Weekendowe okazje! Stoliki do -60% ☕
Czego szukasz?
IKEA
IKEA
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Mały balkon – jak go zorganizować? Przechowywanie na balkonie

Mały metraż uczy kreatywności! Któż, jeśli nie posiadacz niewielkiej prywatnej przestrzeni potrafi odpowiednio wykorzystać każdy centymetr podłogi i stworzyć na niej stylowe lokum do realizacji pasji czy odpoczynku, albo najlepiej jedno i drugie? Dziś postaramy się wykorzystać nieduży balkon i wykreować organizacyjną idyllę, by poza miejscem na narzędzia, stosy ubrań czy kwiaty, znalazł się też skrawek strefy wypoczynkowej.

Wystarczy zmysł organizacyjny i rozsądne planowanie, a balkon może stać się nie tylko zewnętrznym salonem, gdzie podczas leniwych ciepłych niedziel będziemy rozkoszować się promieniami słońca i popołudniową kawą, lecz także zamieni się w estetyczne lokum do przechowywania. IKEA oferuje wiele możliwości, by połączyć przyjemne z pożytecznym, i – poza relaksem – odnaleźć w tej przestrzeni ogrom schowków, zakamarków i miejsc na rozmaite rzeczy. Zastanawiacie się jak to możliwe? Poniżej krótki przewodnik organizacji balkonu.

Jakie meble postawić na małym balkonie?

Mniejszy metraż jest trudny w aranżacji, dlatego z pomocą przychodzą meble funkcjonalne, czyli takie które spełnią się w kilku rolach. Strefę wypoczynku warto wyposażyć w składany stolik i krzesła, by w czasie, gdy elementy nie są nam potrzebne, móc je szybko złożyć i schować, by nie zajmowały powierzchni. Połączeniem wygody i praktyczności jest propozycja ÄPPLARÖ – ścienny panel ze składanym stołem, gwarantujący maksymalną oszczędność miejsca i stwarzający możliwości do rozlokowania pudełek na przymocowanej półce panelu czy powieszenia donic z kwiatami za pomocą wieszaków.

Gdzie przechowywać rzeczy na balkonie?

Tutaj także sprawdzą się wspominane meble funkcjonalne. Weźmy pod uwagę wygodne siedziska jak np. skrzynie, w których wnętrzu położymy pledy i poduszki na chłodniejsze wieczory. Gdy zajdzie słońce, a temperatura się obniży wystarczy tylko otworzyć ławę i wyciągnąć z niej miękki koc. Na balkonie warto umieścić szafki lub regały, w których schowamy środki do pielęgnacji roślin czy przydatne podczas letnich biesiad naczynia. W podpisanych i ułożonych jedno na drugim pudłach schowajmy narzędzia, a nawet zimową odzież, która nie będzie zajmowała miejsca w garderobie.

Co powiesić na balkonowej ścianie?

Ściana to kolejny element przestrzeni, który koniecznie musimy wykorzystać! Jeśli posiadasz hobby, może warto urządzić sobie azyl na świeżym powietrzu, powiesić na ścianie półki, tablice oraz mnóstwo haczyków i wygodnych wieszaków na drobne gadżety potrzebne do realizacji pasji? To także miejsce na większe gabarytowo elementy – jak rower, który nie mieści się w domowej przestrzeni, suszarka na pranie czy narzędzia do majsterkowania. Do ulokowania tych cięższych przedmiotów przydadzą się solidne wieszaki SKRÄLL – zwolnią miejsce na podłodze i zapewnią maksymalne wykorzystanie ograniczonej balkonowej przestrzeni.

Czy na małym balkonie zmieszczą się kwiaty?

Kwiaty zmieszczą się wszędzie, to tylko kwestia odpowiedniego rozplanowania. W IKEA znajdziemy mnóstwo możliwości do aranżacji zielonej strefy – niezależnie czy będzie to małe lokum na świeżym powietrzu czy obszerny taras. Balkonowa barierka to miejsce na wiszące pnącza, ściana ozdobiona drabinkami i panelami może eksponować zielone łodygi, a parapet prezentować dumne listki ulokowane w stylowych osłonkach. Kwiaty postawmy na regałach czy stolikach, a także zamontujmy pod sufitem, by w kopiastej formie zwisały nam nad głową.

Organizacja jest gwarancją sukcesu w każdej dziedzinie życia – od pracy, przez obowiązki domowe po aranżację wnętrz. W IKEA znajdziemy wiele sposobów na to, by balkon nie był tylko suszarnią, zewnętrznym salonem czy składzikiem niepotrzebnych rzeczy. Wszystko w jednym? To możliwe – mały metraż nie jest ograniczeniem!


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności