Czego szukasz?
Zobacz także
IKEA
IKEA
Opublikowany:  

Powrót do szkoły. Jak urządzić pokój dziecka?

Kiedy pojawiają się dzieci, wiesz, że Twój dom już nigdy nie będzie taki sam. Będzie musiał podołać wielu wyzwaniom – od zapewnienia bezpieczeństwa raczkującym maluchom po stworzenie przestrzeni, w której nastolatek zrealizuje swoje pasje.

Dzieci to największa radość, ale i ogromny obowiązek. Jak wychować malucha na pełnego pasji i kreatywnego człowieka? Jak stworzyć dziecku odpowiednie warunki do rozwoju i nabywania wiedzy potrzebnej w dorosłym wieku? Jak powinien zmieniać się pokój wraz z dorastaniem pociechy? W IKEA wiemy, że ci najmniejsi mieszkańcy domów potrzebują przestrzeni, która pozwoli rozwinąć skrzydła. Mamy rozwiązania idealne dla każdej grupy wiekowej i na każdą kieszeń. Poza tym uwielbiamy inspirować!

Łatwy powrót do szkoły!

Szkoła tuż tuż. Sierpień to idealny moment na remont pokoju dziecka. Siądź razem ze swoją pociechą i stwórz z nią wymarzoną przestrzeń pełną sprytnych rozwiązań. Zapewnij swojemu dziecku wspaniały start w szkole przy pomocy wszystkich niezbędników - od funkcjonalnych mebli po zabawne dekoracje. Nauka nie musi się źle kojarzyć. Funkcjonalne biurka i sprytne szafki sprawią, że wszystko będzie na wyciągnięcie ręki i bardzo praktycznie zaaranżowane. Stwórz kreatywny kącik. Biurka, krzesła i zabawne meble tworzą przestrzeń do wielkich pomysłów.

Pierwsze kroki w szkole

Pokój dziecka to jego królestwo. Pamiętaj o tym urządzając dziecku wymarzoną przestrzeń. W kreatywnym miejscu Twoja pociecha będzie lepiej odpoczywała, nabywała potrzebną wiedzę i rozwijała pasje. Pozwólmy z radością dorastać maluchowi. Prócz tipi postawionego w rogu pokoju czy kolekcji kolorowych farb schowanych w pudełkach stwórzmy mu miejsce doskonałe i do nauki i do zabawy. Nauka przez zabawę jest najlepszym sposobem na poszerzanie horyzontów.

Jak urządzić pokój dziecka wczesnoszkolnego? To nic trudnego! Stawiające pierwsze kroki w szkole maluchy potrzebują zorganizowanej przestrzeni do odrabiania lekcji (lub gry na komputerze). Niezbędnymi elementami pokoju ucznia jest biurko i wygodne skrytki na książki, podręczniki czy długopisy. Meble wcale nie muszą być sztampowe! Świetnym pomysłem są biurka mające mnóstwo sprytnych funkcji, takich jak wbudowane schowki na kable czy nadstawki. Do tego dobierzmy krzesło, którego siedzisko ma regulowaną wysokość i może rosnąć wraz z dzieckiem. Miejsce do nauki musi być odpowiednio oświetlone. Lampka stołowa pozwoli małemu odkrywcy na dalekie podróże z ulubioną lekturą, a początkującemu malarzowi na tworzenie prawdziwych arcydzieł. Pamiętaj o dodatkowej przestrzeni do przechowywania. Półki, szafki, szafy pozwolą zachować porządek oraz schować różne ważne skarby. Pozwól dzieciom na rozwijanie pasji i zainteresowań!

Pokój dla nastolatka

Nastoletniość to czas odkrywania swoich pasji, spędzania czasu z rówieśnikami i snucia planów na przyszłość. Pokój nastolatka musi pomieścić jego hobby, miejsce do nauki, a czasem także przyjaciół zostających na noc. Granica między „fajne“ a „straszne“ jest cienka – dlatego na zakupy warto wybrać się wspólnie! Prócz wygodnego biurka i łóżka w pokoju starszego dziecka przyda się pojemna szafa. W IKEA znajdziesz rozwiązanie na każdy nastoletni dylemat. Łóżko z dodatkowym miejscem na spanie czy biurko zmieniające się w okamgnieniu w stylową toaletkę. Pomysłów na organizację przestrzeni dla nastolatka jest mnóstwo! Pozwól mu na samodzielność i stworzenie własnej oazy, do której z przyjemnością będzie wracał.

Rodzeństwo na jednej przestrzeni

Pokój dzielony na dwoje bywa źródłem konfliktów. Mimo to urządzenie pokoju dla rodzeństwa nie jest takie trudne jak Ci się wydaje. Wyznacz przestrzeń i zaakcentuj indywidualność. Dwa biurka postawione w różnych rogach pokoju czy dwupiętrowe łóżko powinno rozwiązać spory. Możesz podzielić wnętrze na dwie części lub sprawić aby rodzeństwo świetnie czuło się we własnej przestrzeni tworząc im poczucie prywatności. Przesuwana kotara pomiędzy połówkami pokoju czy regał z książkami sprawi, że rodzeństwo nabierze wobec siebie odpowiedniego dystansu. Jeśli nie posiadasz wystarczającego metrażu na postawienie działek z pomocą przyjdą meble systemowe STUVA. Zaprojektujesz je samodzielnie i dopasujesz do wielkości pokoju. Łóżko połączone z biurkiem także może być ciekawym pomysłem na "konflikty terytorialne". Nie zapomnij o przechowywaniu! To również pole do siostrzanych i braterskich kłótni. Podobnie jak w pokoju urządzanym dla jednej pociechy i tutaj przydadzą się ściśle podzielone półki i szafki. Dzieci będą mogły schować przedmioty w odpowiednich miejscach.

Miejsce, w którym można wszystko zrobić

W IKEA mamy rozwiązania na wszystkie wnętrza. Nasze meble dla dzieci to nie tylko praktyczne miejsce do snu i zabawy, ale także pomoc w tworzeniu osobistej przestrzeni i pokazaniu, kim się jest. Powrót do szkoły nie musi być taki straszny jeśli urządzisz przestrzeń będącą idealnym odzwierciedleniem osobowości dzieci, które w niej mieszkają. Pokój wprawiający w dobry nastrój wzmaga kreatywność. Zainspiruj się naszymi pomysłami!


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności