i szarościach, kolorowe grzbiety książek stanowią barwną, atrakcyjną dla oka mozaikę.

Nowoczesność kocha glamour. Elementy stylu glamour idealnie dogadują się z nowoczesnymi, lśniącymi materiałami i prostymi formami mebli. To udane i wysmakowane zestawienie, ponieważ osiągamy równowagę pomiędzy patosem dawnych form i oszczędnością nowoczesności.

A może antresola? Dlaczego nie! Pod warunkiem, że dysponujemy wysokim wnętrzem - nasz salon możemy zaaranżować dwupoziomowo i na antresoli umieścić strefę relaksu lub kącik do pracy.

Otwarta, reprezentacyjna przestrzeń wypoczynkowa. To propozycja skierowana do posiadaczy domów lub apartamentów o dużym metrażu. Salon, o którego urodzie stanowi piękne tło w postaci: podwieszanego, napinanego sufitu z efektem lustrzanym, podłogi z ciemnego drewna egzotycznego, ścian w głębokich kolorach i różnych fakturach (na części z nich pojawia się beton). Wyposażenie ograniczone jest do minimum - czyli kompletu wypoczynkowego. Idealnie przemyślane ściany i podłogi niemal „ubierają to wnętrze”.

Jatobe Titicaca Molti

Jatobe Titicaca Molti

Modna prostota. Połączenie: bieli, szarości i surowego drewna podbiło nasze salony. Nic dziwnego, pozwala bowiem osiągnąć świeżą, czystą aranżację. Taką przestrzeń idealnie dopełniają równie modne plakaty z liternictwem, grafiki. Można też wprowadzić tutaj kolor - pięknie zagrają tu pastelowe, pudrowe odcienie różu i mięty.

Przeskalowane rozmiary i odważne kolory. Nowoczesny salon, w którym wyposażenie ma proste, regularne formy i kształty nie jest nudny za sprawą kilku odważnych detali: lamp o przeskalowanych rozmiarach, w tym jednej soczyście żółtej, oraz dodatków w intensywnych barwach - poduszek i ogromnego obrazu ustawionego na podłodze.

Salon z kolorem - głównym, dominującym - w tym przypadku to czerwień, ale tylko od nas zależy, która barwa będzie bohaterem wnętrza. Wystarczy zbudować neutralną bazę, do której dodamy kolor - nasz ulubiony, budzący dobre emocje.

Ogień i światło. Kominek zbuduje w salonie niepowtarzalną, ciepłą aurę. A gdy dołożymy do tego piękne oświetlenie - w tym przypadku nastrojowe kule - otrzymamy przytulną, domową przestrzeń.


Inne artykuły w tej kategorii